Skocz do zawartości

gregoryhouse

Użytkownik
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  1

Wszystko napisane przez gregoryhouse

 1. Skrajne stany emocjonalne mogą być oznaką depresji, a ta choroba jest ciężka szczególnie dla osób w otoczeniu. Dobrze jest rozmawiać, ale on się tymi stanami broni przed rozmową na trudne tematy, bez pomocy specjalistów nie poradzisz sobie ani Ty, ani Twój partner. Bardzo ważną kwestią jest by sam sobie uświadomił że ma problem, że sobie sam nie poradzi. Taki stan rzeczy jak teraz raczej nie sprzyja związkowi który tworzycie. DLa mnie osobiście taki stan rzeczy byłby nie do przyjęcia, albo staramy się żyć normalnie, albo podziękujmy sobie za przeżyte z sobą chwile, i rozstańmy się. Czasem taka terapia szokowa, podstawienie pod ścianą działa, bo zmusza do poprawy własnego zachowania. Gdy pozostanie ten układ bez zmian, to tkwisz w toksycznym związku, w którym już NIGDY nie będziesz szczęśliwa. Nie możesz sobie zarzucać winy, on Cię zdradził, i ponosi tego konsekwencję. Jak to mówili rzymianie "quidquid agis, prudenter agas et respice finem - cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i myśl o wyniku" . Nie pomyślał gdy Ciebie zdradzał, teraz albo ma wyrzuty, albo chce uciec od problemu, boi się rozmowy, ponieważ obawia się że będziesz do tego wracać. Dlatego ucieka, a te stany skrajnych emocji pomagają mu w tym. To sposób obronny przed poczuciem winy. Nie obejdziecie się bez stanowczego postanowienia, ponieważ takie życie w zawieszeniu nie może trwać bez końca, tak się nie da żyć. ja bym tak zrobił.
 2. Nic dodać nic ująć, tak jak pani psycholog, bez pomocy specjalisty on nie przestanie być nałogowcem. Ciemno to widzę, ponieważ nałogowcy nigdy się nie przyznają do tego że mają problem. To jest bardzo trudne, gdy na siłę chcesz z nim tkwić możesz sobie zmarnować życie, a masz tylko jedno.
 3. Musisz odrzucić dogmaty i demony przeszłości. Twój nowy partner wnioskuje że jest normalny, nie będę wspominał tego, który po prostu Cię gwałcił, by zaspokoić swoje rządze. Normalne jest że obecny mężczyzna chce zbliżeń, seks jest ważny w związku, by go cementował był świetnym uwieńczeniem waszego bycia z sobą. Ot taka truskawka na torcie. Z tego co wiem, a trochę na temat fizjologii kobiet się znam, tabletki antykoncepcyjne obniżają ochotę na seks, czyli libido, ponadto jako leki hormonalne często maja zły w pływ na zdrowie, zakrzepica itp. Warto spróbować innych sposobów antykoncepcji, jest dość dobra metoda krążka poczytaj o tym, działa podobnie jak pigułka, ale omija układ pokarmowy, w tym wątrobę, a działa miejscowo, i jest bardzo skuteczną metodą antykoncepcji. Nie wpływa negatywnie na doznania, i nie ma negatywnych skutków takich jak przy pigułkach. Są tez inne sposoby, warto zapytać ginekologa takiego z prawdziwego zdarzenia, nie katolickiego fanatyka. Masz swoje przeżycia z przeszłości, które mają wpływ na Ciebie, nie pozwól by przeszłość trudna, która nie jest Twoją winą, kreowała Twoją przyszłość. To Twoje życie masz tylko jedno, i od Ciebie zależy jak chcesz je przeżyć. Porozmawiaj z partnerem powiedz jakie masz obawy, i co Cię gnębi. Jeśli jest normalnym facetem zrozumie i będzie Twoim wsparciem, zobaczysz że ucieszysz się jak może być dobrze. Jest takie powiedzenie, wszystko się zmienia, nie zawsze na lepsze, ale nie można tylko czekać, i gadać, aż samo się poprawi. Głowa do góry. Wszystkiego dobrego.
 4. Wiele zależy od Ciebie. Musisz nauczyć się ignorować ludzi, mnie tego życie nauczyło, mój nick nie jest przypadkowy, z ludźmi postępuje jak główny bohater tego filmu. W wielu przypadkach tak właśnie jest i to działa. Zazwyczaj im bardziej się narzucasz, to tym bardziej ktoś ma Ciebie w du..... Takie jest życie. Ja do pracy chodzę z wielką przyjemnością, pomimo że tu pracują sami dywersanci i konfidenci, którzy chętnie by widzieli mój upadek itp. Ja zawsze twardy byłem i zaradny, 15 lat temu zostałem ojcem samotnie wychowującym dwoje dzieci, obecnie są dorosłe, mam syna i córkę. Zaczynałem od zera, ba spłacałem długi małżonki, obecnie mam swój dom i prowadzę oprócz pracy własną działalność. Trzeba mieć dobre usposobienie do samego siebie, i nie zważać na to co mówią inni. Skoro Twoja ukochana tak szybko związała się z kolega z pracy, to tylko po to by Ci zrobić na złość, grać na Twoich emocjach, a ich związek na pokaz, się rozpadnie, to tylko kwestia czasu , to nie była warta złamanego centa. Przestań się im przyglądać, patrzeć z zazdrością, oraz ignoruj ich. Wtedy pożywka jaką jesteś ze swoimi wadami szlochaniem, przestanie nią być, a oni z orientują się że na Ciebie to nie działa. Reszta sama wyniknie. Znam takie sytuacje z życia, nie jesteś wyjątkiem. Trzeba zaakceptować stan rzeczy i żyć dalej. Znajdź sobie kogoś, to nie jest takie trudne, żyj i zapomnij o byłej. Czasem jest lepiej spalić mosty niż żyć w nostalgii.
 5. Normalne typowe, odetnij ją od kasy, a sam zobaczysz efekty. To była pierwsza rzecz, którą zrobiłem, zmiana konta do innego banku, w pracy powiadamiasz o zmianie i po sprawie. Efekty będą natychmiastowe.
 6. Jesteś w fazie wyparcia, wyparcia świadomości tego że Twój układ z tą dziewczyną się skończył definitywnie. Nie warto szlochać, po dwóch miesiącach, za krótko by uczucia było aż tak silne. Czym prędzej musisz przejść do fazy akceptacji, wtedy odnajdziesz w sobie werwę do działania. Jest wiele kobiet na świecie, i nie wiesz kiedy trafisz na swoją tą konkretną, która Ci zaimponuje, i której Ty zaimponujesz. Nigdy nie udawaj kogoś kim nie jesteś, ponieważ nie da się grać całe życie. Pracy nie rzucaj, ignoruj ich szczęście, z racji wieku raczej i ten układ się rozpadnie. Na portalach randkowych to musisz uzbroić się w cierpliwość. Pierwsze dużo fikcyjnych kont, zazwyczaj byś cokolwiek mógł na takim portalu, to musisz płacić za konto tzw"premium". ja poznałem osobę przez jeden z portali, spotkaliśmy się i od trzech miesięcy się spotykamy regularnie. Facebook to strona, która raczej Ci przyjaźni nie przyniesie, wiem to, sam mam FB ale tylko jako reklama usług, które wykonuje, i znajomi odzywają się tylko wtedy, gdy czegoś chcą. Więc facebook możesz sobie odpuścić. Najważniejsze są relację na żywo, twarzą w twarz. Przykre że nie masz kolegów, ja mam kilku znajomych, z którymi można pogadać, ale nie z pracy, nigdy w pracy nie zawiązuje takich znajomości, ponieważ zawiść ludzka zawsze zwycięży i z tzw. przyjaciela zrobi się wróg. Nie warto. Także zapomnij i zaakceptuj porażkę w związku, żyj i nie daj poznać po sobie że Ci źle że odeszła. I tak nie wróci, i nie musi Ci zależeć. Naucz się ignorować to co dla Ciebie niewygodne. Tak jest łatwiej.
 7. Bardzo dobrze robisz zbierając dowody, raczej z ratowaniem związku w tej sytuacji nic nie zrobisz. Ja zarzuciłem żonie zdrady i wiedziała że mam dowody, to też przyznała się w sądzie. Długo czekałem na wizytę w ośrodku dla rodzin, bo dzieci były małoletnie, więc nie obeszło się od opinii psychologów sądowych. Na tej podstawie sąd wydał wyrok na moją korzyść przyznając mnie prawo wychowywania dzieci. Małżonka zaś otrzymała możliwość widzenia dzieci raz w miesiącu, ale z tego nigdy nie skorzystała. Ty musisz zebrać dowody, i stanąć jak facet z jajami na wysokości zadania, i niestety zaakceptować to że Twoje małżeństwo właśnie się skończyło. Teraz czeka Cię trudny okres w życiu. Nie ufaj jeśli już złożysz wniosek rozwodowy, że nagle ona zacznie być dobrą żoną czy matką. Bo to będzie gra by uśpić Twoją czujność, i byś przebaczył i zapomniał. Znam to z autopsji, po krótkim czasie zacznie robić to samo. U mnie tak było, opowiadam Ci z mojego własnego życia. Kobieta która szuka wrażeń będąc w związku małżeńskim, to staje się wywłoką niestety. Nie wiesz z iloma poszła do łóżka , bo wątpię że to jest tylko ten jeden z którym obecnie się spotyka. Raczej było ich więcej tyle tylko że tego wcześniej nie widziałeś. Nadal nie używasz polskich znaków. Nie wiem na czym piszesz, czego używasz, ale zarówno w telefonach czy komputerach są polskie litery. Warto używać z racji tego że tekst jest łatwiej przyswajalny, i jest czytelny.
 8. Tylko może to wyglądać że będzie to miłość bez odwzajemnienia, to działa tylko do pewnego czasu. Zacznie Ci brakować uczucia. Powiem jako facet, seks bez uczucia przestaje smakować, ktoś powie że to fajne, ale do czasu. Później też oczekujesz czułości, ciężko będzie to połączyć w obecnej sytuacji. Obawiam się że jak będziesz bardziej naciskać, to efekt końcowy może być odwrotny od oczekiwanego. Jest powód że się wycofuje z tego układu, tak to nazwę, może ktoś pojawił się w jej życiu, a Ty o tym nie wiesz. Jest taka stara zasada kryminalistyki, nie ma skutku bez przyczyny. Więc poszukaj pomyśl, bo znasz partnerkę, co lub kto jest przyczyną takiego, a nie innego efektu. Bez szczerej rozmowy się nie obędzie, a jak unika rozmów jest zamknięta, to jest poważny problem, coś ukrywa. Jeśli uczucie i partnerki wygasło, to zazwyczaj nie wraca, znam to z autopsji, ale rozmawiaj usiądźcie i porozmawiajcie szczerze, wtedy wiesz na czym stoisz.
 9. Ogarnij się, skoro w ciągu miesiąca znalazła sobie innego, to nie warto o nią walczyć. Zreszta miałeś wszystko w d... więc ona już Ciebie zna, i nie odbudujesz niczego już. W związku oba konie muszą ciągnąć w jedną stronę, jeśli tylko Ty robisz wszystko a druga strona nie, to wybacz ale to nie ma sensu. Jest tyle wspaniałych kobiet na świecie, które docenią Ciebie takim jakim jesteś. Nic na siłę bo się nie uda
 10. Uzależniony od gier, to poważny problem wielu osób. Zapewne sam nie uda się do specjalisty, ponieważ nałogowcy nigdy nie przyznają się do tego że mają problem z nałogiem, w tym przypadku gry TV. Wspomniałaś 9 lat związku, i dwa małżeństwa, możesz to przybliżyć, coś więcej. Bo nie wiem jak to rozumieć, z tym samym człowiekiem dwa małżeństwa.
 11. Jeśli facet bije kobietę to jest zwykły szmaciarz, i przepraszam za wyrażenie ale taka prawda. Nie oceniam dokonania aborcji, ale mogłaś skorzystać z wizyty u psychologa przed zabiegiem. Ja dopiero dziś to czytam co napisałaś. To co zrobiłaś będzie Cie prześladować długo, sama sobie z tym nie poradzisz. Nie jestem wrogiem aborcji, ponieważ są różne sytuacje życiowe, itp. jako ateista nie mam problemów religijnych. Ale wiem że to Ty musisz się teraz zmierzyć z tym wszystkim sama, zrobić rachunek wyciągnąć wnioski. Twoje życie toczy się dalej. Nigdy nie wiąż sie z facetem który podnosi rękę na kobietę, bo nie warto poświęcać zdrowia dla troglodyty.
 12. Pierwsze, jeżeli po alkoholu komuś szajba wali to NIGDY NIE POWINIEN PIĆ !!! Ja nie raz sobie wypiłem, i w życiu mi do głowy nie przyszło by być agresywnym wobec kogokolwiek. Jeśli ktoś ma skłonności do alkoholu to nic dobrego nie wyniknie. dobrze się zastanów zanim zmarnujesz sobie życie. Tłumaczenia że był pijany itp, to kłamstwo, dobrze wie co mówił, po alkoholu człowiek nie udaje mówi co myśli, ponieważ do kłamania i grania kogoś kim się nie jest trzeba mieć cały czas kontrolę umysłu, po spożyciu kontrola nie działa. resztę znasz z autopsji.
 13. jako facet nie powinienem się wypowiadać na temat homoseksualnego związku dwóch kobiet. Masz duże potrzeby i pragniesz zaspokojenia to normalne. Skoro tak Twoja partnerka się od jakiegoś czasu zachowywać to są dwie możliwości, albo już jeje się znudziłaś, zauroczenie prysło, lub pojawiała się inna osoba. Lub zaistniały obie sytuacje na raz, bo jedna z drugą powiązana. Nie oceniam takich związków, a zadam niewygodne pytanie, skoro brakuje Ci seksu. Uprawiałaś kiedyś seks hetero? Czy próbowałaś? Napewno jest inny, ale jak mówiłem nie moja sprawa, ale Twój umysł szuka doznań i daje Ci znaki braku tych że doznań. Dziewczyna ma jakieś powody, i nie potrafi Ci o tym powiedzieć w twarz, lub boi się o tym mówić. Nie chce Cię zranić. Ale nigdy nie ma skutku bez przyczyny. Jeśli się zamknęła w sobie daj jej czasu, odpocznijcie od siebie, sprawdź czy w ogóle zadzwoni, czy myśli, czy tęskni. Jeśli będzie milczeć to raczej wiesz co jest grane. To prosty test, który daje odpowiedź w miarę szybko.
 14. Pierwsze co rzuca się mi po oczach, to Twój styl pisania, chaos i tekst niezrozumiały do końca. Bez urazy ale używaj polskich znaków, oraz interpunkcji. Zdanie trzeba czytać kilka razy by wywnioskować o co Ci chodzi. Widać że się spieszyłeś przy pisaniu. Zacytuję profesora Bralczyka " używajcie ogonków gdyż, jest różnica gdy ktoś ci robi łaskę albo laskę". Wracając do tematu, w waszym życiu pojawiła się rutyna, ja też dużo pracuję ale mam czas dla partnerki, i robimy sobie wypady po za dom. Gdzieś na polankę na kocu poleżeć, pochodzić. Czasem jakieś muzeum odwiedzić, czy ostatnio za 28 złoty turniej rycerski na ruinach zamku zobaczyć. Wypić kawę plenerze. Każdy potrzebuje oddechu. Jak widać nie trzeba wydawać dużo by zmienić codzienność. W obecnej sytuacji ona znalazła sobie już adoratora, który spełnia te kryteria, ona się wyrywa z codzienności, i rutyny. Jakieś 15 lat temu popełniłem ten sam błąd co Ty, moja małżonka znalazła sobie adoratorów, i skończyło się rozwodem. Zostałem ojcem samotnie wychowującym dzieci. Mnie miał kto podać rękę, i poradziłem sobie, i podniosłem się. Małżonce tak odwaliła szajba, że dzieci które urodziła nie widziała już 15 lat. Szkoda tylko dziecka bo jest świadkiem nieciekawej sytuacji. Musisz po męsku postawić sprawę jasno. Albo zmieniacie w sobie postępowanie, ona kończy znajomości, a Ty rutynę na trochę zmian urozmaicenia w życiu. Jeśli nie to wasze małżeństwo skończy się definitywnie, to tylko kwestia czasu. W sądach macie co najmniej rok spraw psychologów itp. Opowiadam Ci to z autopsji, bo sam przerabiałem ten temat. Jedna zdradę wybaczyłem, kolejnych już nie. Nie poprawiła się i nie chciała skończyć z takim życiem. Obecnie ma już trzeciego męża, jak widać taki typ kobiety nie potrafi zagrzać miejsca. Musisz się opamiętać i wylać kubeł zimnej wody, i postawić sprawę jasno, w innym przypadku, zamiatanie sprawy pod dywan, będzie tylko pogłębiało tą toksyczną przypadłość.
 15. Wypadało by porozmawiać o tym z partnerką, nie wiecie o sobie w tym temacie za wiele. Nie wiesz co lubi a czego nie lubi. Seks powinien być świetnym dodatkiem do związku, ale nie powinien być obowiązkiem szczególnie przykrym. Może miała jakąś traumę na podłożu erotycznym, nie koniecznie ona, może ktoś w jej życiu takową miał. Bez rozmowy, unikanie jej sprawy nie rozwiąże
 16. Trwanie w związku jakimkolwiek na siłę jest bez sensu, po co się żenić, bo ma bogatych rodziców, nie wierz w złudzenia, koleżanka zdaje się być atrakcyjna, i nie widzisz jej wad. Twój mózg podświadomie szuka ucieczki od tego co masz w życiu, to też teraz znajoma wydaje się być dobrą opcją. Daj sobie spokój zarówno z żoną jak i koleżanką
 17. Porozmawiaj z nim i daj ultimatum, postaw pod ścianą, bo jeśli się nie opamięta, będziesz za niego spłacać długi do końca życia, i nigdy już nie będziesz sobą. Jeśli nie podda się leczeniu od uzależnienia to można powiedzieć że to koniec, pociągnie na dno Ciebie, i wtedy będzie za późno stracisz wszystko co masz.
 18. Hazard to choroba uzależnienie, to się leczy u specjalisty. Szukanie wsparcia w ramionach "byłego", który notabene nie jest bez skazy, zostawił przecież kobietę z dzieckiem, nie jest dobrym wyjściem. Skomplikujesz sobie życie jeszcze bardziej. Jeśli Twój partner nie podda się leczeniu, to wasz związek przestanie istnieć, bo uzależnienia zniszczą wszystko niezależnie jakie to uzależnienia, to tylko kwestia czasu.
 19. Hazard to forma uzależnienia, tak jak alkohol, bez pomocy specjalisty nie poradzisz sobie z tym. Jeśli zamierzasz z tym człowiekiem żyć to musi poddać się leczeniu, w innym przypadku nastąpi upadek waszego związku, to tylko kwestia czasu.
 20. Cukrzyca to przykra choroba, i każdego może spotkać, w niespodziewanie. Skoro twoja rodzina zachowuje się w ten sposób, przestań się pojawiać u nich, zniknij na jakiś czas przynajmniej. Ja bym tak zrobił. Sami zatęsknią za Twoją osobą. Dla mnie tacy ludzie to troglodyci, i nie warto szarpać się z nimi.
 21. Nie jestem psychologiem, ale masz syndrom sztokholmski, jesteś inteligentną kobieta wykształconą a tkwisz w toksycznym związku z terrorystą. On się nie zmieni, chyba że wydarzy się mu coś złego, choroba, utrata dochodów itp,( oczywiście nikomu nie życzę), wtedy kochanka, mówiąc po męsku go oleje. Ludzie się nie zmieniają, czasem chcą się zmienić potrzebują tego, ale teraz masz przykład jaki jest naprawdę. Wcześniej to była maska po to by Cie mieć. Tak to widzę. Mam za sobą od czasu rozwodu kilka, można tak powiedzieć, związków, i wiem że różne spotkałem kobiety. Jedne widziały tylko kasę, inne chciały mnie zmieniać w kogoś kim nie jestem. Musisz sama zdecydować co dla Ciebie ważniejsze, ja zawsze cenie sobie spokój umysłu, to ważniejsze niż trzymanie na siłę się kogoś. Traktuj tą wypowiedź jako moje indywidualne zdanie, ale trochę przeżyłem więc wiem jakie jest życie, a masz tylko to jedno, pamiętaj o tym. Rzymianie mawiali "quidquid agis, prudenter agas et respice finem - cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i myśl o wyniku"
 22. Ja też byłem zdradzony, i z autopsji wiem że jak zrobiła to raz, to zrobi drugi, i kolejny raz. Pierwszą zdradę wybaczyłem, kolejnych nie. Od 14 lat sam wychowywałem dzieci, obecnie dorosłe już, a ich matka, a moja była żona nie widziała dzieci od momentu gdy się z nimi wyprowadziłem, tj. 15 lat. Także nawet jeśli się opamięta i mu wybaczysz, to i tak już nigdy mu nie zaufasz, i na zawsze to zmieni Ciebie i relacje wasze.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.