Jump to content
 • Gabinet Ocal Siebie to internetowa klinika psychologiczna, w której panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Życzliwie wspieramy i pomagamy rozwiązywać różne trudności. Na forum udzielamy darmowych porad, a przez Skype wykonujemy diagnozę, oferujemy konsultacje i prowadzimy psychoterapię. Polakom na emigracji polecają nas zagraniczne placówki medyczne, bo wznosimy usługi psychologiczne na wyższy poziom. Po każdym spotkaniu klient otrzymuje pisemny raport, który podsumowuje jego przebieg, poczynione refleksje i wszelkie zalecenia. Między sesjami terapii przez Skype klienci dostają do realizacji pisemne prace osobiste, zwiększające efektywność leczenia. Wspierający kontakt z psychoterapeutą możliwy jest w dni robocze przez czat, więc każdy pacjent otrzymuje wsparcie na co dzień. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści o wysokich kwalifikacjach: psycholodzy kliniczni, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień. Pracujemy metodami o skuteczności potwierdzonej naukowo by współpraca była maksymalnie pomocna. 

  Skuteczna psychoterapia przez Skype
  Polecani psychologowie online

  Rafał Olszak - psycholog o specjalności klinicznej - nazwa użytkownika na Skype: ocalsiebie
  Kamila Stryszowska - psycholog, specjalista w zakresie psychologii odżywiania - nazwa na Skype: live:.cid.ba66b625e381bb84
  Agnieszka Janczewska - psycholog, psychoterapeuta, pedagog, nauczyciel medytacji - nazwa na Skype: agnieszka09_6

  Wolne terminy, formularz rezerwacji oraz cennik usług

  rezerwacja-online.png.f9fddc7ea6ab4e0a1ce6969d43771f77.png

  Konsultacje psychologiczne i internetowa psychoterapia poznawcza

  Sprawdzona i stosowana od dawna w publicznej służbie zdrowia w Wielkiej Brytanii, Holandii i Szwecji kompletna internetowa psychoterapia poznawcza (ITP) teraz dostępna jest także dla Polaków na całym świecie dzięki profesjonalnej platformie psychoterapeutycznej ocalsiebie.pl. W ramach usługi klient uczestniczy w standardowych 50-minutowych sesjach psychoterapii, które odbywają się przez Internet (z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do rozmów wideo online) oraz ma dostęp do Strefy Klienta z pracami osobistymi (przyklad-pracy-osobistej.pdf) do wykonywania między sesjami i z niemal codziennym kontaktem ze swoim terapeutą. Psychoterapia uwzględnia bieżące wydarzenia z życia klienta, ale ma również sprecyzowaną strukturę, dzięki czemu unika się dryfu terapeutycznego ("przegadania sesji" bez wymiernych korzyści dla klienta). Każda sesja psychoterapii zwieńczona jest pisemnym raportem (przyklad-raportu-dla-klienta.pdf), w którym psychoterapeuta podsumowuje ważne kwestie poruszone na spotkaniu i kluczowe zalecenia, dzięki czemu klientowi nic nie umyka. Dokumentowanie sesji sprzyja też utrzymywaniu wysokiej jakości i użyteczności sesji, ponieważ klient może wyrazić swoją opinię na temat przebiegu spotkania i podzielić się refleksjami. ITP ma charakter współpracy - klient i terapeuta wspólnie decydują o celach i metodach terapii. ITP bazuje na technikach o naukowo potwierdzonej skuteczności, zorientowana jest na tu i teraz, koncentruje się na rozwiązywaniu bieżących trudności, z założenia jest krótkoterminowa (w większości przypadków nie przekracza 25 sesji). ITP świadczona przez ocalsiebie.pl jest bardzo przystępna cenowo, ponieważ ceny wyrażone są w polskich złotych, a w porównaniu do wielu innych walut złotówka jest po prostu tania. 

  Można metaforycznie powiedzieć, że Gabinet Ocal Siebie to centrum psychoterapii bez granic, ponieważ sesja psychoterapeutyczna odbywa się z wykorzystaniem Skype - darmowego programu do rozmów wideo przez Internet. Bezpłatną aplikację Skype można pobrać stąd.

  Oferowane są spotkania w relatywnie bliskich terminach oraz w dogodnym czasie.  

  Pytania i odpowiedzi

  W tym miejscu można znaleźć odpowiedzi na pytania takie jak: Dlaczego właśnie psychoterapia online? Co jest korzystne dla klienta kontaktującego się z psychologiem przez Internet? Co jest potrzebne do psychoterapii online? Czy psychoterapia online jest skuteczna?

   

   

  GABINET OCAL SIEBIE

  Jesteśmy unikatowym gabinetem psychologicznym. Nasi klienci otrzymują po każdej sesji pisemny raport z jej przebiegu. Mogą niemal codziennie kontaktować się ze swoim psychoterapeutą za pośrednictwem Internetu. Między spotkaniami mają do dyspozycji tzw. prace osobiste, które przyśpieszają proces pozytywnej zmiany. Członkowie naszego zespołu albo odbywali staże w publicznych placówkach zdrowia psychicznego albo pracują w jednym lub dwóch takich ośrodkach. Naszą specjalizacją jest profesjonalna psychoterapia przez Skype i oferowanie usług psychologa online. 

  SKUTECZNOŚĆ PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ

  W psychoterapii można wyróżnić kilka wiodących nurtów, w których terapeuci oferują swoją pomoc. Jednym z najbardziej znanych jest terapia poznawczo-behawioralna. Skuteczność psychoterapii poznawczo-behawioralnej jest systematycznie sprawdzana. Badania wykazały, że terapia poznawczo-behawioralna jest skuteczną formą terapii krótkoterminowej dla pacjentów ambulatoryjnych z depresją (Dobson, 1989; Hollon, Najavits, 1988), pacjentów stacjonarnych z depresją (Miller, Norman, Keitner, 1989), a także pacjentów z zespołem lęku napadowego (Salkovskis, Clark, 1991; Sokol, Beck, Greenberg, Wright, Berchick, 1989), z zespołem lęku uogólnionego (Butler, Fennell, Robson, Gelder, 1991) oraz z zaburzeniami odżywiania się (Garner, Bemis, 1982). W porównaniu ze środkami farmakologicznymi i innymi formami terapii, psychoterapia poznawcza odznacza się niższymi wskaźnikami nawrotu choroby w przypadku depresji (Blackburn, Eunson, Bishop, 1986; Evans i in., 1992; Hollon, Shelton, Loosen, 1991; Shea i in., 1990; Thase, 1994). Ponadto ta forma terapii może być pomocna w kontekście rozwiązywania najróżniejszych problemów, począwszy od trudności w związkach (Beck,1988; Baucom, Epstein, 1990; Dattilio, Padesky, 1990), a skończywszy na schizofrenii (Kingdon, Turkington, 1994) oraz uzależnieniu od heroiny (Woody i in., 1984). 

   

   

   

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.