Skocz do zawartości
 • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Forum psychologiczne i obyczajowe

 1. Forum powitalne

  1. Poznajmy się!

   Forum, na którym nowi Użytkownicy mogą przywitać się i powiedzieć parę słów o sobie.

   713
   postów
 2. Forum wsparcia

  1. Rozwój osobisty

   Forum przeznaczone do rozmów o pogłębianiu różnego rodzaju miękkich kompetencji, a także o pracy nad poczuciem własnej wartości czy asertywnością. 

   856
   postów
  2. Niełatwe przejścia

   Forum poświęcone różnorakim problemom osobistym – takim jak na przykład samotność, stres w pracy.  

   2,2k
   postów
  3. Problemy w związkach

   Forum poświęcone różnorakim trudnościom występującym w relacjach – na przykład małżeńskich, partnerskich.

   4,8k
   postów
  4. Rozstania, rozwody, żałoba

   Forum przeznaczone dla osób, które przeżywają ból emocjonalny po zakończeniu lub utracie bliskiej relacji.

   925
   postów
  5. DDA/DDD

   Forum, na którym o swoich specyficznych trudnościach mogą rozmawiać tzw. Dorosłe Dzieci Alkoholików oraz tzw. Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych. 

   335
   postów
  6. Zaburzenia lękowe

   Forum przeznaczone dla osób doświadczających dolegliwości lękowych takich jak na przykład zaburzenie lękowe z napadami paniki czy fobia społeczna. 

   1,4k
   postów
  7. Zaburzenia nastroju

   Forum poświęcone takim dolegliwościom jak między innymi depresja i choroba afektywna dwubiegunowa. 

   1,2k
   postów
  8. Inne, psycholog online, psychoterapia Skype

   Forum o zagadnieniach, które nie klasyfikują się do żadnej z pozostałych sekcji strony.

   1,2k
   postów
 3. Forum integracyjne

  1. Hyde Park

   Forum do swobodnych rozmów na różnorakie tematy.

   68
   postów
  2. Kultura i sztuka, hobby

   Forum przeznaczone do dyskusji na przykład na temat wydarzeń kulturalnych, książek, filmów, seriali, muzyki.

   23
   postów
 4. Opinie o Ocal Siebie

  1. Propozycje zmian

   Tu można zgłaszać swoje sugestie odnośnie funkcjonowania serwisu.

   24
   postów
  2. Opinie o usługach Gabinetu Ocal Siebie

   Tutaj można publikować opinie o usługach psychologów.

   4
   posty
 • Statystyki użytkowników

  10675
  Użytkowników
  703
  Najwięcej dostępnych
  aniapek
  Najnowszy użytkownik
  aniapek
  Dołączył
 • Gabinet Ocal Siebie to internetowa klinika psychologiczna, w której panuje ciepła, rodzinna atmosfera. Życzliwie wspieramy i pomagamy rozwiązywać różne trudności. Na forum udzielamy darmowych porad, a przez Skype wykonujemy diagnozę, udzielamy konsultacji i prowadzimy psychoterapię. Polakom na emigracji polecają nas zagraniczne placówki medyczne, bo wznosimy usługi psychologiczne na wyższy poziom. Po każdym spotkaniu klient otrzymuje pisemny raport, który podsumowuje jego przebieg, poczynione refleksje i wszelkie zalecenia. Między sesjami terapii przez Skype klienci dostają do realizacji pisemne prace osobiste, zwiększające efektywność leczenia. Wspierający kontakt z psychoterapeutą możliwy jest w dni robocze przez czat, więc każdy pacjent otrzymuje wsparcie na co dzień. Nasz zespół to doświadczeni specjaliści o wysokich kwalifikacjach: psycholodzy kliniczni, psychoterapeuci, terapeuci uzależnień. Pracujemy metodami o skuteczności potwierdzonej naukowo by współpraca była maksymalnie pomocna. Więcej... • PODCASTY-OCALSIEBIE.jpg

 • Ostatnio komentowane

 • Nowe Posty

  • Mam w podobnym wieku rodziców.Moja mama zrobiła się na starość bardzo agresywna,roszczeniowa i złośliwa.Ojciec jak nie reagował na zaczepki, to chodziła wokół niego i gadała,albo do mnie. Mieszkam niestety z nimi.Z doświadczenia wiem, że idealnie będzie,jak nikt nie będzie się wtrącał,bo wtedy nie mają takiego "paliwa" do kłótni. Jeśli nikt się nie odzywa,to kłotnie szybko się kończą,albo nie występują w ogóle,bo żadna ze stron nie ma poparcia. Postaw ojcu granicę, że jeśli będzie dziadka podburzał,albo się wtrącał,to sam będzie się opiekował dziadkami.Obojgiem. 
  • A nie możesz zapisać się na jakiś kurs lub dołączyć do stowarzyszenia łączącego ludzi o tym samym hobby? Tam bez problemu mogłabyś znaleźć kogoś, z kim spędzałabyś czas.
  • Witam. Jestem 35-letnią kobietą, chorującą na schizofrenię paranoidalną (choruję od 15 lat). W ostatnim czasie mam duże problemy z samotnością. Kiedyś izolowałam się od ludzi i wręcz uwielbiałam spędzać czas sama. Uczyłam się wtedy języków obcych, czytałam książki i poświęcałam czas na samorozwój. Teraz to się zmieniło. Gdy jestem sama, od razu łapię doła i jestem bardzo przygnębiona. Nic mnie nie cieszy i nie wiem, co ze sobą zrobić. Mam dwie bliskie przyjaciółki oraz siostry, ale nie mają one tyle czasu, żeby spędzać ze mną każdy dzień. Najczęściej widzimy się raz na tydzień a resztę czasu spędzam sama i czuję się po prostu fatalnie. Pomimo że biorę antydepresanty (Asentra 100 mg rano). Proszę o porady, co robić. Czy powinnam zwiększyć dawkę leków? Dodam jeszcze, że mówiłam o tym mojemu psychologowi, ale nic mi nie doradził. Czuję się naprawdę beznadziejnie, mam myśli rezygnacyjne, czuję, że nie zasługuję na moje studia i pracę.
  • Zgadza się, to forum nie ma większego sensu. Z założenia miało się tutaj uzyskać darmową poradę od któregoś psychologa związanego z projektem "OcalSiebie". Na początku coś takiego tutaj się działo, ale chyba zdali sobie sprawę, że do niczego to nie prowadzi, bo i tak prawie każdemu trzeba pisać "proszę skonsultować się z psychiatrą/psychologiem celem zdiagnozowania i zaplanowania odpowiedniej terapii". Leczenie na forum porównałbym do seksu przez internet. Da się coś takiego zrobić? Niby niektórzy ludzie w to się bawią, ale ile to ma wspólnego z seksem? Niewiele, w seksie chodzi o coś innego. Tutaj można sobie popisać, wyżalić się, otrzymać słowa wsparcia, otuchy, jakieś opinie, pomysły, można sprawdzić, czy inni mają podobne problemy, ale to wszystko ma charakter rozmowy z kolegą. Co nieco może to czasem pomóc, ale fachowa pomoc przy poważnych problemach odbywa się gdzie indziej. Gdybyś miał np. złamaną rękę albo zapalenie wyrostka robaczkowego, szukałbyś pomocy na jakimś forum czy poszedł do lekarza?
  • Witajcie! Mam problem z samotnością. Jestem chora na schizofrenię paranoidalną i przez bardzo długi okres czasu izolowałam się od ludzi i wręcz uwielbiałam spędzać czas sama. Zazwyczaj uczyłam się wtedy języków obcych, czytałam książki i poświęcałam czas na samorozwój. Ostatnio się to zmieniło. Często gdy jestem sama, czuje się strasznie samotna. Nie lubię już spędzać czasu sama, a najczęściej właśnie tak się zdarza. Łapię wtedy doła i jestem bardzo przygnębiona. Nie sprawia mi już przyjemności nauka języków czy książki. Tęsknię do ludzi. Mam dwie przyjaciółki i moje siostry, ale nie mają one czasu dla mnie, żeby codziennie spędzać go razem. Widzimy się około raz w tygodniu, a pozostałe dni spędzam sama i strasznie mi z tym źle. Macie jakieś porady, pomysły co robić? Rozmawiałam o tym z moim psychologiem, ale on to przyjął raczej jako fakt, nic nie doradził. Dzisiaj czuje się po prostu fatalnie, choć biorę dużą dawkę antydepresantów. Nie wiem, co robić ze sobą.
  • Idąc tym tokiem myślenia, to forum straciłoby sens, bo każdemu można by po prostu napisać, żeby zgłosił się na psychoterapię 😏
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.