Jump to content
 • coach-ocalsiebie.jpg

  Apetyt na samorozwój? Podano do stołu!

  Witaj. Skoro tutaj jesteś, zapewne dobrze znasz mój kanał na YouTube o nazwie OcalSiebie lub czytałeś mój Instagram albo którąś książkę. Wiesz, że zajmuję się głównie tematami takimi jak poprawa odporności psychicznej, budowanie poczucia własnej wartości, rozwijanie umiejętności komunikacyjnych i chronienie przed toksycznymi związkami. Jestem psychologiem po Uniwersytecie SWPS, ale w tym miejscu proponuję swoje wsparcie jako coach. Nie każdy potrzebuje psychoterapii – niektórzy chcą samorozwoju i mogę im w tym pomóc.

  Życie nie jest poprawne politycznie, a myśli nie podlegają cenzurze

  Nie płacą mi za głaskanie po głowie ani za biegłe operowanie modną nowomową. Praca nad sobą może być momentami zabawna, ale generalnie to śmiech przez łzy, bo wysiłek nie jest miły. Jeśli chodzi o samorozwój, praktykuję starą szkołę: bez owijania w bawełnę, cukrowania i głasków używanie konkretnych technik do sukcesywnego wprowadzania realnych i trwałych zmian, co wymaga świadomych, ukierunkowanych i wytężonych działań. W trakcie coachingu trenuje się te sposoby, by opanować je na tyle dobrze, żeby potem móc ich używać samemu.

  Rozwój nie lubi farmazonów

  Nie obiecuję „głębokiej wewnętrznej transformacji” ani że staniesz się Człowiekiem Nowej Ziemi. Nie jestem cudotwórcą ani szamanem. Nie jestem też hydraulikiem, który wymieni rurkę w Twojej głowie, a wszystko zacznie działać inaczej. Zmiana nawyków myślowych oraz nawykowych reakcji emocjonalnych i zachowań to proces. Pokazuję jak go uruchomić i podtrzymywać, aby stare schematy nie powróciły. Dostarczam potrzebne narzędzia – techniki, testy, metody monitorowania postępów. 

  Bez certolenia

  Warto mieć uświęcony stosunek do czasu – ceńmy go, bo to nieodnawialny zasób w naszym życiu. Nie przekazuję tego, co mam do powiedzenia, w systemie ratalnym, żeby mniej bolało. Raczej jestem jak kubeł zimnej wody. Chcesz się ogarnąć, proszę bardzo, ale przygotuj się na konkret, a nie słodkie pogawędki przy kawuni. W coachingu nierzadko stosuję techniki prowokatywne – prowokuję abyś na coś spojrzał odmiennie, z czymś poczuł się inaczej niż zwykle. W końcu masz wyskoczyć ze swoich kolein, tanecznym krokiem wejść na nowy szlak. 

  Zmiana to nie rebranding 

  Zgaduję, że nie zadowoli Cię zmiana maski, wymiana szyldu, inna fasada. Chcesz nowej jakości w doświadczaniu samego siebie i życia. Chcesz wyrażać siebie, rozpoznać swój potencjał i realizować go w pełni, żyć będąc w zgodzie ze sobą. To ostra jazda bez trzymanki. Ten gatunek wyzwań jest gatunkiem wymierającym – większość ludzi przez niemal całą dorosłość nie robi w swojej głowie remontu. Bo to wysiłkowe. Niewygodne. Trudne. Są jednak i tacy, którzy zdobywają się na to i później są dumni, mają znacznie pełniejsze poczucie zrozumiałości i celowości egzystencji. Twój wybór. Nie zamierzam Cię namawiać. Zrobisz to, co uznasz za stosowne. Przecież siedzisz za kierownicą swojego życia – nawet, jeśli czujesz czasem, że jesteś na miejscu pasażera lub w bagażniku! 

  Możesz przestać być zewnątrzsterowny

  Wewnątrzsterowność oznacza wzięcie odpowiedzialności za swój los, oraz za to, jak używa się swoich wspomnień i doświadczeń. To niezbędne, aby żyć własnym życiem a nie pod dyktando cudzych oczekiwań. Jeśli chcemy sobą i swoim życiem realnie sterować, potrzebujemy zdać egzamin na coś jak mentalne prawo jazdy. Z teorią wchodząc w praktykę zacząć w końcu zarządzać sobą, z rozmysłem regulować swoje emocje i troszczyć się o właściwy mindset. Bałagan w głowie to nieporządek w życiu, więc lepiej mieć poukładane, niż być pozbawionym ładu wewnętrznego. Pamiętajmy jednak, że prawdziwy apetyt na zmianę mają ci, którzy lubią smak wysiłku. Słowa bez czynów są jak konta bankowe bez pieniędzy. Jeśli czujesz głód zmiany – coaching jest dla ciebie, bo to jak dieta pudełkowa dla Twojego umysłu. Dodajmy jednak, że to dieta przeznaczona dla tych, którzy nie boją się treningu. 

  Nie ma wysokich lotów bez turbulencji

  Zmiana na wysokich obrotach to nie przelewki. Może być nerw, może być opór, wewnętrzny protest, kryzys i dyskomfort. Jeszcze się taki nie urodził, co by poważnych zmian w sobie dokonywał bezwysiłkowo. Wsparcie coacha-psychologa jest cenne, bo zapewnia, że wysiłek nie idzie na marne, lecz jest prawidłowo ukierunkowany i wychodzi naprzeciw Twoim oczekiwaniom. Specjalista wskaże też drogę, gdy trzeba będzie wyjść z labiryntu. 

  Precz z toksycznymi relacjami

  Szczepionką chroniącą przed toksyną w relacjach jest wysokie poczucie własnej wartości. Toksyczni pseudoprzyjaciele, toksyczni krewni, toksyczni współpracownicy, toksyczne miłości, toksyczna relacja z samym sobą – cały ten bałagan zostaje uporządkowany, gdy człowiek ceni własne dobro, w ogólności siebie, swoje wysiłki, potrzeby, granice, słowa, czas. Gdy daje sobie prawo do zdrowego egoizmu i trzyma na wodzy niesforną empatię, aby nikt mu nie wszedł na głowę i nie skłonił go do skrajnego przeinwestowywania. Uprzedzam lojalnie: nie jestem ani feministą, ani meninistą, ani redpillowcem, ani żadnym innym wyznawcą takiej bądź innej ideologii. Jestem natomiast szczery, bezpośredni i nie owijam w bawełnę. Poprawność polityczna? Nie u mnie. 

  Pracuję indywidualnie, przez Skype

  Sesje coachingu przeprowadzam przez wideokomunikator rozmawiając z klientem w cztery oczy. Rozmowa odbywa się w atmosferze dyskrecji, bo obowiązuje mnie tajemnica zawodowa. Używam darmowego wideokomunikatora Skype, który możesz pobrać na smartfona i komputer. Jeśli masz sprzęt i dostęp do stabilnego Internetu, to, gdziekolwiek jesteś, możemy działać. Pracuję w dni robocze i soboty. 

  Protokół coachingu OcalSiebie

  Protokół koncentruje się na korekcie poczucia własnej wartości i tyleż świadomym co skutecznym zarządzaniu sobą w każdym obszarze, który wymaga używania miękkich kompetencji takich jak: zarządzanie stresem, wyznaczanie granic, wydajna komunikacja, regulacja emocji, pewność siebie i budowanie relacji (miłosnych, biznesowych, przyjacielskich, koleżeńskich, rodzinnych). To całościowy program skupiony na tym, co futurolodzy określają mianem kompetencji przyszłości, bo w gruncie rzeczy to właśnie na relacji ze sobą i relacjach z innymi budujemy nasze sukcesy w toku kariery życiowej. 

  Napęd na cztery koła

  Protokół zakłada 4 sesje.

  Każda sesja trwa 3 godziny.

  Zależnie od Twoich preferencji, sesje odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu.

  Cennik: koszt jednej sesji to 950 zł. 

  Zainteresowany lub zainteresowana?

  Zadaj pytania lub zgłoś chęć udziału pisząc na poniższy adres e-mail.

  W tytule e-maila napisz OCALSIEBIE, aby uzyskać odpowiedź w pierwszej kolejności.

  coach-ocalsiebie1.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.