Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  654
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 11 Styczeń

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

30 Znakomita

9 obserwujących

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

6463 wyświetleń profilu
 1. psycholog Rafał Olszak

  Nieuroda urody

  Masz fart, jeśli nie jesteś kimś szczególnie atrakcyjnym fizycznie. Ludzie, którzy są piękni nigdy nie wiedzą, czy są lubiani za to, kim są, czy za powierzchowne walory. Właściwie nawet jest gorzej – ładni mają poczucie graniczące z pewnością, że inni często chcą ich obecności, bo są mili dla oka i przyjemnie się z nimi pokazać w towarzystwie. Nagminnie traktowani są jak towar do kupienia, żywa dekoracja, kawałek mięsa, które zostanie zastąpione, gdy tylko minie okres ważności. Może i piękni częściej mogą sypiać z kimś nowym, ale czy ja wiem, czy to taka wielka atrakcja co chwila wpadać w cudze łapska i co rusz wymieniać płyny ustrojowe z kimś tak obcym jak osoby mijane na ulicy? Bez więzi to tylko gimnastyka z klimatem jak w szatni. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny redaguje psychoterapeuta, psycholog online.
 2. psycholog Rafał Olszak

  Inne płcie, inne historie

  Tak to natura zaplanowała, że historia kobiety jest raczej historią odrzucania podczas gdy historia mężczyzny prędzej jest historią bycia odrzucanym. Na obie płcie nakłada to brzemię. Kobieta musi okiełznać samouwielbienie, by nie zacząć gardzić mężczyznami, a mężczyzna powinien okiełznać desperację, by nie znienawidzić kobiet. Narzędzia do osiągnięcia tego celu są dla obojga jednakowe: empatia, szacunek, życzliwość. Bez tego pozostaje wojna płci, a każda wojna ma swoje ofiary. Lepiej tańczyć niż walczyć. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny redaguje psycholog online.
 3. psycholog Rafał Olszak

  Na niektórych trzeba uważać

  Niektórzy ludzie bywają bardzo małostkowi i zawistni. Znielubią cię za to, że masz ładniejszy ciuch, wyższego faceta lub młodszą kobietę albo spędziłeś wakacje zagranicą. Dla nich ma to tak wielkie znaczenie, że jest to ważniejsze od wdzięczności za to, co sami posiadają. Czasem takie osoby dobrze się kamuflują, więc nie od razu widać, że źle ci życzą choć ich „dobre rady” mogą zdawać się wątpliwe, podszyte toksyną. Jeśli ktoś promienieje, gdy dzieje ci się krzywda, zachowaj szczególną ostrożność. Być może to jeden z tych fałszywych przyjaciół, który tylko czeka na sposobność do wbicia ci noża w plecy. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psychoterapeuta, psycholog kliniczny.
 4. psycholog Rafał Olszak

  Oglądanie się za płcią przeciwną a miłość

  Odnotowanie obecności atrakcyjnej osoby zajmuje jakieś 125 milisekund (dla porównania mrugnięcie okiem trwa jakieś 300 milisekund – wiem to nie dlatego, że jestem kujonem, ale kiedyś przyłapał mnie fotoradar, więc dobrze to sobie zapamiętałem). Zacząć się martwić można, gdy partner nagminnie przeciągle spogląda na płeć przeciwną dłużej niż 30 sekund. Ludzie zwykle tego nie robią, gdy są zakochani, bo miłość skutecznie hamuje ten mechanizm względem osób innych niż partner, partnerka. Jeśli zdarzy się to raz na ruski rok, to też nie problem (sam raz w życiu wyglądałem pewnie jak Jim Carrey w filmie „Maska”, gdy opadła mu szczęka na widok wspaniałej kobiety, tyle że ja zamarłem niczym figura woskowa jakbym został sparaliżowany i trwało to ze dwie minuty; panie w podobnych sytuacjach zwykle robią się pobudzone, przebierają nogami i raz po raz bez powodzenia siląc się na dyskrecję zerkają w stronę mężczyzny). Podsumowując, ewolucja nam wgrała pewne programy do mózgu, ale nie ma co panikować czy naskakiwać na partnera, partnerkę, gdy dziwnie mu lub jej oczka błyszczą o ile nie trwa to zbyt długo i nie zdarza się ustawicznie. Dopiero wtedy to może być sytuacja alarmowa. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog kliniczny oferujący usługi jak porady psychologiczne przez Internet czy terapia online przez Skype.
 5. psycholog Rafał Olszak

  Samotność, zmora naszych czasów? (podcast)

  Samotność - zmora naszych czasów? Kiedy i dlaczego pojawia się poczucie samotności oraz jaki ma wpływ na człowieka? CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog oferujący takie usługi jak psychologiczne porady i konsultacje online, terapia przez Skype.
 6. psycholog Rafał Olszak

  Zakochać się jest łatwo, ale...

  Łatwo się zakochać. Ludzie zakochują się w wyglądzie, w tym, co ktoś dla nich robi, a niekiedy w cudzej osobowości choć to akurat rzadkość. Zakochanie w ogóle jest proste – dużo trudniej jest kochać. Pozostawać lojalnym, wiernym, zaangażowanym pomimo tego, że bycie z kimś czegoś nas pozbawia, na coś przykrego naraża, coś mrocznego o nas mówi. Jest to trudne nie tylko ze względu na to, iż jest ciężkie, ale także dlatego, że skłania do ucieczki. W stałym związku czasem człowiek jest jak zwierzę w potrzasku – chce odgryźć sobie łapę, żeby się uwolnić. Ten stan nadciąga nieuchronnie. Najlepszy sposób żeby się z tym uporać to przejść przez to razem. Albo odgryźć sobie łapę – przyznając, że ze słabości wpadło się w sidła i stało ofiarą… Albo, że było się ledwie zakochanym, a nie aż kochającym. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi terapeuta, psycholog kliniczny udzielający porad i konsultacji online.
 7. psycholog Rafał Olszak

  Anuptafobia - lęk przed samotnością

  Pewnie nikt z nas nie chce czuć się jak stary niechciany grat na złomowisku. Jednak niektórzy ludzie cierpią na taki lęk przed samotnością, przed życiem bez pary, że tracą głowę i wchodzą w związki bez autentycznej miłości, ze źle rokującymi partnerami, albo nie wychodzą z toksycznych relacji. Anuptafobia to lęk, który występuje zwłaszcza u kobiet – często pojawia się przed 30-tym rokiem życia, gdy uroda ulega zmianom, a zegar biologiczny głośniej tyka. Poza tym to właśnie paniom najczęściej wmawia się, że aby być szczęśliwym trzeba mieć partnera (lub przynajmniej dzieci). Tym niemniej obawy te występują też u mężczyzn. Obie płci pod wpływem tego lęku desperacko szukają „drugiej połówki”, co nierzadko kończy się wiązaniem z kimś niejako na siłę, a w efekcie – dramatami. Paradoks osób cierpiących na ten lęk polega na tym, że zwykle mają one niskie poczucie własnej wartości, więc nie inicjują kontaktu z ludźmi, którzy naprawdę są dobrą partią, lecz łączą się z kimś poniżej wymagań tylko dlatego, że jest chętny lub łatwo dostępny. Nie jest to zbyt dobra strategia jeśli chce się stworzyć zdrowy, satysfakcjonujący, stały związek. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Niniejszy męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog kliniczny, psychoterapeuta oferujący usługi takie jak porady, konsultacje i terapia online.
 8. psycholog Rafał Olszak

  Problem wielopłaszczyznowy

  Szanowna Pani, nie podała Pani informacji niezbędnych do udzielenia porady. Proszę ponownie zapoznać się z instrukcją.
 9. psycholog Rafał Olszak

  Czy psycholog uszczęśliwia

  Swego czasu zadano mi pytanie, czy psycholog uszczęśliwia. W poniższej audycji udzielam odpowiedzi. CIEKAWOSTKA: Blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog kliniczny, terapeuta. Oferowane są usługi takie jak psycholog online, porady psychologiczne przez Internet, konsultacje i terapia przez Skype.
 10. psycholog Rafał Olszak

  Plany samobócze

  Szanowny Panie, nie należy lekceważyć myśli samobójczych. Ich występowanie zawsze wskazuje, że zalecana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który zarekomenduje odpowiednie formy leczenia lub hospitalizację (właściwie wydaje się to wskazane sądząc po tym, co Pan pisze). Proszę pamiętać, że doświadczając tak mocno tego typu myśli można zadzwonić pod numer alarmowy 112 by niezwłocznie uzyskać ratunek, pomoc medyczną - karetka z załogą medyczną "odeskortuje" Pana pod stałą opiekę lekarską w odpowiedniej placówce ochrony zdrowia psychicznego i leczenia dolegliwości psychicznych. Na miejscu pod obserwacją specjalistyczną uzyska Pan możliwie najodpowiedniejsze wsparcie farmakologiczne i terapeutyczne dostosowane do bieżącego Pana stanu zdrowia. Zalecałbym skorzystanie z tej możliwości. Proszę też zauważyć, że można uzyskać wsparcie oraz informacje telefonując pod numery telefonów zaufania i pomocowe – niektóre z nich wymienione są na stronie: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/
 11. psycholog Rafał Olszak

  Czemu kobiety pragną dominujących mężczyzn

  Panowie często pytają, dlaczego wiele kobiet pragnie dominującego mężczyzny. Przecież to gryzie się z modną ideą totalnego równouprawnienia. M.in. dlatego, że jeśli mężczyzna nie umie postawić się światu we własnej sprawie, to nie stanie też po stronie kobiety, relacji, rodziny, gdy zajdzie taka potrzeba. Albo da się sfeminizować, poddać „mentalnej kastracji”. Psycholog powiedziałby, że panie lubią panów, którzy, mówiąc terminologią jungowską, zinternalizowali swój cień, odkryli i okiełznali mroczną naturę. Jeśli nie wyhoduje się kłów, zostanie się zagryzionym, więc bycie z taką osobą nie daje poczucia bezpieczeństwa. Świat feminizuje chłopców, zagłaskuje ich i „ugrzecznia” niemożebnie, ale nie jest to tym, czego im potrzeba. I ich partnerkom. Przy czym dominacja wcale nie oznacza, że się kogoś na siłę ciągnie za sobą, to byłaby raczej tyrania. Chodzi o skuteczny dialog, by prowadzić damę pod rękę tam, gdzie razem chce się podążać. Takich facetów brakuje nie tylko kobietom, ale i społeczeństwu. Wystarczy spojrzeć na naszych polityków – kłamców, aferzystów, krętaczy (niestety kobiecych polityków też można opisać w ten sposób, ale to inna historia). Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, terapeuta, właściciel psychologiczne poradni internetowej Gabinet Ocal Siebie. W ofercie placówki są: diagnoza, terapia online, porady i konsultacje psychologiczne.
 12. psycholog Rafał Olszak

  Jestem do niczego

  Szanowna Pani, ekstremalne doświadczenia mogą wpłynąć na ludzką psychikę oraz na seksualność człowieka. Nie mamy pełnej kontroli nad myślami, które przychodzą nam do głowy. Fantazje niejednokrotnie wymykają się normom społecznym i osobistym wartościom, ale to o niczym nie przesądza ani nie czyni człowieka gorszym. Jeśli czuje Pani potrzebę zgłębienia tego tematu i ustalenia, co z tym fantem zrobić, najodpowiedniejszym specjalistą będzie psychoterapeuta będący seksuologiem. Co do ostatnich słów o rozterkach na temat własnego istnienia, prawdopodobnie są one wyrazem problemów z poczuciem własnej wartości. Można nad tym pracować m.in. podczas psychoterapii. Podsumowując, zalecam kontakt ze specjalistą, aby rozpoznać przyczyny doskwierających myśli i ustalić, co można z tym zrobić, aby doświadczyła Pani ulgi, doszła do siebie.
 13. psycholog Rafał Olszak

  Mityczne jednorożce

  Co odróżnia tą jedyną czy tego jedynego od rasowego jednorożca – kogoś, z kim spotkanie dzieli linię życia na dwie części? Jednorożec nie jest wybrykiem beznadziejnego romantyzmu i zaślepienia hajem hormonalnym. Dzięki jednorożcowi człowiek pojmuje, że w relacji ważna jest nie tylko interaktywność – to, co ty z nim lub on z tobą może zrobić. Ważniejsza jest intraaktywność – to, jak samemu się na siebie wpływa dzięki czyjejś obecności. Myśl o tym człowieku rozjaśnia pokój, w którym się znajdujesz i maluje uśmiech na twojej twarzy. Myśl o tym człowieku jest jak zwierciadło, w którym możesz się przejrzeć, by zobaczyć kim naprawdę jesteś i jakie są twoje autentyczne wartości. Z kimś takim nie tylko odkrywasz siebie, ale nadajesz tym odkryciom namacalny sens i dajesz temu znaczący wyraz. Od urodzenia jesteś pełnią, więc ta osoba nie czyni cię kimś bardziej kompletnym, ale bez niej wyraźnie cię ubywa. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online. Internetowa poradnia psychologiczna oferuje usługi takie jak porady psychologiczne przez e-mail oraz konsultacje i terapia przez Skype.
 14. psycholog Rafał Olszak

  Czy kobiety lecą na kasę?

  Faceci bulwersują się, kiedy oglądają te filmiki na YouTube, na których dziewczęta „lecą” na bardzo drogi samochód. Czy te filmy o czymś świadczą? Tak, o tym, że wśród około 3,5 miliarda kobiet są takie, którym auto mocno imponuje. Istnieją też młodzi ładni chłopcy, wiążący się z bogatymi, dojrzałym wiekiem kobietami, ale tego jakoś nikt nie chce pokazywać, bo nie pasuje do uogólnienia jakoby to kobiety były tzw. golddiggerkami. I w efekcie faceci uprzedzają się do pań oraz tracą z oczu fakt, że wiele z nich „leci” na dojrzałość emocjonalną, inteligencję społeczną czy charyzmę. O te cechy za trudno, więc łatwiej przyjąć, że drogie auto pozwoli mieć każdą. Może każdą pijawkę, ale nie każdą kobietę. Skomentuj, polub lub udostępnij ten post na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 15. psycholog Rafał Olszak

  trudne przejścia

  Szanowna Pani, czasem człowiek przeżywa tak silny stres i jest w takim szoku, że reaguje w sposób, który wydaje się zaskakujący. Na ten temat może Pani porozmawiać z psychoterapeutą. Sądzę, że nawet warto, aby Pani to omówiła ze specjalistą, który określi czy wskazana byłaby pomoc psychologiczna.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.