Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  759
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  25

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 17 Maj

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

38 Znakomita

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

12173 wyświetleń profilu
 1. Obserwuję strony różnych uniwersytetów. Nawet tam ukazują się wpisy typu „jesteś marką osobistą”, „jak zarządzać wizerunkiem, by zdobyć i zatrzymać uwagę”, „nikt cię nie kupi, jeśli nie sprzedaż się dobrze”. Czekam na wpisy typu „marketing matrymonialny czyli jak wzbudzać podziw i pożądanie”. Wolałbym żeby częściej nauczano jak okazywać zainteresowanie, aktywnie słuchać, rozwijać umiejętności konwersacyjne... Jak mieć zdrową, życzliwą ciekawość drugim człowiekiem i empatię. Znam przysłowie „jak cię widzą, tak cię piszą”. Rozumiem, że miło czasem zabłysnąć. Wiem też, że taniec godowy ma swoje prawa, ale rany Julek, to, co się dzieje, to już jakaś groteska. Przez ten kult zwracania na siebie uwagi ludzie oddalają się od siebie zamiast trzymać się razem. Wizerunek staje się przeszkodą, kiedy niczym maska odgradza człowieka od świata. Mniej lansu, więcej dystansu. Zobacz ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Ten blog o nazwie Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 2. Dziękuję za inspirację - zastanowię się nad tym. Póki co mogę odesłać od powiązanego z tym problemem materiału o niskim poczuciu własnej wartości.
 3. Podcast na tema tego czym jest mobbing, jakie są jego przyczyny, konsekwencje oraz jak się przed nim bronić, jaki mu przeciwdziałać.
 4. Szanowna Pani, w tej sprawie warto skonsultować się z seksuologiem, najlepiej udać się do takiego specjalisty razem z partnerem. Co do zdrady, skoro partner praktykuje takie zachowania w interakcji z innymi osobami, co ma charakter erotyczny, można to odebrać jako nielojalność.
 5. - Pani wybaczy, czy tu wolne? - Niby tak, ale z góry uprzedzam – serce mocno połamane. - Mam czas, pozszywamy. Te z blizną kochają najmocniej. - Doprawdy? - Ludzie wybudzeni przez koszmar wtulają się najsilniej. Zresztą, w upalne dni przyda się klimatyzacja! - To znaczy? - Ten chłód, który pani roztacza, i ten wyraz twarzy królowej zimy wszystko ujawniają. Rany okłada się lodem. - A skąd mam wiedzieć, że to nie jest kolejny zły sen? - Tak czułem, że rychło przejdziemy do podszczypywania... - Excuse me, is it free? - Yes, but I warn you in advance - my heart is broken. - I have time, we will stitch it. Those with scars love the most. - Really? - People awakened by a nightmare are hugging the tightest. Anyway, on hot days, air conditioning will be useful! - What do you mean? -The coldness that you give, and that expression of the Ice Queen on your face, reveal everything. The wounds are compressed with ice. - And how do I know that this is not just another bad dream? - I felt that we would soon get to the pinching... Zobacz ten wpis na Facebook.
 6. Bardzo to niepostępowy i niemodny pogląd w dobie influencerek, które uczą miliony obserwatorek jak dobrze wyglądać, a gigantyczne koncerny zarabiają ciężkie pieniądze na lansowaniu określonych kanonów piękna... Ale ośmielę się podzielić opinią, że wyglądowi współcześnie nadano za duże znaczenie. Efekt jest taki, że masę kompleksów miewają nawet kobiety do których wzdychają tłumy. Wiele kobiet bierze sobie zresztą za punkt honoru, by mieć taką widownię, bo inaczej czują się nie dość dobre. Można także mówić o istnej epidemii zaburzeń odżywiania. Mężczyznom też się obrywa – normalnie wyglądający faceci cierpią na głęboką samotność, bo są odrzucani za brak urody wysokiego amanta z sześciopakiem. Inni popadają w bigoreksję i prawie nie wychodzą z siłowni. Przybiera też na sile zjawisko dyskryminacji z uwagi na wygląd znane jako atrakcjonizm. A słowo „brzuch” zostanie chyba niedługo ocenzurowane. Mój skromny głos w tej sprawie zapewne niewiele zmieni, ale pozwolę sobie zauważyć, że dobrze byłoby nieco wyluzować. Moda, treningi, diety, zabiegi upiększające, a także operacje plastyczne są dla ludzi, ale obsesyjne podejście do kwestii wyglądu może i często powoduje różnorakie problemy. Zobacz ten post na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog o nazwie Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, psychoterapeuta przez Skype.
 7. Szanowna Pani, warto skontaktować się z telefonem zaufania, w którym specjaliści zapoznają się z sytuacją i udzielą wskazówek. Telefon zaufania dla osób z uzależnieniami behawioralnymi 801 889 880 Konsultacje telefoniczne prowadzą specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Telefon czynny jest codziennie, także w weekendy, w godzinach od 17 do 22.
 8. Różnica wieku w związku - czy to dobrze rokuje, czy wprost przeciwnie, a może nie ma znaczenia?
 9. Po rozstaniu czasami płaczemy za kimś, kogo tak naprawdę nigdy obok nas nie było. Opłakujemy wyobrażenie drugiej osoby, fikcyjny obraz wytworzony przez nasze niezaspokojone pragnienia bardzo go łakome. W relacjach bywamy tak zawodzeni, że wolimy iluzje niż spojrzenie prawdzie w oczy. Ból jest okropny, ale przynajmniej uwalnia od życzeniowej utopii. Zobacz ten post na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, świadczący usługi takie jak psychoterapia przez Skype.
 10. Bywa, że ludzie mają tak niskie poczucie własnej wartości, iż nie dają sobie prawa zabiegać o tego, kto naprawdę może spełniać ich kryteria. Niepewne siebie, zlęknione kobiety racjonalizują swoją bezczynność wmawiając sobie, że niczego nie należy ułatwiać mężczyźnie bądź podobne bzdury. Niedowartościowani, przerażeni mężczyźni skreślają dobre partie z góry uznając, że są „zbyt drogie w utrzymaniu” albo „niedostępnymi księżniczkami”. Fatalna samoocena skłania do brania tego, co się napatoczy zamiast wykazywania się postawą proaktywną. Tkwią więc w nijakich znajomościach lub gnuśnieją i uprzedzają się do płci przeciwnej. Albo na własne życzenie są krzywdzeni, bo znoszą parszywe traktowanie. Byle tylko mieć przy sobie kogoś, kogo da się pokazać na FB, by zgarnąć parę nędznych lajków za udawanie szczęścia. Zobacz ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 11. Szanowna Pani, w razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj i działają 24 godziny na dobę. Tam zespół specjalistów udzieli adekwatnego wsparcia i poinstruuje co należy robić. Zapewne zasugerują kontakt z lekarzem psychiatrą i z psychoterapeutą.
 12. Tak; wzajemna spirala złości, przemocy może się nakręcać i powodować, że nie da się odróżnić ofiary od oprawcy. Wtedy mówi się o przemocy wzajemnej.
 13. @art-ysta Z przejęciem zapoznałem się z Pana historią. Kłamstwa, nagie zdjęcia, zdrady, pijaństwo, życie na Pana koszt pomimo rosnących długów, kolejne kłamstwa... A Pan pyta, co ma w tej sytuacji zrobić. Pytanie raczej brzmi, co jeszcze musi się wydarzyć, by uznał Pan, że żyje w toksycznym związku? Jeśli chodzi o zalecenia, przede wszystkim należy zbierać materiał dowodowy i skonsultować się z prawnikiem, by ustalić jakie są możliwości. Poza tym warto, by porozmawiał Pan z psychoterapeutą skoro, jak Pan to ujął, jest ciągnięty na dno psychicznie, fizycznie, finansowo. Jeśli dalej będzie Pan ofiarą przemocy ze strony partnerki (czy to finansowej czy psychicznej) Pana poczucie własnej wartości może na tym znacząco ucierpieć, a ze względu na stres będzie Pan bardziej narażony na problemy natury psychologicznej. Poza tym, skoro zaangażował się Pan i trwa w takiej relacji, sam też być może ma coś do przepracowania (nie jest to przesądzone, ale wysoce prawdopodobne, bo osoba pozbawiona własnych problemów raczej nie akceptowałaby takiej relacji lecz ratowała się z niej w porę). Nie jestem psychologiem dziecięcym, więc wnikliwiej na ten temat się nie wypowiem, ale wolno mi zauważyć, że czasem należy wybrać mniejsze zło – lepszy dla dziecka jest raczej brak dobrych wzorców aniżeli złe wzorce, dramaty.
 14. Na ten temat nie wypowiem się, ponieważ nie jestem psychologiem dziecięcym. W tej sprawie najlepiej byłoby porozmawiać właśnie z takim specjalistą.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.