Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  695
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 11 Styczeń

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

30 Znakomita

10 obserwujących

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

8482 wyświetleń profilu
 1. psycholog Rafał Olszak

  Test depresji Skala Depresji Becka

  Udać się do lekarza psychiatry oraz postarać o kontakt z psychoterapeutą.
 2. psycholog Rafał Olszak

  Bierność i pasywność a samotność

  Kobiety pytają, gdzie ci mężczyźni, a oni, gdzie te kobiety. Jednocześnie można odnieść wrażenie, że obie strony są bardziej bierne niż kiedykolwiek. Tak chyba rozleniwiły ludzi aplikacje i portale randkowe. Oczywiście pasywność inaczej manifestuje się u pań, a inaczej u panów, ale skutek jest ten sam czyli brak nowych znajomości. Panie nadmiernie wybrzydzają a panowie skarżą się na zbyt małą inicjatywę i roszczeniową postawę. W efekcie tak diabelnie ciężko ludziom przechodzi przez gardło coś w stylu „wydajesz się interesujący, znam fajną kawiarnię, idziemy?” albo „wydajesz się interesująca, chodźmy na kawę lub koktajl”. Nic dziwnego, że niektórzy alarmują, iż samotność stała się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Niezły paradoks, biorąc pod uwagę ilu ludzi spotyka się każdego dnia. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, psychoterapeuta pomagający także przez Skype.
 3. psycholog Rafał Olszak

  Frustracja z powodu stlumionego potencjału

  A jednak mówi Pan o sięganiu po specyfiki. Lekarz może Panu dać nie tylko receptę, ale również skierowanie na psychoterapię fundowaną przez NFZ. Oczywiście może Pan też prywatnie skorzystać z usług psychoterapeuty. Z mojej strony to tyle. Trzymam kciuki.
 4. psycholog Rafał Olszak

  Frustracja z powodu stlumionego potencjału

  Szanowny Panie, po pierwsze, zamiast eksperymentować ze specyfikami na własną rękę, proszę ponownie porozmawiać z lekarzem. Po drugie, jeśli chodzi o poczucie własnej wartości warto nad nim pracować we własnym zakresie oraz uczestnicząc w psychoterapii pod tym kątem.
 5. psycholog Rafał Olszak

  Nie tylko uroda

  Jak mówiłem w filmiku https://bit.ly/2GxgBJo ludzie są naturalnie predestynowani do tego, by dostrzegać i doceniać urodę. Natura najwyraźniej uznała jednak, że potrzebny jest pewien margines błędu bądź wentyl bezpieczeństwa. Bywa, że mężczyźni i kobiety są podatni na drobne detale, które niejako przesłaniają obraz całości, oraz na rzeczy, które nie są ściśle związane z wyglądem. Oczy głębokie jak mazurskie jeziora, dłonie z palcami pianisty, tembr głosu, pieprzyki, uśmiech, piegi, zapach, styl bycia, podejście do życia i tak dalej. Nieliczni nawet mówią, że mają słabość do mózgu. To pokrzepiające, że nie trzeba spełniać 100% kryteriów dotyczących wyglądu, by przykuć czyjąś uwagę – zwłaszcza, iż nawet najpiękniejsi spełniają je tylko przez krótki czas swojego życia. Skomentuj, polub, udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.
 6. psycholog Rafał Olszak

  Nienawidze siebie i życze sobie jak najgorzej

  Szanowna Pani, proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, by ustalić przyczyny dolegliwości i dowiedzieć się, jakie są możliwości poprawy tego stanu rzeczy. Psychiatra może dać Pani skierowanie na psychoterapię na koszt NFZ (może Pani też skorzystać prywatnie z psychoterapii). Biorąc pod uwagę, że nie pierwszy raz pisze Pani na naszym forum zgłaszając dokuczliwe objawy, więc najwyraźniej one nie ustępują, a wręcz zdają się pogłębiać, należy udać się do specjalisty niezwłocznie, by uzyskać adekwatną pomoc.
 7. psycholog Rafał Olszak

  Samotność po rozstaniu

  Szanowna Pani, zapomniała chyba Pani zadać pytanie... W każdym razie nie widzę ani jednego znaku zapytania. Proszę napisać wprost, o co Pani prosi.
 8. psycholog Rafał Olszak

  Czy jestem cokolwiek warty?

  Szanowny Panie, wygląda na to, że przeżywa Pan zawód miłosny. Wiąże się z tym naturalnie obniżony nastrój, roztrząsanie przeszłości, wzmożona tęsknota i nasilone poczucie większej więzi z daną osobą. Stan ten będzie stopniowo przemijał, więc proszę dać sobie trochę czasu. Jeśli Pana samopoczucie jest tak złe, iż miewa Pan myśli samobójcze bądź rozważa zrobienie sobie krzywdy, radziłbym kontakt z telefonem zaufania dla osób w depresji, kontakt z lekarzem psychiatrą (nie jest potrzebne do niego skierowanie; specjalista zaproponuje rozwiązania). W razie nasilenia się takich myśli może Pan zadzwonić na 112 by niezwłocznie uzyskać ratunek. Co do kwestii seksualnych, warto porozmawiać w tej sprawie z seksuologiem. Niektóre numery telefonów zaufania i alarmowych https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/ Proszę nie kopiować żywcem treści publikowanych w innych miejscach Internetu bo moderacja może Pana wpis usunąć a Pana zablokować, gdyż jest to działalność szkodliwa dla strony.
 9. psycholog Rafał Olszak

  Kiedyś ludzie...

  – Początkowo wydawał mi się zadufanym w sobie bucem. – Nie ukrywam, że moją uwagę przykuła jej uroda, ale zdawała mi się wyniosłą księżniczką, która facetów traktuje jak petentów. Pierwsze wrażenie bywa mylne, ale żeby się o tym przekonać trzeba kogoś lepiej poznać. Kiedyś obie płcie dawały sobie szansę. Dzisiaj ludzie przesuwają cudzy profil w lewo jakby zapomnieli, że liczy się jakość relacji, a nie tylko powierzchowny urok. Z tak płytkim i roszczeniowym podejściem trudno o satysfakcjonujące więzi. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog kliniczny online.
 10. psycholog Rafał Olszak

  Powitania, my i nasze historie

  Przede wszystkim witam serdecznie na forum! Ponadto sugerowałbym konsultację psychoterapeutyczną m.in. w celu wykluczenia dolegliwości opisanej tutaj.
 11. psycholog Rafał Olszak

  KŁAMSTWO Z MAŁŻEŃSTWIE nt PRACY

  Szanowna Pani, tego rodzaju problemy trapiące parę można próbować rozwiązać w trakcie psychoterapii małżeńskiej (zwanej także terapią par). Zalecam kontakt z terapeutą, który przeprowadzi diagnostykę i zaproponuje metody pomocy.
 12. psycholog Rafał Olszak

  Związek to nie przeciąganie liny

  Niektóre związki przypominają raczej przeciąganie liny – targowanie się czyje potrzeby są ważniejsze. Licytowanie się kto komu usiądzie na kolanach i będzie wyręczany czy zabawiany. Takie eksploatatorskie, roszczeniowe podejście sprzyja zupełnie niepotrzebnym konfliktom. Ilekroć ktoś wygrywa i tak jest stratny, bo traci na tym jakość relacji z uwagi na poczucie krzywdy u partnera. Współdzielenie odpowiedzialności jest korzystniejszym rozwiązaniem. Sprzyja równowadze, symetrii i dwoje ludzi idzie ramię w ramię, a nie jedno drugiemu wsiada na plecy. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Refleksje mężczyzny to męski blog, który prowadzi psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
 13. psycholog Rafał Olszak

  Podcasty

  Punkt widzenia psychologa i psychoterapeuty na relacje damsko-męskie i nie tylko. Poniżej są wybrane podcasty z kanału na YouTube. Zapraszam też na fanpejdż na Facebook.
 14. psycholog Rafał Olszak

  Fazy toksycznego związku (podcast)

  Jakie są fazy toksycznego związku? W jaki sposób w poszczególnych z nich na swoją ofiarę oddziałuje toksyczny partner? Co czyni człowieka podatnym na te wpływy i zagrożonym wchodzeniem w toksyczne relacje?
 15. psycholog Rafał Olszak

  Strzeż się

  Cudza uroda zwiedzie cię nieraz na twoje własne życzenie i przyjdzie ci za to zapłacić cenę wysoką, ale możliwą do uregulowania. Natomiast cudzy nikczemny duch pogrąży cię raz a porządnie, bo zło sprowadza zawsze do swojego poziomu czyli na samo dno. Żadne środki lokomocji tam nie kursują, więc nie są sprzedawane bilety powrotne. Mało kto stamtąd umyka o własnych siłach – częściej ciągnie innych ku sobie dla towarzystwa. Zza pewnych granic ciężko powrócić, więc lepiej ich nie przekraczać. Zwłaszcza, że niektórzy po wpadnięciu do tego dołu bynajmniej nie przestają kopać. Strzeż się ludzi ciągnących w otchłań. Skomentuj, polub lub udostępnij ten wpis na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.