Skocz do zawartości

psycholog Rafał Olszak

Administrator
 • Zawartość

  558
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  17

psycholog Rafał Olszak wygrał w ostatnim dniu 22 Październik

psycholog Rafał Olszak ma najbardziej lubianą zawartość!

Reputacja

28 Znakomita

8 obserwujących

O psycholog Rafał Olszak

 • Ranga
  Stały bywalec

Ostatnio na profilu byli

4952 wyświetleń profilu
 1. psycholog Rafał Olszak

  Najważniejsze w stałym związku?

  Stały związek. Co jest w nim najważniejsze? Wzajemne akceptowanie swoich egoizmów? A może miłość i to pomimo faktu, że ma różne fazy, zmienia się, niekiedy przygasa? Dopasowanie w sypialni i uroda partnera, choć pożądanie z czasem maleje, a wdzięk przemija? Nie. Najważniejszy jest szacunek. Wskazuje kurs, kiedy miłość się gubi, i pozwala okiełznać roszczenia, egocentryzm. Tymczasem brak szacunku oznacza kłamstwa, manipulacje, przemoc i zdrady, a w konsekwencji dzieci wychowujące się w rozbitych rodzinach. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Internetowa poradnia psychologiczna, darmowe porady psychologa i płatne konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia przez Skype - oto podstawowe usługi, które oferuje psycholog online w Gabinecie Ocal Siebie.
 2. psycholog Rafał Olszak

  Wymagania kobiet a aspiracje mężczyzn

  Dziś mężczyźni często powtarzają, że kobiety są nieprawdopodobnie wybredne. Przytaczają nawet badania profesorów, które potwierdzają, że od około 60 lat oczekiwania pań stale rosną. Ja zaś tylko wzruszam ramionami, bo dla mnie to zrozumiałe, że pragnienia kobiet są odbiciem możliwości, jakie dają czasy, w których żyjemy. Problem tkwi w czymś innym. Znam kilku panów, którzy są sapioseksualni i umawiają się wyłącznie z wybitnie inteligentnymi kobietami na zasadzie „bez doktoratu nie podchodź”. Znam paru, którzy umawiają się jedynie z biseksualnymi paniami, uznając, że dają najwięcej przyjemności (z przyczyn, których łatwo się domyślić). Znam takich, którzy z powodu sławy, bogactwa czy ponadprzeciętnej urody spotykają się tylko z takimi czy innymi miss, które mają co najmniej miseczkę D. Wszyscy ci mężczyźni to są wyjątki. Zdecydowana większość facetów cieszy się, gdy kobieta odróżnia „przynajmniej” od „bynajmniej”, nie ma poważnej nadwagi, w porywach chodzi do pracy pozwalającej jej się samodzielnie utrzymać. Rzeczywiście, jeśli ma się takie wymagania, oczekiwania pań mogą się wydawać niebotycznie wysokie. To jednak nie ich wina, że statystyczny współczesny mężczyzna ma aspiracje bliskie zeru. W tym tkwi problem. Gdy patrzy się na pagórek w pozycji leżącej, może wydawać się wysokim wzniesieniem. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Psycholog online to specjalista udzielający konsultacji psychologicznych przez Internet, np. poprzez szyfrowane połączenie wideo w programie Skype.
 3. psycholog Rafał Olszak

  Myśli samobójcze

  Nie należy lekceważyć myśli samobójczych. Ich występowanie wskazuje, że zalecana jest konsultacja z lekarzem psychiatrą, który zarekomenduje odpowiednie formy leczenia. Proszę pamiętać, że w razie nasilenia się tego typu myśli można zadzwonić pod numer alarmowy 112 by niezwłocznie uzyskać ratunek, pomoc medyczną. Oczekując na konsultację ze specjalistą można w razie potrzeby uzyskać doraźnie wsparcie oraz informacje telefonując pod numery telefonów zaufania i pomocowe – niektóre z nich wymienione są na stronie: https://ocalsiebie.pl/szybka-pomoc/
 4. psycholog Rafał Olszak

  Nerwica lękowa

  @Asiia99 Szanowna Pani, w sprawie leczenia zaburzenia lękowego z napadami paniki zalecam kontakt z psychoterapeutą. W trakcie sesji dowie się Pani konkretnie, co robić, a jakich działań nie podejmować. Pozna Pani także metody pracy nad swoim sposobem myślenia. W naszym gabinecie służą pomocą na przykład: https://ocalsiebie.pl/profile/215-psycholog-katarzyna-tuszyńska/?tab=field_core_pfield_1 https://ocalsiebie.pl/profile/1-psycholog-rafał-olszak/?tab=field_core_pfield_1
 5. psycholog Rafał Olszak

  Każdy szuka dogodnych warunków

  Każdy osobnik danego gatunku szuka najdogodniejszych warunków do życia. Warto o tej oczywistości pamiętać, by nie tworzyć wokół siebie przyjaznego środowiska na przykład dla egoistów i samolubów. Jeśli nie troszczy się o swoje granice, nie respektuje się własnych praw, jest się nieasertywnym i nadmiernie ugodowym, ktoś toksyczny w mig znajdzie się na naszej orbicie. Trafi na nią instynktownie. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Terapia online to po prostu kontakt ze specjalistą za pośrednictwem Internetu, wykorzystujący komunikator do rozmów wideo.
 6. psycholog Rafał Olszak

  Współczesne bajdurzenia

  Kiedyś były bajki, które opowiadano dla przyjemności – wiedząc, że nie są prawdziwe. Obecnie jest era tworzonych ze zdjęć i filmów instastory, więc zaciera się granica między fikcją a rzeczywistością. Możemy np. zobaczyć, jak piękna kobieta, pomimo słabo płatnej pracy i tak zwiedza cały świat nocując w pięciogwiazdkowych hotelach, zaś na 21. urodziny dostaje od swojego partnera markowe auto z salonu. Specyficzny morał tej historii, rozpalającej niektórym wyobraźnię bardziej niż „50 twarzy Greya”, dociera do tysięcy młodych kobiet w mediach społecznościowych. Panie pieją z zachwytu i lajkują na potęgę słowa bohaterki, która pisze, że ma „najlepszego misia na świecie”. Historia wpływa na ich wizję i oczekiwania względem związku, poniekąd kształtuje mentalność, a także postawy wobec mężczyzn. Normalne relacje przestają wydawać się zadowalające, a wyobrażenie tego, co kobieta ma wnosić do relacji, jest… Specyficzne dla przekazów płynących z instastory. Czy jednak da się wytrzymać z kobietą, która przejawia takie podejście? Czy ona wytrzyma z kimś, kogo postępowanie nie koresponduje z przekazem „bajki”? Oczywiście panowie też mają swoje bajdurzenia. W końcu obie płcie są siebie warte. Niemal 25 milionów ludzi obserwuje poczynania bogatego pokerzysty, wiecznego kawalera, który nie wchodzi do swojego łoża o rozmiarze XXL bez przynajmniej pięciu o co najmniej 10 lat młodszych dziewczyn. Tysiące facetów obserwuje wyniki seryjnego podrywacza, fotomodela, który dzięki swojemu wyglądowi z łatwością demaskuje hipokryzję i uwodzi stada dziewcząt, które najpierw odrzuciły jego mniej przystojnego kolegę twierdząc, że szukają prawdziwej miłości. Dziesiątki tysięcy obserwują fotografa, który jeździ po całej Ameryce i robi sobie sesje, czy raczej sexsje z „modelkami”, które same go zapraszają do „współpracy”. Czy przesiąknięty tymi przekazami mężczyzna będzie w stanie założyć rodzinę? Czy jakaś kobieta zniesie jego styl życia, oczekiwania i zdoła go przy sobie zatrzymać na dłużej? Na postawione pytania każdy odpowie sobie sam lub, co gorsza, przekona się na własnej skórze jak to jest. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Psycholog online to po prostu psycholog, który udziela porad przez Internet i prowadzi konsultacje psychologiczne przez komunikator do rozmów wideo. Nierzadko z wykształcenia jest kimś takim jak psychoterapeuta, czy psycholog kliniczny. Męski blog refleksje mężczyzny prowadzi terapeuta par i małżeństw, psycholog kliniczny.
 7. psycholog Rafał Olszak

  Przypowieść o koneserze literatury

  Dawno, dawno temu żył pewien człowiek, który był koneserem literatury, ale nigdy nie wychodził z domu. Jako że ludzie go szanowali, przychodzili czasem do niego z różnymi książkami. Nigdy nie był do końca usatysfakcjonowany lekturą. Nie opuszczając domu skazywał się na to, że miał do czynienia tylko z tym, co mu przynoszono. Stopniowo robił się coraz bardziej wybredny i coraz szybciej odrzucał kolejne pozycje. Było to dla niego bardzo wygodne. Miał o sobie coraz wyższe mniemanie i coraz częściej uznawał swój gust za wyjątkowy. Im większym stawał się koneserem tym bardziej był nieusatysfakcjonowany. Nie musiał też brać za to odpowiedzialności, bo zrzucał ją na innych – w końcu to oni przynosili mu książki, które go nie zadowalały i które odrzucał. Łechtał swoje ego wysokimi wymaganiami i w końcu zastąpiło mu to satysfakcję, na jaką niegdyś liczył. Zadziwiająco często ludzie robią to samo. Tkwią we własnej strefie komfortu zamiast wziąć odpowiedzialność za swoje położenie, przestać skazywać się na to, co się napatoczy, wyjść i szukać tego, co ich usatysfakcjonuje. Czekają aż szczęście przyjdzie do nich samo, książę / księżniczka (niepotrzebne skreślić) przybędzie do nich i wybawi od samotności. W efekcie coraz bardziej wybrzydzają i tak długo skazują się na nieusatysfakcjonowanie, aż całkowicie się do niego przyzwyczajają. Nawet jeśli „księgarnia” jest tuż za rogiem. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Blog mężczyzny prowadzi facet-psycholog, terapeuta osób indywidualnych oraz par i małżeństw. Oferuje usługi takie jak terapia online i porady psychologiczne przez Internet.
 8. psycholog Rafał Olszak

  Pierwsza randka

  Kiedy jesteś na randce, nie skupiaj się na walorach fizycznych. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, będzie jeszcze na to czas, ale na początku to tylko utrudnia poznanie drugiej osoby. Ważniejsze, by zadać sobie pytanie, czy to, jaki ten ktoś jest, co mówi i robi, pozytywnie z tobą rezonuje? Czy wasze style życia i światopoglądy w jakiejś mierze są ze sobą kompatybilne? Czy w porównywalnym stopniu angażujecie się w to, by spotkanie doszło do skutku, odbyło się na uczciwych warunkach i było satysfakcjonujące? A może raczej każdy gest i każde słowo tej osoby to jej sposób na powiedzenie „jestem kimś lepszym, to ty masz się wysilać, ja tylko rozliczę cię z tego”. Z kimś takim nie ma szans na równoprawne partnerstwo. Sama obecność nigdy nie jest wystarczającym wkładem w budowanie relacji. Szczęśliwy związek to coś ekskluzywnego, a wszystko, co dobre, jest „drogie w utrzymaniu”. W pojedynkę nikt temu nie podoła – wszyscy muszą zaangażować się na 100% dając sobie wzajemnie niepodzielną uwagę. Roszczeniowa osoba stale, już od pierwszego spotkania, będzie oczekiwać, że wykonasz część tego dzieła za nią. Może masz tyle determinacji (lub desperacji), by wziąć ten ciężar na siebie, ale… Nie licz na cuda, to się nie uda. Brak symetrii, zwłaszcza przy dużej dysproporcji oddania sprawie, nieuchronnie prowadzi do rozłamu. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Męski blog Refleksje mężczyzny prowadzi psycholog online, psychoterapeuta par i mężczyzn.
 9. psycholog Rafał Olszak

  Ze skrajności w skrajność

  @Eagles Witam serdecznie na forum, sposoby radzenia sobie z przytłaczającymi emocjami może Pani poznać w trakcie psychoterapii indywidualnej. Z ostrożności warto jednak udać się nie tylko do psychoterapeuty, ale także do lekarza psychiatry. Obaj ci specjaliści przeprowadzają diagnozę zapatrując się na pewne kwestie z nieco innej perspektywy. Opinie ich obu dadzą kompletniejszy obraz sytuacji i otrzyma Pani od nich odpowiednie zalecenia adekwatne do rozpoznania. Ze względu na ryzyko nawrotu samookaleczania radziłbym kontakt ze specjalistą niezwłocznie.
 10. psycholog Rafał Olszak

  Co mi jest...?

  @Okruch Szanowna Pani, na podstawie wyrywkowych informacji podanych na forum i bez przeprowadzenia dokładnej rozmowy diagnostycznej trudno odpowiedzieć na Pani pytanie. Ze względu na charakter dolegliwości zalecałbym kontakt co najmniej z lekarzem internistą, ale może Pani także bez skierowania od razu umówić się z lekarzem psychiatrą, który też może skierować na podstawowe badania. W następnej kolejności warto również porozmawiać z psychoterapeutą. Ze względu na ilość, szkodliwość i dokuczliwość opisywanych dolegliwości radziłbym kontakt ze specjalistą niezwłocznie.
 11. psycholog Rafał Olszak

  Przemoc psychiczna w związku

  @Nowa84 Szanowna Pani, być może w kontakcie z partnerem potrzebna jest większa doza asertywności. Jeśli podejrzewa Pani, iż doświadcza w relacji przemocy psychicznej ze strony partnera (nie znam wersji drugiej strony, ale może mieć Pani rację), proszę rozważyć kontakt z Niebieską Linią: http://www.niebieskalinia.pl/
 12. psycholog Rafał Olszak

  trudny czas

  @elwira.gesing@op.pl Szanowna Pani, opisuje Pani szereg niepokojących zmian w zachowaniu partnera. Bez rzetelnej diagnostyki trudno orzec, co jest ich przyczyną. Warto podsunąć partnerowi pomysł, by porozmawiał na ten temat z kimś do tego przygotowanym – przynajmniej z lekarzem rodzinnym, ale lepiej z psychoterapeutą lub lekarzem psychiatrą. Można by wówczas ustalić, w czym tkwi problem i co partner może zrobić, by poprawić swoje samopoczucie, ograniczyć liczbę spięć i tak dalej. Proszę jednak pamiętać również o sobie. Jeśli doświadcza Pani przemocy ze strony partnera, i potrzebuje porady bezpośrednio z tym zagadnieniem związanej, proszę rozważyć kontakt z Niebieską Linią: http://www.niebieskalinia.pl/
 13. psycholog Rafał Olszak

  Wszyscy mamy swoje demony

  Dzięki psychologii wiadomo, że wszyscy mamy swoje demony. Jedna osoba jest naiwna i spolegliwa oraz nadmiernie zależna, inna jest płytka oraz próżna i narcystyczna więc ocenia jedynie po wyglądzie i statusie, kolejna posiada jakieś wstydliwe tajemnice, ktoś inny ma nietypowe fetysze lub rzadkie preferencje, kogoś innego dręczą nałogi, ewentualnie ktoś stara się ukrywać trudności psychologiczne, które są pospolitsze, niż się powszechnie uważa. Wszyscy mamy swoje demony, bo to ludzkie. Sztuką jest stawianie im czoła, trzymanie ich na wodzy i radzenie sobie z nimi. Skomentuj, polub lub udostępnij na Facebook. CIEKAWOSTKA: Internetowa poradnia psychologiczna Ocal Siebie oferuje darmowe porady przez forum psychologiczne oraz odpłatne konsultacje przez Skype.
 14. psycholog Rafał Olszak

  Nadchodzi książka Refleksje mężczyzny

  Wydaj książkę – mówili raz, drugi, trzeci. W porządku – w końcu stwierdziłem. Minęło trochę czasu i oto nadchodzi. Nowa pozycja o tym, co mężczyźnie siedzi w głowie. Wynurzenia faceta-psychologa już wkrótce trafią do druku. Trzymajcie kciuki, aby wszystko poszło zgodnie z planem. Więcej informacji podam niebawem. Więcej informacji podam niebawem na oficjalniej Facebookowej stronie: Refleksje mężczyzny.
 15. psycholog Rafał Olszak

  Czy przemoc ma płeć? Jakie są rodzaje przemocy?

  Czym jest przemoc? Co nią nie jest? Czy przemoc ma płeć? Jakie są rodzaje przemocy? Jak jej zapobiegać? Co robić, gdy doświadcza się przemocy? Odpowiedzi udziela psycholog w podcaście:

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.