Jump to content

Życiowa fajtłapa


olucha2000

Recommended Posts

Cześć

Jak w tytule. Jestem życiową fajtłapą. Wiecznie coś rozwalam, tłukę, niszczę, przewracam się, potykam, zapominam o czymś, jestem roztargniona. Próbuje z tym walczyć ale każde kolejne niepowidzenie mnie dobija coraz bardziej. Nie wiem jak mam sobie pomóc, jak nie przysparzać sobie frustracji w życiu 

Proszę o pomoc czy ktoś z Was też tak miał i czy jakoś sobie z tym poradził?

Pozdrawiam :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A nigdy nie brałaś pod uwagę neurologicznych przyczyn? Potykanie się o przedmioty, przewracanie, roztargnienie, wypadanie przedmiotów z rąk, zapominanie -  mogłaś mieć tego pierwsze objawy o wiele, wiele wcześniej. Jeśli masz  możliwość zapytaj rodziców czy w dzieciństwie też miało to miejsce? Okres niemowlęcy - wrażliwość na dotyk, częsty płacz, kłopoty ze snem, okres dzieciństwa przedszkole i szkoła - zabawy z rówieśnikami, jazda na rowerze, wrotki, rolki, ślizganie na butach, łyżwy etc. Na pewno są sposoby by uniknąć uciążliwych dla Ciebie momentów. Spokój i wsparcie bliskich i otoczenia. Może warto pomyśleć o wizycie u neurologa? 

Link to comment
Share on other sites

Mam w rodzinie podobną osobę . Przeprowadziła szereg badań  od krwi do eeg mózgu i tomografu głowy , może warto zbadać aby wykluczyć pewne zdrowotne problemy , jeżeli nic nie wykaże to brać coś co wzmocni koncentrację i pamięć . Może chce Pani za szybko coś zrobić i wtedy oczy nie nadążają za nogami ;) 

moj syn co prawda ma 4 latka ale wyszło  że ma w eeg odchylenia  stąd to że nie umie wytłumaczyć dlaczego to zniszczyl , bądź się przewrócił  i dostaje leki na dotlenienie mózgu po których jest bardziej skoncentrowany i się tak nie przewraca. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jesteś zdrowa ale przekonania masz takie jakie masz i rzeczywistość je odzwierciedli .Wystarczy zmienić przekonanie że wszystko mi się udaje i nawet jak widzisz ze coś poszło nie tak powtarzaj sobie, że jak to przecież mi zawsze wszystko się udaje. Zazwyczaj jak coś się spieprzyło reagowałaś  emocjami strachu, żalu, złości, a teraz jak się coś odwali przyłap się kiedy wchodzi emocja (lekkie kucie w klatce piersiowej )i zamień błyskawicznie na uczucie miłości wdzięczności za to doświadczenie zwykle masz 2 sekundy zanim emocja cię rozwali. Po prostu przyciągasz to, nawet jak nie jesteś tego świadoma .Powtarzaj aż znikną ponieważ będą się jeszcze chwile pojawiać za względu ze wcześniej narobiłaś bajzlu. Co zasiałaś to jeszcze musisz zebrać owoce ze starego siewu. Nie szukaj też winnych tej sytuacji bo osądzanie innych też wróci do ciebie. Kiedyś karma wracała długo ale teraz wraca błyskawicznie więc od twojej reakcji na potknięcie zależy czy skręcisz na inne lepsze lub gorsze linie życia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.