Jump to content

Życiowa fajtłapa

olucha2000

Recommended Posts

Cześć

Jak w tytule. Jestem życiową fajtłapą. Wiecznie coś rozwalam, tłukę, niszczę, przewracam się, potykam, zapominam o czymś, jestem roztargniona. Próbuje z tym walczyć ale każde kolejne niepowidzenie mnie dobija coraz bardziej. Nie wiem jak mam sobie pomóc, jak nie przysparzać sobie frustracji w życiu 

Proszę o pomoc czy ktoś z Was też tak miał i czy jakoś sobie z tym poradził?

Pozdrawiam :)

• 4 weeks later...

A nigdy nie brałaś pod uwagę neurologicznych przyczyn? Potykanie się o przedmioty, przewracanie, roztargnienie, wypadanie przedmiotów z rąk, zapominanie -  mogłaś mieć tego pierwsze objawy o wiele, wiele wcześniej. Jeśli masz  możliwość zapytaj rodziców czy w dzieciństwie też miało to miejsce? Okres niemowlęcy - wrażliwość na dotyk, częsty płacz, kłopoty ze snem, okres dzieciństwa przedszkole i szkoła - zabawy z rówieśnikami, jazda na rowerze, wrotki, rolki, ślizganie na butach, łyżwy etc. Na pewno są sposoby by uniknąć uciążliwych dla Ciebie momentów. Spokój i wsparcie bliskich i otoczenia. Może warto pomyśleć o wizycie u neurologa? 

Mam w rodzinie podobną osobę . Przeprowadziła szereg badań  od krwi do eeg mózgu i tomografu głowy , może warto zbadać aby wykluczyć pewne zdrowotne problemy , jeżeli nic nie wykaże to brać coś co wzmocni koncentrację i pamięć . Może chce Pani za szybko coś zrobić i wtedy oczy nie nadążają za nogami ;) 

moj syn co prawda ma 4 latka ale wyszło  że ma w eeg odchylenia  stąd to że nie umie wytłumaczyć dlaczego to zniszczyl , bądź się przewrócił  i dostaje leki na dotlenienie mózgu po których jest bardziej skoncentrowany i się tak nie przewraca. 

• 1 month later...

Jesteś zdrowa ale przekonania masz takie jakie masz i rzeczywistość je odzwierciedli .Wystarczy zmienić przekonanie że wszystko mi się udaje i nawet jak widzisz ze coś poszło nie tak powtarzaj sobie, że jak to przecież mi zawsze wszystko się udaje. Zazwyczaj jak coś się spieprzyło reagowałaś  emocjami strachu, żalu, złości, a teraz jak się coś odwali przyłap się kiedy wchodzi emocja (lekkie kucie w klatce piersiowej )i zamień błyskawicznie na uczucie miłości wdzięczności za to doświadczenie zwykle masz 2 sekundy zanim emocja cię rozwali. Po prostu przyciągasz to, nawet jak nie jesteś tego świadoma .Powtarzaj aż znikną ponieważ będą się jeszcze chwile pojawiać za względu ze wcześniej narobiłaś bajzlu. Co zasiałaś to jeszcze musisz zebrać owoce ze starego siewu. Nie szukaj też winnych tej sytuacji bo osądzanie innych też wróci do ciebie. Kiedyś karma wracała długo ale teraz wraca błyskawicznie więc od twojej reakcji na potknięcie zależy czy skręcisz na inne lepsze lub gorsze linie życia