Jump to content

Nie zdałam prawka za trzecim razem


AnnaMak

Recommended Posts

Potrzebuję ciepłego słowa. Trochę się załamałam i potrzebuję wsparcia. To już trzeci raz i moje poczucie własnej wartości trochę zmalało. Stres wziął górę i nie mogłam nic powiedzieć ani się poruszyć. Mam wrażenie że za każdym razem jest coraz gorzej. Mam nadzieję że kiedyś będę się z tego śmiała ale dzisiaj czuję się mega upokorzona. 

Link to comment
Share on other sites

Słońce, kaloryfer, termofor, grzałka - oto ciepłe słowa dla Ciebie :P Trzy razy nie zdać prawka? Wstyd! Przecież to życiowa porażka najwyższego kalibru. Nie wiem jak się po tym pozbierasz. Nie wiem jak możesz patrzeć w lustro albo wychodzić do ludzi. Lepiej nie patrz innym w oczy, na pewno wyczują z jakim nieudacznikiem mają do czynienia i będą Cię wytykać palcami. Znajomym się nie przyznawaj, bo przestaną Cię szanować. Jeśli nie masz partnera, to raczej już nie masz co liczyć na znalezienie jakiegoś. Kto by chciał dziewczynę bez prawa jazdy? Chyba tylko jakiś desperat. Masakra.

Tak na marginesie jeszcze dodam, że ja zdałem za czwartym razem, chociaż jeździć potrafiłem i na każdy egzamin przyjeżdżałem już swoją podrdzewiałą hondą civic. Niestety nerwy też mi przeszkadzały. Za tym czwartym razem zaopatrzyłem się w aptece w jakieś lajtowe ziołowe tabletki uspokajające bez recepty (chyba miałem Persen, a poza tym kojarzę jeszcze Valused) a dodatkowo wyszło tak, że do egzaminu podchodziłem jako ostatni i musiałem długo czekać na swoją kolej. No i tak zjadłem sobie ze dwie tabletki, czekałem... czekałem... zjadłem sobie jeszcze ze dwie i czekałem dalej... później jeszcze sobie podjadłem i dalej czekałem... aż przyszła moja kolej. A że miałem już dosyć tego czekania, chciało mi się wracać do domu, tabletki pewnie też coś podziałały, to ogólnie miałem w dupie ten egzamin. I właśnie wtedy zdałem łatwiutko że hej. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej! Tez nie zdałam trzy razy, za czwartym się udało. Jeżdżę już od prawie czterech lat. Pamietam, ze bardzo się stresowałam i jak na jazdach próbnych robiłam rękaw bezbłędnie to dwa razy oblałam właśnie na tym! Za jednym noga mi się tak trzęsła, ze nie potrafiłam utrzymać sprzęgła i ciagle mi gasło auto! Rodzice powiedzieli po 3 próbie, ze może będzie lepiej jak mi je kupią XD pamietam, ze trzy dni płakałam i myślałam, ze jestem totalnym leszczem. A sama wybrałam trudniejsze miasto, żeby więcej się nauczyć. No i podeszłam do tego czwartego, po tygodniu, z masa śniegu na drodze. Powiedziałam sobie, ze nie ma się czym stresować, byłam tam przecież trzy razy, czuje się tu jak w domu już przecież. Dres był ale jakiś poszło 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Też zawsze przeżywałam ten egzamin. Wymagania czasami są bzdurne,ale trzeba to przejść. Na pocieszenie powiem Ci, że mój mąż zdał za 9 razem i zawsze mówił, że na każdym podejściu czegoś się nauczył😁. A ja mając już prawko chciałam zdać na ciężarówki. Też trzy razy oblałam. Też miałam słabe chwile,ale w końcu powiedziałam sobie , że potrafię robić wiele innych rzeczy i nie muszę być doskonała .

Link to comment
Share on other sites

Droga AnnoMak, minął już miesiąc od Twojego wpisu i wierzę, ze zdałaś pozytywnie ten egzamin i zdążyłaś zapomnieć, że wstawiłaś swój post, gdy dopadł Cię  tzw. „dołek”. Uwierz, egzamin tego rodzaju to jest nic względem egzaminów jakie są przed Tobą. Bycie partnerką życiową, żoną, panią domu, a przede wszystkim mamą to jest najważniejszy dla nas egzamin. Gdy zdasz którykolwiek z nich wtedy będziesz mogła być dumna z siebie czego z całego serca Tobie życzę! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.