Skocz do zawartości

Potworny wstyd


Polecane posty

Witajcie. Z góry przepraszam, jeżeli piszę swoje wypociny w nieodpowiednim wątku. Jestem tu nowy i mam potrzebę się wygadać, chociaż pewnie twarzą w twarz nigdy nikomu nie opowiem o tym, co mnie ostatnio spotkało z powodu okropnego wstydu, jaki czuję przed samym sobą. Do rzeczy:

Jestem facetem po 30-tce, ukończyłem studia, mam dobrą pracę, kochaną żonę i córeczkę. Mam okropne wyrzuty sumienia, czuję się jak - za przeproszeniem - ostatni debil i nie mogę wyjść z negatywnego podziwu, jak bardzo jestem głupi i skrajnie nieodpowiedzialny. 
Cały czas chcę być doceniany przez moją żonę i w ciągle szukam sposobu na dodatkowy zarobek, żeby jej pokazać, że jestem coś wart. I przechodząc do sedna - straciłem na chwilę czujność i popłynąłem… Zostałem „oscamowany” na grupie obiecującej zarobki na Telegramie. Nie dość, że straciłem prawie wszystkie moje oszczędności, to jeszcze wziąłem kredyt na 25 tysięcy. Nawet jak teraz o tym opowiadam, to czuję ogromny zawód swoją własną osobą. Szczęście w tym całym nieszczęściu jest takie, że mamy z żoną osobne konta, i zrobię wszystko, żeby się o tym nie dowiedziała. Stać mnie na samodzielną spłatę. Boję się, że się może pewnego dnia dowiedzieć (kredyt jest na 5 lat), a to oznaczałoby „ciche tygodnie”, kłótnie i nie odzyskałaby już do mnie zaufania. Przeraża mnie to.  
Dziękuję za każde słowo wsparcia. Tylko tego potrzebuję, żeby nie zwariować, jestem na skraju załamania nerwowego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z nią, powiedz jej o swoich uczuciach, jak źle Ci z tym. 

Jak kocha to zrozumie, ale NIE UKRYWAJ PRZED NIĄ takich rzeczy, bo będzie się czuła nie ważna, pominięta, a co gorsza, poczuje, że w Twoich oczach nie jest godna zaufania! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś kosztowną, ale za to skuteczną i dożywotnią lekcję ostrożności w tych sprawach. Już jakiś plus jest. Drugi mały plus jest taki, że nie przejmujesz się najbardziej samą stratą finansową, co znaczy, że nie trafiło na osobę, która musi martwić się o każdą złotówkę. Najgorsze są wyrzuty sumienia i sprawa z ewentualnym ujawnieniem wpadki żonie, a to można poukładać w miarę szybko, bo chodzi "tylko" o zmianę postrzegania, zrozumienie dlaczego tak się stało, wybaczenie sobie i wybranie najlepszej strategii na załatwienie sprawy z żoną. Ja nie powiem, żebyś od razu się przyznawał. Na razie Tobie jest z tym bardzo ciężko, po co więc obciążać dodatkowo partnerkę. Poza tym i tak póki co wstyd Ci nie pozwoli z tego co mówisz. Może za jakiś czas dobrze będzie powiedzieć jej co się stało, ale na razie lepiej chyba będzie dać sobie czas. Tak właściwie ona chyba podejrzewa, że coś jest z Tobą nie tak? Bycie na skraju załamania nerwowego nie jest łatwe do ukrycia przed żoną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błedów nie popełnia tylko ten co nic nie robi. Powiedz zonie aczkolwiek zastanów sie czy całą prawde, może pół łatwiej przełknie ? I pamiętaj dla swojej córki i rodziców a może też żony najważniejszym jest byś był zdrowy i żywy ...co by ci jakiś głupi pomysł do łba nie strzelił. Za rok nie będziesz juz tego pamiętał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona pokochała Ciebie za to jakim byłeś i kocha jakim jesteś. Niepotrzebnie napędzasz koło by czuć się nieustannie przez Nią doceniany. Wiesz, że szczęśliwsi są Ci którzy nie mają zbyt wiele, ale za to Ci którzy mają kochającą i wspierającą w życiu osobę? Przed Tobą największe wyzwanie - prawda. Szczerość to ogromna zaleta i nie każdy został nią obdarzony. Żyć w kłamstwie to tak jakbyś wcale nie żył. Zdobądź się na odwagę, podejmij ten temat. Przed Tobą 5 bitych lat, lat życia z sekretem. Jaką masz gwarancję, że podczas tych 5 lat nic się nie zdarzy? Podam Ci przykład z mojego życia . Dokładnie kilka dni temu mój mąż z luźnej rozmowy rzucił, że otrzymał z zagranicznego urzędu skarbowego pismo, oczywiście pokazał a mnie wzrok utkwił w jednym wyrazie - loan (pożyczka). Pytam czego to dotyczy? Dostałam krótkie wytłumaczenie - a to stary temat, jeszcze z ubiegłego roku, miałem pożyczkę z zagranicy… Miałeś pożyczkę w trakcie naszego małżeństwa, a ja nic o tym nie wiem? Jak sądzisz jak się poczułam, gdy to oznajmił? Nawet nie zdobył się na głębszą szczerość i refleksje wobec mnie. Kolejny raz zawiódł moje zaufanie. Nie pozwól by w podobny sposób poczuła się Twoja żona. Nikt nie zasługuje na takie potraktowanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.