Jump to content

Recommended Posts

Nie łatwo mi to przyznać i wrócić do tego myślami, ale jak miałam jakieś 8-9 lat (nie pamiętam, może 10, może nawet 7) sąsiad kazał mi go dotykać. 

O całej sytuacji wie tylko jedna moja przyjaciółka, której powiedziałam o tym prawie 18 lat temu. 

Dziś jestem w terapii z innych względów, ale wiem, że to może być kluczowe, jednak nie chcę się do tego przyznać przed terapeutką, jeszcze nie teraz. 

Znowu usłyszę, że nie mówiąc o tym nikomu, chronię innych kosztem siebie. I może to jest prawda, ale wiem, że jeżeli powiem dzisiaj prawdę i przestanę chronić innych (mojego męża, moje rodzeństwo, rodziców) to ktoś z nich wyląduje w więzieniu. Nie chronię tego sku***** chronię tych których kocham! 

Wiem, że to mnie niszczy, ale chyba wolę poradzić sobie z tym sama, (tym bardziej że nie mam dowodów na coś co wydarzyło się ponad ćwierć wieku temu) niż zniszczyć życie tych na których mi w życiu najbardziej zależy! Za których gotowa jestem oddać własne życie!! 

Nie wiem czego oczekuję w tym momencie od Was, chyba tylko chciałam to z siebie wyrzucić. Może przyjdzie dzień, że będę w stanie powiedzieć o tym na terapii. 

• Smuci mnie to 1

To sytuacja z ktorej mimo tylu lat nigdy nie wyszlaś. Psychika nie toleruje silnie oddzałujących  nie zamkniętych tematów stąd potrzeba ich przepracowania. Mozesz to zrobić z psychoterapełtą na kanwie jakiś technik ale mozesz tez sama wrócić do tamtej chwili i zachować się tak jak czujesz że powinno to wyglądać właściwie . Nie zachęcam do przemocy ale gdy czujesz dziś ze tak byś zareagowała to wyrzuć to z siebie ...inaczej to nie minie. Rewanż smakuje wyłącznie na zimno.

22 godziny temu, Tanya3105 napisał:

Nie wiem co Ci powiedzieć :( Chciałabym Cię jakoś pocieszyć, ale nie wiem jak. Twoja głowa to po prostu wyparła na te 18 lat, a podczas terapii to wróciło rozumiem ?

To wydarzyło się dużo wcześniej, 18 lat temu przyznałam się do tego przyjaciółce. 

I niestety niczego nie wyparłam, doskonale wszystko pamiętam...

Nie, na terapii nie dotarłam do tego momentu, ale boję się, że na najbliższej bądź następnej to może wyjść, nie chcę o tym mówić, nie chcę też kłamać.

9 godzin temu, mih napisał:

To sytuacja z ktorej mimo tylu lat nigdy nie wyszlaś. Psychika nie toleruje silnie oddzałujących  nie zamkniętych tematów stąd potrzeba ich przepracowania. Mozesz to zrobić z psychoterapełtą na kanwie jakiś technik ale mozesz tez sama wrócić do tamtej chwili i zachować się tak jak czujesz że powinno to wyglądać właściwie . Nie zachęcam do przemocy ale gdy czujesz dziś ze tak byś zareagowała to wyrzuć to z siebie ...inaczej to nie minie. Rewanż smakuje wyłącznie na zimno.

Zgodzę się, że tego nie przepracowałam.  Tak jak wielu innych rzeczy w życiu, ale nie chcę o tym mówić, szczerze nie wiem czy nie wynikną z tego konsekwencje prawne (chociaż dziś to tylko słowo przeciwko słowu). 

Nie chcę, żeby ani mąż, ani tym bardziej brat się o tym dowiedzieli, bo to nie będzie tylko "lekki wpie*****" skończy się na wyroku za pobicie, a nie pozwolę, żeby ten ****** zniszczył kolejne życie komuś kogo kocham.

Co się mówi na terapii, zostaje na terapii. Nikt się o tym nie dowie i nie będzie żadnych konsekwencji - taka jest zasada. Wyjątkiem są sytuacje zagrożenia życia, jak np. planowanie morderstwa. Wtedy terapeuta musi zgłosić sprawę policji.

Szczerość jest podstawą udanej terapii, więc jeśli ma mieć sens, w końcu powinnaś powiedzieć co Cię spotkało w dzieciństwie. Nie wiemy konkretnie jaki to przyniesie skutek terapeutyczny, ale na pewno możesz spodziewać się ulgi.