Jump to content

Co myślicie o takim zachowaniu? Ukrywa coś czy nie?


Recommended Posts

Jestem w związku od pół roku z partnerką, a znamy się 8 miesięcy. Do okresu przedświątecznego nasza relacja była bardzo burzliwa (częste kłótnie), ale od tamtego momentu jest spokój.

Niekiedy przejawia nietypowe zachowania, jakby coś ukrywała. Mam na myśli to, jak pisze z kimś na telefonie czy coś przegląda. Gdy jestem obok to często, gdy sięga po telefon, odwraca ekran tak, abym nie widział, co robi.
Gdy siedzi przy stole, a ja idę do lodówki, która jest obok, to przechyla telefon, aby nie było widać ekranu. To samo, gdy jedziemy autem, czy w innych sytuacjach.

Kiedyś ją o to pytałem, czemu tak robi i ona mówiła, że tak ma. Wydaje mi się, że gdyby tak miała, to robiłaby to ciągle, a nie często. Ja sam tak nie robię. Często przy niej coś przeglądam, sprawdzam i widzi wszystko.
Dodam, że od niedawna zamieszkaliśmy razem i dalej to robi, ale nie cały czas, ale powiedzmy w 50% przypadków.

Jakie macie przemyślenia co do tego zachowania?
 

Link to comment
Share on other sites

Jest grupa osób, które nie mają nic do ukrycia a są i tacy, którzy za wszelką cenę ukrywają, nie bacząc na to, że ranią. Jeśli chcesz mieć pewność zapytaj wprost - czy mi ufasz? Czy jesteś ze mną szczera i lojalna? Jeśli usłyszysz odpowiedź twierdzącą podaj jej swój telefon i poproś o jej. Zaproponuj - wymieńmy się na jeden dzień, tu i teraz bez przygotowania. To samo z laptopem. Pełna złych doświadczeń w tym zakresie ze strony męża obawiam się, że napotkasz sprzeciw, a może i nawet agresywną reakcję, komentarz typu - chcesz mnie kontrolować? Chcesz mnie trzymać na smyczy? W związku szacunek, zaufanie i komunikacja to podstawa. Nie dowiesz się jeśli nie zrobisz nic. Nie ma nic gorszego jak utrata wspomnianego zaufania do partnera/partnerki. 

Link to comment
Share on other sites

Porozmawiałem z nią i ona nie widzi nic w tym złego. Zaproponowałem też wymianą się telefonów na chwilę i oczywiście nie zgodziła się, ale o tym wiedziałem, że tego nie zrobi.

Mówiłem jej oczywiście, że nie chodzi o to, że będę czytać wiadomości z jej rodziną czy koleżankami, ale jeśli pisze z jakimś gościem, to jest już w moim interesie kim on jest. Ja oczywiście jej powiedziałem wiele miesięcy temu z kim pisze jak się nazywają i jak długo się znamy, aby wiedziała o tym i nie martwiła się. Do tego parę razy jej mówiłem, że mój telefon może wziąć w każdej chwili i sobie przejrzeć. Nie będę miał nic przeciwko, ale ona tego nie zrobi..

Powiedziała, że postara się tak telefonu nie chować, ale od momentu rozmowy (10/02) często sobie żartuje, że pisze sobie z jakimś mężczyzną. Niby wiem, że to żarty, ale nie podoba mi się i nie bawi mnie to. Ona jednak mówi, że ją to bawi.

W końcu jej powiedziałem, że takie zachowanie nie sprawi, że będę jej ufać w tym temacie, ale dalej bagatelizuje sytuacje, że dziwny jestem, że o to się czepiam..

Ja uważam, że w związku nie powinno być tajemnic, co nie oznacza, że będę jej czytać wiadomości, jednak tym zachowaniem sprawia, że nie czuje się z tym ok, a ją to bawi..

Link to comment
Share on other sites

Cześć 9lectro, mniemam ze jesteś młody i nie dane bylo Ci jeszcze zakoszyować ludzkiego (w tym również kobiecego) draństwa (by nie używać innych dosadniejszych słów na forum). Historia autentyczna, moj znajomy ma żonę +dzieciaki  którą kiedyś autentycznie szanował. Wyciągał z ciężkich życiowych kłopotów (nawet mi kiedyś ona wisiała grube dziesiątki i ukrywała to przed nim bo udawała ze biznes woman) a on za nią później przepraszał i spłacał długi. Razu pewnego na pijackiej imprezie przed koleżankami przyznala że doszła do takiego poziomu iż w obecności męża w tym samym pokoju potrafi przeglądać na telefonie profile sexrandkowe z kolesiami tak żeby nie widział i sie tym szczyciła (bo raczej niczym innym już nie miała sie czym chwalic). W świecie kobiet przyjaźnie bywają bardzo względne i krotkie to i mąż szybko sie dowiedział. Znam z wlasnego doswiadczenia jeszcze inne tego typu historie dlatego nie wierze.

Link to comment
Share on other sites

Mówisz że cię nie bawi jak ona zartuje czy pisze z innymi ... ale dalej to robi. Wiec to tolerujesz. Twoje slowo jest niczym. Ty z nią będąc pokazujesz jak slaby jesteś ze to tolerujesz...

 

Ona tobą gardzi bo nie umiesz się jej postawić. To nie ma przyszłości. Ewidentnie kręci coś na boku. Zgadasz się by kobieta traktowała cie jako łatwowiernego pizdusia. Pokrzyczysz wkurzysz się i ... ??? Nic. 

 

Zastanowić się musisz na co Ty SOBIE pozwolisz. Kobiety szanują silnych facetów z twardymi granicami. Nie chodzi o mięśnie bo wielkie schaby też mogą być pantoflarzami i pizdusiami ...

Edited by michal_sz-n
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.