Jump to content

Łeb pęka


Recommended Posts

Dzień dobry, piszę z sprawie kobiety gdyż jest coś z czym sobie nie radzę. Mianowicie spotkam się z 27letnia dziewczyna sam mam 32 lata i moja dziewczyna była z dzieciństwie molestowana, w życiu małoletnim miała 'zwiazek ' w wieku 16 lat z facetem który by od niej starszy o ponad 20lat, straciła z nim dziewictwo. Imponował jej własną firmą itp. Zmanipulował ją mowiąc wprost, wykorzystał poprzez jej zagubienie w życiu. Następna sytuacja wybrała się na domówke ze znajomymi do hotelu u siebie w mieście podczas tej imprezy została zgwałcona  i na drugi dzień jeszcze do tej osoby napisała czy się przebada pod względem chorób, zrobił to był czysty i żyła dalej. To wszysko jest dla mnie nie do pomyślenia i długi czas przez to nie przepałem wiele nocy i patrzyłem na nią inaczej niż przed tym wszyskim jak o tym wiedziałem. Jest w ogóle taka osobą ze akurat idzie ze związku w związek że tak powiem, jeden się w życiu kończył jakieś 2 ms i kogoś poznała czy zwyczajnie jakoś tak wyszło,miała 2letni związek z facetem o siebie o 15 lat starszym, brzydzi mnie ten fakt ze jakiś typ stary ją dotykał, nie potrafie pojąć jej myślenia, czym się kierowała,tłumaczyła że rówieśnicy nie są dojrzali itp. Teraz obecnie mam problem z tym że ma kolegów w pracy i jeden starszy od niej o 14lat zaprosił ja do siebie na impreze na parapetówke ja ze wzgledu na jej przeszłość mam w głowie te wszystkie sytuacjie i jestem zadrosny i boję się rownież że ktoś jej coś zrobi.. Odmówiła tej domówki ze względu na mnie bo mi z tym będzie żle. Dziś postanowiła mi oznajmić że nie ma mnie na codzień ( bo nie mieszkamy razem  w innych miastach od 2ms)  i brakuje jej towarzystwa i ma zamiar pójść z kolegą z pracy na spacer czy coś takiego, ja aż poczułem uderzenie gorąca w klatce piersiowej. Kompletnie sobie z tym nie radzę, naprawdę proszę o  jakaś pomoc, porade co zrobić bo sam już błądze.. .

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to ona powinna podjąć się terapii, aby umieć tworzyć zdrowe relacje damsko- męskie. Nie zrozumiesz jej zachowania- kierują nią  mechanizmy, które wytworzyły się pod wpływem przeżyć z dzieciństwa. Tj. piszę moim zdaniem terapia się kłania. 

A ona to koleżanek nie ma? Jak taka samotna w tym mieście to z kumpelą na spacer niech idzie. A Wy możecie ustalić częstotliwość spotkań aby każdy był zadowolony i na miarę możliwości każdego z Was.  Poza tym jeszcze jest Skype i inne komunikatory jak tak bardzo za Tobą tęskni a nie ma możliwości się spotkać. Wszystko jest do dogadania.

Miej się na baczności, aby nie wyczerpał Cię za bardzo ten związek, bo z tego co piszesz to trudna relacja.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, z racji korelacji imienności czuje się w obowiązku zająć stanowisko :) po wpisie domyślam się że nie masz merytorycznych podstaw w tematyce psychologii relacji ( nie odbierz tego za uraze, 99% facetów w tym wieku tak samo wygląda na tym polu i ja również) Wtajemniczeni na pierwszy strzał dostrzegą Karpmana z Freudem i przewidzą dokładnie date twojej kapitulacji w tej chwiejnej koalicji pewnie mając racje. Ja niewtajemniczony moge tylko doradzić ze jeśli czujesz że to jest właśnie TA to walcz, idz do wodzów po porady i działaj. Jeśli ona potrafi z tobą szczerze rozmawiać i opowiedzieć o przeszlości to w dzisiejszych czasach i tak daje niesamowicie dużo.  Cokolwiek zrobisz, myśl.

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

Również uważam, że dziewczyna powinna iść na terapie.

Może uznasz to za marny pomysł, ale zrób sobie plusy i minusy tej relacji. Czy to jest warte Twojego czasu, bo to będzie bardzo trudna relacja dla Ciebie.

Nie patrz na jej piękno, tylko co wnosi do Twojego życia, bo pięknych kobiet jest wiele, a do tego z normalnymi przeżyciami poza tym bałbym się schematu, który ma w głowie, że bywała z dużo starszymi mężczyznami od siebie, czy to nie będzie silniejsze od niej, aby znowu takiego szukać.. Oczywiście nie chcę Cię straszyć, ale powinieneś myśleć głównie o sobie o swoim dobru.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.