Jump to content

Problemy w małżeństwie , urojenia


Recommended Posts

Witam ! Nie wiem jak zacząć  , aby krótko opisać zaistniałą sytuację , ale może od początku …

Pobralismy się z mężem 5 lat temu , na początku było super , szybko zaszłam w pierwszą ciąże i wtedy się zaczęło , oskarżanie mnie o zdrady , że to dziecko nie jest jego , wyzywanie mnie do kur… i dziwek , z każdym miesiącem było tylko gorzej , później pierwszy raz podniósł na mnie rękę ale ogarną się na chwilę , teraz mamy dwoje dzieci a ja zostałam przez niego pobita nie raz bo uważa nadal że jestem szmatą i się puszczam po kątach z byle kim i byle gdzie i mi to udowodni i zabierze mi dzieci . Najgorsze w tym wszystkim jest to że ja nawet nie pomyślałam o zdradzie , pomimo tego że w łóżku mam się nie układa , nie ma czułości ani patrzenia sobie w oczy , nic . Czasami to ja nawet nie chce i robię problemy oby tylko nie doszło do zbliżenia , bo wtedy tylko odliczam czas aby skończył bo mnie przez to co robi , przestał podniecać . 
Najgorzej jest gdy wypije to normalnie jest 3 razy gorzej , Dla dzieci się modlę i znoszę te upodlenia i to wszystko bo bardzo go kochają . 
Dodam jeszcze że w domu zawsze jest czysto , obiad gotowy czeka , zakupy zrobione dzieci ogarnięte itp a on nadal mówi że jestem łajdem i tylko leżę w domu a do pracy mi pójść nie pozwala . 
Chialabym poczuć czułości i być dla mężczyzny ważna i kochana aby cieszył się mną i to że spędza ze mną czas ;( 

musiałam to z siebie wyrzucić a teraz proszę o rady jak od niego odejść , aby mi dzieci nie zabrał i aby one nie ucierpiały na tym , bo tym chce mnie ukarać . On dużo pije i bardzo dużo gra .  Już sama psychicznie nie daje rady a nawet boję się go i bez jego zgody wyjść z domu ;( 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć, smutne co piszesz. Prosisz więc dam Ci swoją rade. Jak słabemu facetowi dowali życie i sobie nie może poradzić to zejdzie z ringu a swoją frustracje wyładuje na jakimś spotkanym przypadkiem boguduchawinnym  słabeuszu tylko by sie jakoś samemu dowartościować. Wybierze najsłabszego bo On mu nie odda. Ty jesteś niestety tym wybrańcem. Musisz oddać i to  dosłownie również. Niestety to powiem ale w PL żaden sąd nie odbierze dzieci matce taki mamy klimat,  sprawdz tylko kilka procent matek przegrywa opieke. Jeśli masz gdzie (moze rodzine) to odejdź, masz do tego prawo. Gdy tak zrobisz to prośba , nie przekładaj waszego konfliktu na dzieci, one niczemu nie są winne. Mają prawo do obydwojga was takie samo. P.s. silny facet po przegranej będzie trenował by móc wrócić do ringu i oddać gdzie wcześniej poległ. Odwagi.

Link to comment
Share on other sites

Niezależnie od sytuacji nie wyobrażam sobie podnieść ręki na kobietę, a skoro on to robi, to faktycznie trzeba się uwolnić od tej toksycznej relacji.

Odpowiedź na to jak od niego odejść jest bardzo trudna, bo sytuacja jest delikatna. Wydaje mi się, że poprosiłbym bliskich o pomoc. Czyli rodzinę, bliskich znajomych, aby wspólnie Cię z tego wyciągnęli, bo samej z dwójką dzieci będzie Ci bardzo ciężko

Link to comment
Share on other sites

Witam, Twój post brzmi jak wołanie o pomoc! Bardzo dobrze,że widzisz problem i szukasz pomocy. To jest pierwszy najważniejszy krok. Z tego co opisujesz to Twój mąż jest toksykiem i alkoholikiem i do tego znęca się nad Tobą psychicznie,fizycznie i ekonomicznie, a to jest karalne!!!. Takiej osobie ŻADEN SĄD NIE ODDA DZIECI i o to się nie martw,bo jak jesteś troskliwą mamą to nikt Ci dzieci nie zabierze.

Dlaczego nie zadzwoniłaś na policje jak Cię pobił? Wtedy miałabyś go z głowy. Jak robi awantury to musisz zadzwonić na policję, to wtedy przyjadą i go zabiorą. Wtedy to on przestanie być taki cwany i od razu odechce mu się krzywdzenie innych. Na takich cwaniaków są sposoby,tylko musisz przezwyciężyć lęk. 

Teraz zastanówmy się co dalej...

Nie wiem czy szczera rozmowa z nim coś da,warto spróbować,ale moim zdaniem od niego trzeba jak najdalej uciekać i jak najszybciej się rozwieźć,bo będzie coraz gorzej...niestety. Tacy ludzie myślą tylko o sobie i zrobią wszystko aby zrobić sobie z drugiej osoby niewolnika. Z toksykiem życie zamienia się w jeden wielki koszmar i nie ma sensu jemu nic tłumaczyć ,bo on ma zawsze racje. Pooglądaj sobie kanały na yt o toksykach i narcyzach,to od razu otworzą Ci się szeroko oczy i potwierdzisz,że masz w domu takiego osobnika.

Jedyna rada to jak najszybciej oczyścić się z takiego otoczenia.  Dla dzieci nie warto na siłę z nim się męczyć,bo dzieci i tak wszystko widzą i uczą się niewłaściwych wzorców rodziny.  Np syn może w przyszłości tak samo traktować swoją żonę,bo taki został mu wgrany model rodziny,a córka będzie szukała podświadomie męża toksyka któremu będzie uległa. Chyba nie chcesz aby Twoje dzieci spotkał taki los? Poza tym dzieci widzą jaka jesteś nieszczęśliwa i z czasem będą siebie obwiniały za taki los.  Więc w takiej sytuacji najlepiej by było jakbyście mieszkali oddzielnie, Ty z dziećmi ,a mąż odwiedzałby dzieci kiedy by chciał. Tylko wtedy jest szansa na uratowanie dzieci i siebie. A Ty jeszcze możesz być szczęśliwa i być doceniona przez innego faceta. Na początku to najważniejszy jest dla Ciebie spokój i praca nad sobą. Dobrze by było popracować nad własną wartością,są różne sposoby. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie dobrego psychologa który pomoże Ci poukładać sobie wszystko w głowie abyś mogła zawalczyć o siebie.  Musisz sama o siebie zadbać,bo nikt inny tego nie zrobi za Ciebie. Może masz w otoczeniu jakieś dobre dusze,które pomogą Ci przez to wszystko przejść? Bardzo potrzebna jest Ci pomoc najbliższych. Wsparcie i pomoc będą Ci teraz najbardziej potrzebne. 

Mam nadzieję,że pomogłam i jak byś chciała, to możesz do mnie pisać na priv,postaram się coś doradzić. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Raz zadzwoniłam na policję jak mnie pobił ale niestety on ma samych kolegów w policji i się wybronił , a ze mnie zrobił wariatkę . 
Mieszkamy u moich rodziców na innym piętrze , wiele razy go pakowałam ale on zostaje , moi rodzice nie chcą się wtrącać.  Moja mama jest mega toksyczna i bardzo podobna do męża więc nie mam w niej oparcia. 
właśnie starszy syn zaczął mnie bić i wyzywać tak samo jak mąż . już nawet w spokojniej rozmowie z mężem doszliśmy do tego że on mi da ten rozwód a później znów zmienił zdanie ( bo ja liczne tylko na to aby się z innymi facetami spotykać ) 
Rodzina ogólnie nie wie że bije.  ‚myślą tylko że źle się do mnie odzywa a w związku to normalne . 
Maz tylko zarabia ja nie pracuje i nie mam możliwości iść do dobrego psychologa . Nawet teraz boli mnie cała szczęka od zęba i nie mogę iść do dentysty bo nie chce mi na niego dać a na NFZ nie robią bo nie mają sprzętu. 
Czasami mam chęć zasnąć i się nie obudzić , każdego dnia czekam tylko wieczora aby iść spać i mieć od niego spokój . 
Czesto ma delegację i nie ma go 5 dni w domu to moje dzieci są mega grzeczne a jak tylko widzą tatę to odrazu źle mnie traktują chociaż starszy syn zaczął ostatnio mnie bronić i tatę bić ;( 

poszukam pomocy ale takie forum też dużo mi pomaga zrozumieć to co wokół mnie się dzieje .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.