Jump to content

Toksyczna relacja z Narcyzem i Piotrusiem Panem


Recommended Posts

Witam. Mam 32 lata i od paru lat jestem w toksycznej relacji z narcyzem i Piotrusiem Panem. Pomimo wielu prób, i wielu rozczarowań i przykrych sytuacji nie potrafię tego zakończyć. Ostatnio powoli dojrzewam do zmiany tej sytuacji,  ponieważ tak się zdarzyło że pożyczyłam mojemu toksykowi pieniądze i gdy tylko mówię mu że potrzebuje żeby mi je zwrócił to albo zmienia temat albo każe mnie milczenien. Nie wiem już co robić ponieważ chciałbym odzyskać te pieniądze i nie wiem już jak na niego mogę jakoś wpłynąć i jak z nim rozmawiać. Prosiłabym o pomoc. 

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Mam podobnie, jak poproszę o to aby oddał mi pieniądze to on chce abym to ja mu oddala. Stwierdził, że minimum 20tys, bo tyle przeznaczył na nasze 3 letnie dziecko. Też nie wiem co robić, bo jak go zostawię nie będę miała za co żyć, a on pieniędzy nie odda

Link to comment
Share on other sites

 • 1 year later...

Do Pani Celinagurka: jeśli tylko chęć odzyskania 1000 złotych trzyma Cię przy tym partnerze, to idź za radą Pani Kropki. Dobrze, że wiesz z kim tańczysz, a te pieniądze są niczym w porównaniu z szacunkiem, którego od Twojego narcyza nie masz. Względnie, jeśli masz jakie kolwiek dowody na to, że mu je pożyczyłaś, to są szanse, aby je odzyskać.

Do Pani Hania987: doświadczasz manipulacji, a więc przemocy psychicznej. Dlatego udaj się do prawnika i czym prędzej uwolnij się od takiego dewianta, który uważa Ciebie i dziecko za ścierkę dla jego chorej i wypaczonej osobowości. Im bardziej on wie, że to Cię przy nim trzyma, tym bardziej będzie Was tak traktował. Nie mów mu o tym, po prostu zacznij działać, bo jesteś ewidentnie współuzależniona od jego chorych rozgrywek, a tym samym karmisz u niego narcyza, co go tylko podkręca.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.