Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Art

Mieszane uczucia w związku

Recommended Posts

Dzień dobry 

Mam 24 lata, jestem kobietą i w 5 letnim już związku ale od około roku mam problem z moimi uczuciami co do partnera, mam wrażenie że osłabły i ciągle myślę jakby to było z kimś innym. Nie wiem co mam o tym myśleć, zależy mi na nim i chcę z nim być ale brakuje mi czegoś ważnego w nim. 

Czy można się męczyć w związku z osobą którą się kocha i z którą się chcę być?

Link to comment
Share on other sites

A dzień dobry. Nie można tak się męczyć w związku z osobą, którą się kocha, i z którą chce się być. Wygląda na to, że go nie kochasz, i nie chcesz z nim być. Ale nie chcesz się do tego przyznać i podjąć odpowiednich działań, bo się boisz. Czego się boisz? Tego, że Twój chłopak ciężko to przeżyje? Że wyjdziesz na "tą złą", która kończy wspólną wycieczkę, zostawia partnera i idzie swoją drogą? Może rodzice już się nastawili na tego obecnego i będą się mogli czuć zawiedzeni? Tym się nie przejmuj. Zmienić faceta to jak zmienić pracę. Jedna praca jest fajna, ma się fajnych współpracowników, dobrego szefa, który jest zadowolony z twojej pracy i chciałby zatrzymać takiego pracownika, nie ma zapierdolu i ogólnie wszystko fajnie, ale np. po pewnym czasie ta praca się nudzi, nie daje satysfakcji, nie ma perspektyw rozwoju i staje się męcząca. W innej pracy może być gorzej; można się zastanawiać "co ja tu ku**a robię?". Ale są też zawody, stanowiska, zajęcia, które dają spełnienie i satysfakcję na całe życie. Myślisz, że łatwo jest odnaleźć jedno z tych najbardziej dopasowanych stanowisk? No chyba nie... Trzeba sprawdzać, zmieniać, sprawdzać...  A może wolisz męczyć się tu gdzie jesteś? Wiele osób tak żyje, ale osobiście nie polecam. 

Jeśli się zdecydujesz na rozstanie, to miłym gestem na pożegnanie byłoby, gdybyś nie poleciała od razu do innego, przygotowanego faceta, tylko definitywnie rozstała się zaraz po podjęciu decyzji. 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

 turkuć_podjadek

 Dziękuję za odpowiedź.

To trochę nie tak jak piszesz, bo kocham go za jego osobowość i charakter, chce aby był szczęśliwy itd. ale brakuje mi w nim tego że on nie jest kobietą...  i nie wiem co mogę zrobić aby go nie zranić, bo nie mogę złamać mu serca bo on nie zasługuje na to.

Link to comment
Share on other sites

@Kolezanka.Nie chodzi mi o sex, to tylko dodatek i mogłabym żyć bez tego. Chodzi mi o takie zwykłe codzienne sprawy, dogadywania się między sobą itp. To mój pierwszy związek z facetem, z kobietami było inaczej,  jakoś lepiej i łatwiej. I to tak jakby tego mi brakowało co było w moich poprzednich związkach z kobietami..(Nie umiem tego wyjaśnić, nie jestem dobra w opisywaniu tego co czuję) 

 

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze w związku to zmuszanie się do niego, bo miłość to coś więcej niż uznanie dla osobowości i charakteru. Coś powstrzymuje Cię przed rozstaniem, ale to nie uczucie. Kalkulujesz za i przeciw, ale 5 lat to sporo i nie można trzymać partnera w niewiedzy. To zawsze szkodzi. Czas na szczerą rozmowę i szczere decyzje. Ty już podświadomie wiesz czego chcesz. Myślę, że partner pomoże Ci ją podjąć. Powodzenia.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.