Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Uczucie niepotrzebnej w związku


dariak21
 Share

Recommended Posts

Witam jestem Daria i mam 21 lat, wcześniej zakończyłam swój toksyczny 2-letni  związek. 
Zacznę od tego, że poznałam nowego partnera jesteśmy ze sobą 1,5 roku, wszystko było idealnie i byliśmy w sobie bardzo zakochani. Wyjechaliśmy razem za granicę do pracy. Tutaj zaczęły się problemy, on poznał kolegę który mu bardzo zaimponował, zaczął nie zwracać uwagi na to co mówię, wyzywał mnie przy nim i poniżał, tekstami typu „Zamienię dziewczynę na inną”okłamywał mnie i zażywał mocniejsze narkotyki razem z nim. Po nich stał się bardzo agresywny między innymi zaczął się bić i zdemolował poprzednie mieszkanie, spadł ze schodów. Już miałam tego dość, zaczęły mi się pojawiać myśli samobójcze, mówiłam mu to, a on nic sobie z tego nie robił. Zamykałam się w pokoju i płakałam, podczas gdy on bawił się w najlepsze.  Bo wtedy nie miałam jeszcze wystarczająco pieniędzy żeby się przeprowadzić i wiedział, że ma nade mną pełną kontrole. Kolega oczywiście zniknął, a ja musiałam się nim opiekować. Gdy chciałam od niego odejść on chodził za mną i przepraszał, prawie płakał, mówił, że bardzo mnie kocha. Wybaczyłam mu z nadzieją, że jak się wyprowadzimy i zamieszkamy sami to będzie dobrze. Teraz robi mi mętlik w głowie, raz jest wspaniałym chłopakiem, pomaga w obowiązkach domowych, gotuje, obdarowuje mnie prezentami, a potem zamienia się w bezlitosnego chama bez uczuć, nie obchodzi go nic. Nie spyta nawet jak się czuje, wyzywa mnie od najgorszych typu „jebana idiotka”, „kurwa”, gdy zdenerwuje się o błahostkę zawsze jest moja wina. Wszystko według niego robię źle. Czuje się przy nim bezwartościowo. Gdy płacze, on idzie jeść i udaje, że nie słyszy. Ja się naprawdę starałam go zmienić, ale czuje, że sama tracę siłę. Najgorsze jest, że po tym wszystkim on 
zachowuje się jakby nic się nie stało, chce uprawiać seks, przytula mnie i całuje. Nie rozumiem czy takie zachowanie jest normalne w związkach, czy mnie kocha, czy to ze mną jest coś nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Hej. Takie zachowanie partnera absolutnie nie jest normalne i żadnej miłości w tym nie ma. Z drugiej strony z Tobą też może być coś nie tak, bo drugi raz wpakowałaś się w toksyczny związek. Całe szczęście, że jesteś młoda i w obszarze związków zmarnowałaś tylko kilka lat. Wychowywałaś się w pełnej, szczęśliwej i kochającej rodzinie? Jeśli nie, prawdopodobnie to jest przyczyną błądzenia w życiu. Mówisz, że czujesz się przy tym chłopaku bezwartościowa; a czy sama uważasz się za osobę wartościową? Możesz powiedzieć, że kochasz siebie taką, jaka jesteś? Jeśli głównego źródła miłości będziesz szukała "na zewnątrz", to jeszcze nie raz dostaniesz ostro po dupie.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Właśnie wychowałam się w kochającej rodzinie, nie wiem czemu mam zawsze takie szczęście. Na początku chłopak był całkiem inny, kochający, czuły, martwił się. Zakochałam się w nim takim, a nie takim jakim jest teraz. Odkąd wyjechaliśmy razem za granice tak się stało niestety.. a mi trudno jest zrezygnować z kogoś, jak już go pokocham. Jest to ciężkie wiadomo. Pewnie byłoby łatwiej w Polsce, gdybym nie była skazana tylko na niego. Siebie też szanuje i nie mam kompleksów, więc nie wiem z czego to wynika. Ale dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.