Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Wypalenie zawodowe


Recommended Posts

Hej , jestem tu nowy wieć jak nie ten dział proszę bez bicia mnie poinformować ! hihihi 

Wieć wracjąc do tematu , pracuję jako programista i zdązyłem już w swoim zawodzie walczyć z wypaleniem zaowodwym udało mi się przejść przez to z sukcesem ale było sporo wybojów,  nie wiem czy z czasem znów nie doznam tego stanu stąd moje zainteresowanie tym tematem. Zastanawia mnie czy inni mieli podobne problemy i czy dla innych jest to ciekawy temat aby wymienić się tu włąsnymi doświadczeniami ? 

Jeżeli jest to ciekawy temat było by super gdybyśmy odwołali się do tego pytania ,,Czego unikać w pracy i co robić aby zapobiegać wypaleniu zawodowemu ?''

 

 

Edited by Paweł Niedźwiecki
Link to comment
Share on other sites

Jaki jest Twój główny powód wypalenia? Ja mam szefa, który jest bardzo czepialski, nikomu nie ufa i także, delikatnie mówiąc, jest oderwany od rzeczywistości (70 lat na karku i nie zamierza ustąpić). Wpędza mnie to skutecznie w wypalenie lub coś pochodnego :P Moja terapeutka poleciła mi, żebym wypisywał sobie codzienne sukcesy, nawet te banalne :) I żebym wyraźnie rozróżniał zamartwianie się na zapas od celowych przygotowań, tzn. przygotowywać się na to, co jest realne a nie zamartwianie się rzeczami, które mogą nigdy nie nastąpić

Sam temat wypalenia jest ciekawy, bo jeszcze 20 lat temu jak ktoś by powiedział, że ma wypalenie zawodowe, to by dostał odpowiedź "taa, wypalenie? pracować się już nie chce!". Teraz debata jest dużo poważniejsza i rzeczowa, bo i problem realny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Wypalenie zawodowe może być winą szefa lub samego siebie. Szef, który nie motywuje do szkoleń a sam nie uczy nic nowego, zamyka nam sufit nad głową. Z drugiej strony sami musimy walczyć o dalszy rozwój i przygotowywać się na jego odejście. A może zastąpi go nowy szef, który będzie lepszym człowiekiem?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.