Jump to content

Żałoba partnerki


Recommended Posts

Witam, mój problem polega na tym że ponad 2 tygodnie temu wróciłem z partnerką do związku, 1wszego grudnia niestety zdążyła się straszna sytuacja ponieważ zmarł Jej Ojciec. W tym dniu byłem przy niej, oraz w nastepnym. Po dwóch dniach miałem wrażenie że potrzebuję sama ze sobą poprzebywać tak wiec powiedziałem Jej że zrozumiem jak chce zostać na noc sama, po za tym mam na rano do pracy i nie chciałem Jej budzić. Przez okres oczekiwania na pogrzeb dzwoniłem lub pisałem żeby się spotkać, Ona albo nie odbierała albo odpisywała że nie chce się widzieć że potrzebuję spokoju tak więc nie chciałem na siłę do Niej przyjeżdżać aby miała spokój i przestrzeń. Dzień po pogrzebie nie wytrzymałem i pojechałem do niej, powiedziała że moim obowiązkiem było być przy Niej przez cały tydzień, że nie może na mnie liczyć- ale ja chciałem być przy Niej, to nie odbierała albo pisała że nie chce, tak więc nie mam pojęcia co robić aby to naprawić, czy przeczekać i czas jakoś pomoże czy pojechać do Niej.

Link to comment
Share on other sites

W takich chwilach nie kontrolujemy naszych emocji. Dziewczyna mogła wprost na tamten moment określić czy potrzebuje Twojej obecności. Wybrała samotność. Próbowałeś, pytałeś tak jak sam tutaj przytoczyłeś. Teraz nie powinna mieć już o to żalu. Straciła ojca i nie jest to dla niej dobry czas. Ale należy tez zrozumieć drugą stronę czyli Ciebie. Minionego czasu nie cofniesz. Ważne, aby wspierać się wzajemnie i nauczyć się etapami żyć bez rodzica. Czas żałoby nie jest dla nikogo łatwy. Życie nasze płynie dalej a w sercu i w pamięci jest zawsze miejsce dla Tych którzy odeszli. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/15/2023 at 11:33 AM, ABC said:

Trzeba być sceptycznym do tego co mówią kobiety. Częstą mówią x a oczekują y. I sprawdzają czy jestesmy na tyle emocjonalnie ogarnięci żeby się domyślić. Nauczka na przyszłość. 

To jakiś absurd komunikacyjny. Jak można funkcjonować na takim poziomie? W każdej chwili można się do wszystkiego przyczepić. To jest idealny przepis jak mieć wiecznie problem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.