Jump to content

Co robić?


Luk

Recommended Posts

Jestem z partnerka od kilku miesięcy i pojawił się taki problem nagle z dnia na dzień a chodzi o to że partnerka zaczęła mnie traktować obojetnie więc porozmawiałem z nia I powiedziała że chodzi o jej ex męża z którym nie jest od 2019r ale w między czasie się z nim spotykała i powiedziała mi   że myśli o nim wróciły i mowi ze mnie kocha I nie chce mnie stracić, I nie może sobie z tym poradzić, mówiła że jak mnie poznała to o nim zapomniała i nagle wróciło  zachowuje się bardzo dziwnie trwa to już jakieś 2 tyg , nie wiem co mam już robić, czuje się samotny w tym związku, traktuje mnie jak kolegę, są momenty że jest dobrze ale za jakiś czas znowu jest zimna 

Link to comment
Share on other sites

Miłość to bardzo skomplikowany temat. Partnerka zapewne ma też niezły mętlik w głowie bo z jednej strony dawny mąż z którym może przypomniały się jakieś wizje z przeszłości a z drugiej strony Ty którego nie chciałaby skrzywdzić. Przede wszystkim należy się zastanowić czym jest właściwie miłość. Bo w miłości nie chodzi tylko i wyłącznie o to żeby były motylki w brzuchu, żeby było ciągle to życie ,,na haju''. Właśnie największa miłość to ta w której nie dominują te silne emocje. Dlaczego? Ponieważ te intensywne emocje potrafią się bardzo szybko wypalić i pozostaje taka neutralność i obojętność - a nie każdy związek potrafi to wytrzymać. Zwłaszcza że teraz jest jakby większa swoboda jeżeli chodzi o kwestie rozwodowe, otwarte związki itp. Człowiek po prostu nie zawsze lubi rutynę a jednocześnie czasami mamy sentyment do pewnych wydarzeń które już kiedyś się w naszym życiu wydarzyły. Żeby związek przetrwał przede wszystkim obie strony muszą wykazać zainteresowanie i się zaangażować. Jeżeli chociaż jedna strona będzie się angażowała na tzw. ,,pół gwizdka'' no to niestety będziecie się razem męczyć. 

Proponowałbym na spokojnie porozmawiać w cztery oczy. Niech każde z was otwarcie powie jak się czuje i czego oczekiwałoby od drugiej osoby nie wywierając żadnej presji ani nacisku. Bardzo ważne jest żeby odbyło się to na zasadzie wzajemnego szacunku i zrozumienia drugiej strony. 

Link to comment
Share on other sites

Juz jest po zawodach. Najgorsze co mozesz zrobic to skomlec o relacje. Najlepsze to wyprowadzic sie bez slowa i to pod jej nieobecnosc, zero kontaktu. Tylko tak jest szansa ze włączy sie jej myślenie że coś traci. Łatwo sie nie zgadzaj na ewentualny powrót i postaw warunki. Szanuj się co najmniej tak jak Ją.

Link to comment
Share on other sites

Wyszło tak że mieszkamy razem nadal jak się spakowałem i pojechałem do pracy później mi napisała że smutno jej bezemnie żebym wrocil po pracy ale nadal jest jakaś inna jak się pytam jej o co chodzi to mowi ze to skomplikowane I ucina temat , narazie jest tak że mieszkamy razem i będziemy razem u niej raz u mnie przebywać 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem co już mam robić raz mowi ze chce buc że mna raz że nie wie , raz że chce by wróciła do byłego męża ale nie bedzie szczęśliwa bo ma wyrzuty sumienia że odeszła ale oni cały czas się kłócili sama mówiła że było tragicznie jak jej to mowie to ona mi mowi ze wie że bedzie źle jak tak zrobi , mowi ze że mna jest szczęśliwa i że kocha mnie nie rozumiem jej 

Link to comment
Share on other sites

Jak nie wiesz co masz robić? W tej sytuacji możesz wszystko robić, nawet tańczyć i śpiewać a i tak do niej będzie należeć ostatnie zdanie. Ona teraz kalkuluje zyski i straty tej chorej relacji.

Raz chce wrócić do byłego, raz mówi że to będzie błąd a ty przez to cierpisz, bo nie wiesz co masz robić. Chora gra moim zdaniem. Sama nie wie czego chce, a ty ją pocieszasz mając takie myśli ,,ona mnie pewnie zostawi,,

Jak ona może być z tobą szczęśliwa skoro myśli o powrocie do byłego męża?

Mih ma racje - po zawodach... jesteś na 3 miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Ostatni raz to Ci napisze OCAL SIEBIE i kończ to! Odwróć sytuacje i sie zastanów, czy ona by tolerowała gdybyś to Ty zastanawiał się być z nią czy wracać do byłej? Gwarantuje ze  po zakomunikowaniu jej takiej opcji zbieralbyś swoje gacie z wycieraczki przed jej drzwiami. Jej nie pomozesz, sama musi dojsc do ładu ze swoją głową. Ty za to zacznij myśleć głową a nie organem.

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Znasz dokładny POWÓD rozstania/ rozwodu partnerki z byłym mężem? Niezgodność charakterów to tylko jeden z kilku jaki mógłby byc. Jeśli jest uczciwa wobec Ciebie to bez przeszkód wyzna prawdę. Dziewczyna najwidoczniej nie wie czego chce a Ty nie musisz nic na siłę, tym bardziej żebrać o lojalność czy szczere uczucia. Dobrze, ze jestescie w wolnym związku z możliwością „odetchnięcia” czy przemyśleń w innych miejscach. Twoja partnerka musi czuć uzależnienie od byłego męża. Nie masz pewności jak wyglądają ich rozmowy czy spotkania i czego dokładnie dotyczą, ale czas je uciąć. Masz prawo by tego wymagać, przecież małżeństwo się dawno skonczylo i każde z nich poszło w inną stronę. Chyba, ze pochopnie podjęli decyzje o rozstaniu. Na Twoim miejscu    raz a dobrze podjęłabym rozmowę z partnerką. Jeśli nie czujesz jej przekonania do siebie, ona wraca pamięcią do tego co było i z kim była, to nie uda Ci się zbudować zdrowej relacji. Smutne, wiem, ale nie pozwól sobą manipulować. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.