Jump to content

Recommended Posts

Cześć,

Wczoraj jadąc samochodem w nocy przypadkowo przejechałam kota. W ogóle go nie widziałam na drodze. Normalnie zawsze w takiej sytuacji zwalniam lub zatrzymuje się, żeby zwoerzsk mógł spokojnie przejść na drugą stronę ulicy. Jechałam z chłopakiem i on nawet powiedział że widzi kota, ale nie wiem flaczego ja ho nie widziałam do ostatniej chwili. Rozmawiałam z chłopakiem i on mówi, że kot się w ogóle nie ruszał i prawdopodobnie był już martwy. Ale na oponie jest fragment sierdvi i wydaje mi się, że mogłam zabić tego zwierzaka. Strasznie mi źle że świadomością, że mogłam go zabić. Wpłaciłam trochę kasy na lokalna fundację i schronisko. Adoptowałam nawet wirtualnie kota, który przeżył wypadek z samochodem.

Chłopak mówi, że mam się tym nie martwić, bo czasami po prostu nie da się uniknąć kolizji że zwierzakiem. Może trochę przesadzam, ale mimo to, nie mogę sobie z tym poradzić. 

Link to comment
Share on other sites

Hej, mniej więcej wiem co czujesz, też jestem przyjacielem zwierząt. Czasu nie cofniemy, kitku poszedł do nieba i trzeba się z tym pogodzić. Takie jest życie, piękne ale też czasem bezwzględnie brutalne. Gdybym mógł, to bym Cię z miejsca rozgrzeszył, bo w niczym nie zawiniłaś. Być może rzeczywiście było tak, że na drodze nie było kota a tylko truchło, które po sobie pozostawił idąc do kociego nieba z kartonów. Dlatego Twoje detektory go nie wykryły i zobaczyłaś poszkodowanego dopiero, gdy był przed maską.  A nawet jeśli był żywy, może szedł sobie beztrosko asfaltem, bo najadł się kocimiętki i nie ogarniał gdzie jest, to jaka to różnica? Dla kota żadna. Skoro kot się tym nie przejmuje, dlaczego Ty miałabyś? W niczym nikomu to nie pomoże. Pomogły Twoje wpłaty na zwierzaki, to na pewno i podziwiam Cię za to, ale niesłuszne obwinianie się może tylko szkodzić. Jeśli zrobiłaś coś złego, to tylko niechcący, nie wiedziałaś co robisz, czyli się nie liczy. Czasami tak w życiu bywa, starasz się jak możesz, ale coś i tak musi się zesrać. Całego świata nie poukładasz, ale próbować warto :)  Jesteś dobrym człowiekiem i to jest najważniejsze. Wszystko jest w porządku. W imieniu kota i swoim proszę Cię o dobry humor. Trzymaj się!

  • Jestem za to wdzięczny 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.