Jump to content

Rezygnacja z dodatkowej pracy. Czy to oznaka słabości?


freestyle1998

Recommended Posts

Dzień dobry, mam 24 lata, skończyłam studia w tym roku i wyprowadziłam się do stolicy innego kraju. Rozpoczęłam nową (pierwszą na pełny etat) pracę. Zawsze byłam (i wciąż jestem) aktywna fizycznie, dlatego wcześniej pracowałam jako instruktor/trener. W nowym mieście nie chciałam rezygnować z tej roli. Pracuję od 9 do 17 i dwa dni w tygodniu prowadzę zajęcia sportowe w godzinach wieczornych (wracam do domu wtedy 21-22). Poza tym mam swoje treningi, z tego względu też wracam do domu 22-23. Nie mogę na ten moment pozwolić sobie na pracę zdalną czy hybrydową, ponieważ jestem początkująca od zera i muszę być firmie aby się uczyć - z czasem będzie możliwość pracy z domu np 2 dni w  tygodniu. Ogólnie się cieszę ze wszystkiego, z pracy, dodatkowych zajęć treningów itp. Z tym, że brakuje mi czasu na sen w tygodniu, często czuję się przemęczona (co odczuwa niestety chwilami mój chłopak, bo potrafię być niemiła...). Coraz częściej myślę o zrezygnowaniu z pracy dodatkowej. Jest okres zimowy, wszędzie dojeżdżam na rowerze, jestem zmęczona. Szefostwo w pracy dodatkowej jest beznadziejne jeżeli mam być szczera i ich nie lubię, jedyną frajdą są dla mnie moi uczniowie i to, że mogę ciągle mieć styczność z innym językiem. Plus zdobywam doświadczenie, jest to oderwanie się i zabawa dla mnie,  ale i tak mam wrażenie, że to zbyt wiele  i mam dużo myśli o rezygnacji.  Czemu nie mogę zrezygnować po prostu jak człowiek? Bo do razu mam myśli, że się poddaje, jestem za słaba, że mi się nie udało. Dobijam sama siebie w głowie, nie umiem odpuścić mimo zmęczenia. Nie oczekuje porady co mam robić tylko obiektywnej opinii. Bo może faktycznie przesadzam? Sama już nie wiem...

Konsultowałam temat z wieloma osobami, wszyscy mówią rezygnuj ale głowa nadal mówi - walcz mimo wszystko. : (

Link to comment
Share on other sites

Witam, czy rezygnacja z dodatkowej pracy jest oznaką słabości - w tym przypadku powiedziałbym, że jest oznaką rozsądku, troski o własne zdrowie. Niepokojące są tylko te automatyczne myśli o porażce i byciu słabą. Nie wyglądają, jakby to były Twoje myśli, a raczej takie zaszczepione przez kogoś innego. Skąd one się wzięły? Ktoś od Ciebie wymagał, żebyś była silna i nieustępliwa za wszelką cenę? Może taka postawa pojawiła się w Tobie jako reakcja na obserwowanie takiej słabej, bezradnej, beznadziejnej osoby, na zasadzie "ja taka nie mogę być!"? Pewnie z kilka godzinek można by o tym rozmawiać z psychoterapeutą.

Moja opinia jest mniej więcej taka, że Twoja logiczna część mózgu bardzo dobrze przerobiła ten temat, ale jest też część emocjonalna, bardziej tajemnicza, która ma wiele swojego do powiedzenia w tej kwestii, ale co zarazem kłóci się z trzeźwym myśleniem i opiniami osób z którymi się konsultowałaś. Walczysz wewnętrznie sama z sobą, bo są takie części Ciebie, których jeszcze nie poznałaś i nie oswoiłaś, że tak powiem, a raczej ich unikałaś, bo to są siedliska nieprzyjemnych uczuć.

Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Cześć. Myślę,że dla własnego zdrowia trzeba zrezygnować z niektórych rzeczy.  To nie jest oznaką słabości, to ratowanie własnego zdrowia i życia,bo w pewnym momencie będziesz tak przemęczona, że wszystko Ci się posypie. Masz pracę, chłopaka, język możesz szkolić rozmawiając ze znajomi z danego kraju. W życiu musi być równowaga. I praca i odpoczynek. Nie jesteśmy robotami. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.