Jump to content

Rodzina nie wierzy we mnie


harypiter

Recommended Posts

Cześć. Mam 20 lat. Jestem na kursie w siłach zbrojnych na który dałem się namówić przez najbliższą rodzinę. Wmówili mi, że to będzie dobra praca, stała, nic nie będę robił i będę zadowolony. Po paru miesiącach spędzonych tam wiem, że to nie dla mnie. Nie chcę spędzić w tej pracy całego życia, nie sprawia mi to żadnej radości, satysfakcji, a czuję, że tylko mnie niszczy wraz z moją psychiką. Z tymi najbliższymi podzieliłem się tym i pomysłem o tym, że chciałbym otworzyć coś swojego, coś co naprawdę będę lubił robić nie męcząc się psychicznie. Chciałbym po prostu mieć coś swojego z czego będę dumny, zadowolony i da mi poczucie radości. Wiem jakie wiążę się z tym ryzyko, ale nie można się bać i trzeba zacząć robić. Mam przeczucie, że to będzie moja najlepsza decyzja, która odmieni moje życie. Codziennie myśle o tym od conajmniej miesiąca i daje mi to spokoju. Niektórzy z moich bliskich uważają, że jestem głupi gdy o tym mówię, że napewno mi to nie wyjdzie, wpadnę w długi, mam dobrą pracę, po co chce to robić, poprzednie pokolenia zbierały wszystko, żebym ja to zniszczył. Moim zdaniem jestem pierwszym pokoleniem w tej rodzinie, które chce zaryzykować i ma większe ambicje. Straciłem ojca w wypadku gdy byłem jeszcze dzieckiem. Kładę się spać z myślą, że pewnego dnia powiem mojej mamie, która zawsze mi kibicowała, była przy mnie, że nie musi więcej chodzić do pracy, bo będę miał takie oszczędności. Chciałbym się z tą myślą i przeżyciem z Wami podzielić i zapytać co o tym myślicie.

Edited by harypiter
Link to comment
Share on other sites

 • 1 month later...

Sama ambicja nie jest zła:) Kwestia robienia czegoś swojego, patrząc realnym wzrokiem - to wszystko zależy od pomysłu na interes i realnej oceny czy finansowo dasz sobie z tym rade. Takie rzeczy muszą być przemyślane, abyś się nie obudził z reką w nocniku, że tak to ujmę. Ty uwierz w siebie, skoro rodzina nie wierzy, oni się boją poprostu, baliby sie samemu zrobic krok do przodu i boją się o Ciebie.

Nie możesz pracowac, a jednocześnie zacząc myślec o czyms swoim? To byłoby chyba dobre podejscie na początek.

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Poradź się kogoś obcego,kto ma swój biznes,jak można zacząć,oblicz z jakimi kosztami to się wiąże, trzeba stworzyć tzw. biznesplan, by obliczyć wkłady,zyski,ale też ewentualne straty. Trzeba zbadać rynek,czy twoja oferta trafi do konsumenta. Może na razie pracuj i powoli układaj sprawy pod swoją firmę. Mi też często mówiono, że po co mi to,nie dam rady. Ale zawsze powolutku ,z rozwagą postawiłam na swoim. Pracę jak zmieniałam to też w jednej jeszcze pracowałam a w drugiej już się szkoliłam. Nie warto się męczyć psychicznie,ale dobrze wszystko przemyśl. Jeśli nie wypali to ,to znajdziesz coś innego.Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.