Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

mordsvin

Agresja żony

Recommended Posts

Witam państwa. Przedstawię swoją sytuację. Mam 31 lat a żona 24 mamy 3 letnią córkę. Małżeństwem jesteśmy od 3 lat. Żona miewa ataki złości krzyczy wyzywa obraża:"debilu, grubasie, pojeban** itp" z byle powodu. Raz była sytuacja w nerwach miała noz bo robiła kanapki i mi groziła. Poza tym w nerwach popycha bije zabiera telefon klucze dokumenty chowa. Bo nie chce żebym wychodził z domu jak jest agresywna. Co robić proszę o pomoc. Raz już była policja ale było słowo przeciwko słowu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcesz skończyć z nożem w brzuchu to zgłoś się z nią do specjalisty. Niech oceni jej stan i możliwość dalszego życia wspólnie.

Chyba był taki przypadek, że mąż córki sławnego polskiego reżysera potknął się i wielokrotnie nadział na nóż. Taki nieszczęśliwy wypadek.

Link to comment
Share on other sites

Witam Pana. Fajnie by było, ale nie wydaje mi się, aby agresywna żona chciała korzystać z pomocy psychologicznej. Oczywiście nie da się z nią normalnie, rzeczowo porozmawiać, od razu zaczyna ziać ogniem? Proponowałeś wizytę u specjalisty?

Ciekawi mnie to zatrzymywanie w domu podczas ataków gniewu. Normalnie spodziewałbym się raczej wyrzucania w domu. Widocznie jesteś jej potrzebny i gdybyś wyszedł z domu, poczułaby się jeszcze gorzej. Jesteś chyba dla niej jednocześnie opiekunem i zastępczym obiektem do wyładowywania złości z przeszłości. Gdybyś opisał jej dzieciństwo i okres dojrzewania z perspektywy problemów rodzinnych, zapewne okazałoby się, że była w jakiś sposób krzywdzona przez bliskie osoby. Czy tak?

Chętnie bym się też dowiedział jak Ty na to wszystko reagujesz; jaką przyjmujesz postawę wobec jej ataków; kulisz ogon i dajesz sobą pomiatać czy wręcz przeciwnie, nie dajesz sobie w kaszę dmuchać i twardo się stawiasz? Jak się czujesz, gdy jesteś tak traktowany? Jakąś rolę w tym wszystkim odgrywasz, można nad nią popracować.

Do przyszłych konfrontacji przy policji (albo w sądzie) przygotuj sobie materiał dowodowy - potajemne nagrania jej wybuchów. Jeśli nie zgodzi się na terapię, a życie z nią będzie nie do zniesienia, dowody będą bardzo przydatne.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce iść do specjalisty temat drążony od jakiegoś czasu. Dokładnie proszę pana jak próbuje nawiązać temat zaczyna rzucać słowami i ziać ogniem. Moja postawa jest taka że chce odejść mówię jej o rozwodzie ale mamy małe dziecko i nie jest łatwo. Na jej ataki reaguje różnie zazwyczaj patrzę na nią i myślę kogo ja poślubiłem a później mówię że mnie obraża i jest agresywna. Później kilka godzin w domu cisza. Małe dziecko to wszystko widzi. W domu jak powiem jej o rozwodzie chodzi po domu z telefonem i mnie nagrywa dyktafon normalnie czasami kabaret. Nie mam już siły na to wszystko. Najgorsze jak odejdę będzie sytuacja że 250km odemnie zostanie ona z dzieckiem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.