Jump to content

Agresja żony


mordsvin

Recommended Posts

Witam państwa. Przedstawię swoją sytuację. Mam 31 lat a żona 24 mamy 3 letnią córkę. Małżeństwem jesteśmy od 3 lat. Żona miewa ataki złości krzyczy wyzywa obraża:"debilu, grubasie, pojeban** itp" z byle powodu. Raz była sytuacja w nerwach miała noz bo robiła kanapki i mi groziła. Poza tym w nerwach popycha bije zabiera telefon klucze dokumenty chowa. Bo nie chce żebym wychodził z domu jak jest agresywna. Co robić proszę o pomoc. Raz już była policja ale było słowo przeciwko słowu.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli nie chcesz skończyć z nożem w brzuchu to zgłoś się z nią do specjalisty. Niech oceni jej stan i możliwość dalszego życia wspólnie.

Chyba był taki przypadek, że mąż córki sławnego polskiego reżysera potknął się i wielokrotnie nadział na nóż. Taki nieszczęśliwy wypadek.

Link to comment
Share on other sites

Witam Pana. Fajnie by było, ale nie wydaje mi się, aby agresywna żona chciała korzystać z pomocy psychologicznej. Oczywiście nie da się z nią normalnie, rzeczowo porozmawiać, od razu zaczyna ziać ogniem? Proponowałeś wizytę u specjalisty?

Ciekawi mnie to zatrzymywanie w domu podczas ataków gniewu. Normalnie spodziewałbym się raczej wyrzucania w domu. Widocznie jesteś jej potrzebny i gdybyś wyszedł z domu, poczułaby się jeszcze gorzej. Jesteś chyba dla niej jednocześnie opiekunem i zastępczym obiektem do wyładowywania złości z przeszłości. Gdybyś opisał jej dzieciństwo i okres dojrzewania z perspektywy problemów rodzinnych, zapewne okazałoby się, że była w jakiś sposób krzywdzona przez bliskie osoby. Czy tak?

Chętnie bym się też dowiedział jak Ty na to wszystko reagujesz; jaką przyjmujesz postawę wobec jej ataków; kulisz ogon i dajesz sobą pomiatać czy wręcz przeciwnie, nie dajesz sobie w kaszę dmuchać i twardo się stawiasz? Jak się czujesz, gdy jesteś tak traktowany? Jakąś rolę w tym wszystkim odgrywasz, można nad nią popracować.

Do przyszłych konfrontacji przy policji (albo w sądzie) przygotuj sobie materiał dowodowy - potajemne nagrania jej wybuchów. Jeśli nie zgodzi się na terapię, a życie z nią będzie nie do zniesienia, dowody będą bardzo przydatne.

Link to comment
Share on other sites

Nie chce iść do specjalisty temat drążony od jakiegoś czasu. Dokładnie proszę pana jak próbuje nawiązać temat zaczyna rzucać słowami i ziać ogniem. Moja postawa jest taka że chce odejść mówię jej o rozwodzie ale mamy małe dziecko i nie jest łatwo. Na jej ataki reaguje różnie zazwyczaj patrzę na nią i myślę kogo ja poślubiłem a później mówię że mnie obraża i jest agresywna. Później kilka godzin w domu cisza. Małe dziecko to wszystko widzi. W domu jak powiem jej o rozwodzie chodzi po domu z telefonem i mnie nagrywa dyktafon normalnie czasami kabaret. Nie mam już siły na to wszystko. Najgorsze jak odejdę będzie sytuacja że 250km odemnie zostanie ona z dzieckiem.

Link to comment
Share on other sites

 • 9 months later...

Hej Mordsvin, pogadaj szczerze z tą żona, bez emocji i wsłuchaj sie w to co jej na watrobie leży. A potem  na spokojnie powiedz co usłyszałeś i sprawdź czy ona to samo komunikowala. Po tej eskapadzie powiedz jej co Tobie na watrobie ciązy i zweryfikuj to, jak ona Ciebie zrozumiała. Następnie przedyskutujcie że sobą, jak rozwiązać aspekty problematyczne lub wyzwania. A najważniejsze, wygoogluj porozumienie bez przemocy. 🥰

Link to comment
Share on other sites

 • 10 months later...

Czy dziecko jest w przedszkolu, żłobku? Czy ta kobieta przed ślubem i przed zajściem w ciąże pracowała?

Czy miało robione badanie hormonów? Może po ciąży na rozregulowane hormony i coś dzieję się z tarczycą?

Jaki tryp życia prowadziła wcześniej? Czy każda że stron na początku znajomości rozmawiałą o swoim oczekiwaniach, co oferuje i co oczekuje, czy to oczekiwania były reale?

Warto aby dwie strony się zabezpieczały przed ewentualna kolejną ciąża

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.
  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.