Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Klarka3799

Lęk wybiórczy, ataki paniki, wypieranie wspomnień

Recommended Posts

Mam 21 lat i większość prostych sytuacji mnie przytłacza. Moje życie dzieli się na dni w których czuję się całkiem dobrze i takie w których czuję się całkiem źle. Mówiąc treściwie mam problem z przebywaniem w nieznanym miejscu bez bliskiej osoby, czuję wtedy lęk, mam obłęd w oczach, panikę wypisaną na twarzy, i czuję zbliżający się atak. Boję się spotkać z kimś kogo nie widziałam pół roku, pomimo tego że ta osoba jest mi bardzo blisko, nie potrafię się odważyć mając milion złych myśli w glowie, że nie jestem tego warta. Nie potrafię stawić temu czoła i uciekam od najmniejszych problemów.  Kolejna sprawa to wypieranie wspomnień, spraw które trzeba załatwić, które nastąpią. Ktos mi mówi o czymś co było, a ja tego nie pamiętam bo wyparłam to ze świadomości. Przykład: wyparlam czyjąś śmierć, bo była zbyt bolesna, nie myślałam o tym, myslalam o tym jaka ta osoba była za życia, aż przestałam myśleć o tej osobie całkiem. Ktos przypomniał a na mnie spadła fala, atak i płacz bo dotarło to do mnie znowu, przeżywałam to od nowa. Podsumowując: Ataki paniki w stresujacych niezanych sytuacjach, strach przed spotkaniem z osobą spowodowany niską samooceną i samoczynne wypieranie zdarzeń. Otrzymam słowa wsparcia, które mnie pokierują, wskażą dalszą drogę? 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, Anonimowy32 napisał:

chcesz pogadać ?zostawiam email kamilos00@interia.pl

Dlaczego nie pogadać tutaj?

Poczekałbym na odpowiedzieć ludzi, którzy to forum założyli, chyba w jakimś konkretnym celu. Większym zaufaniem Ich darzę, od ludzi, którzy młodym, pogubionym, prywatnego maila do urabiania proponują.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.