Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Lęk wybiórczy, ataki paniki, wypieranie wspomnień


Klarka3799
 Share

Recommended Posts

Mam 21 lat i większość prostych sytuacji mnie przytłacza. Moje życie dzieli się na dni w których czuję się całkiem dobrze i takie w których czuję się całkiem źle. Mówiąc treściwie mam problem z przebywaniem w nieznanym miejscu bez bliskiej osoby, czuję wtedy lęk, mam obłęd w oczach, panikę wypisaną na twarzy, i czuję zbliżający się atak. Boję się spotkać z kimś kogo nie widziałam pół roku, pomimo tego że ta osoba jest mi bardzo blisko, nie potrafię się odważyć mając milion złych myśli w glowie, że nie jestem tego warta. Nie potrafię stawić temu czoła i uciekam od najmniejszych problemów.  Kolejna sprawa to wypieranie wspomnień, spraw które trzeba załatwić, które nastąpią. Ktos mi mówi o czymś co było, a ja tego nie pamiętam bo wyparłam to ze świadomości. Przykład: wyparlam czyjąś śmierć, bo była zbyt bolesna, nie myślałam o tym, myslalam o tym jaka ta osoba była za życia, aż przestałam myśleć o tej osobie całkiem. Ktos przypomniał a na mnie spadła fala, atak i płacz bo dotarło to do mnie znowu, przeżywałam to od nowa. Podsumowując: Ataki paniki w stresujacych niezanych sytuacjach, strach przed spotkaniem z osobą spowodowany niską samooceną i samoczynne wypieranie zdarzeń. Otrzymam słowa wsparcia, które mnie pokierują, wskażą dalszą drogę? 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, Anonimowy32 napisał:

chcesz pogadać ?zostawiam email kamilos00@interia.pl

Dlaczego nie pogadać tutaj?

Poczekałbym na odpowiedzieć ludzi, którzy to forum założyli, chyba w jakimś konkretnym celu. Większym zaufaniem Ich darzę, od ludzi, którzy młodym, pogubionym, prywatnego maila do urabiania proponują.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.