Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Relacja z socjopatą


Recommended Posts

Dzień dobry,

jestem prawniczką w wieku 32 lat, w "związku" z Hiszpanem, który notorycznie kłamie. Mam problem z partnerem od momentu, gdy dowiedziałam się, że on w Hiszpanii jest z inną kobietą. Wcześniej był przysłowiowym księciem z bajki, a od momentu gdy dowiedziałam się o jego związku z inną (który trwa dłużej niż ten ze mną),on zupełnie zmienił swoje zachowanie. Zaczął mnie poniżać, deprecjonować, wyzywać. Nigdy nie przedstawił mnie znajomym, ani matce (nie zaprosił do domu, choć nasz związek trwa od 5 lat, twierdząc, że przedstawi mnie dopiero gdy przyjadę na stałe). Gdy odkryłam jego drugie życie obiecał, że zakończy z nią znajomość, jednak przez trzy lata nic się nie zmieniło. On ukrywa wyjścia z nią, a każdą próbę rozmowy traktuje jako atak i oskarżenia wg niego bezpodstawne. Wiele razy ustalaliśmy zasady, że skoro twierdzi, że to jego koleżanka, to chcę żeby mówił mi kiedy z nią wychodzi. Skutku brak, a gdy ja się dowiem i chcę z nim porozmawiać, zostawia mnie, wyzywa, blokuje kontakt, bo wie, że sprawia mi tym ból. Ja mimo wszystko go kocham. Od wczoraj on się do mnie nie odzywa i nie potrafię sobie z tym poradzić. Jestem od niego uzależniona i boli, że mnie tak kara. Wyrzucał z siebie, że mnie nienawidzi, że chce żebym zniknęła z jego życia, tylko dlatego, że zadzwoniłam do niego w niedzielę (przypuszczalnie był z nią). Nie potrafię bez niego żyć. Czy jest szansa, żeby odzyskać socjopatę? Czy jest szansa żeby on znowu mnie kochał lub czy socjopata w ogóle potrafi kochać?  

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem psychologiem, ale masz syndrom sztokholmski, jesteś inteligentną kobieta wykształconą a tkwisz w toksycznym związku z terrorystą. On się nie zmieni, chyba że wydarzy się mu coś złego, choroba, utrata dochodów itp,( oczywiście nikomu nie życzę), wtedy kochanka, mówiąc po męsku go oleje. Ludzie się nie zmieniają, czasem chcą się zmienić potrzebują tego, ale teraz masz przykład jaki jest naprawdę. Wcześniej to była maska po to by Cie mieć. Tak to widzę. Mam za sobą od czasu rozwodu kilka, można tak powiedzieć, związków, i wiem że różne spotkałem kobiety. Jedne widziały tylko kasę, inne chciały mnie zmieniać w kogoś kim nie jestem. Musisz sama zdecydować co dla Ciebie ważniejsze, ja zawsze cenie sobie spokój umysłu, to ważniejsze niż trzymanie na siłę się kogoś. Traktuj tą wypowiedź jako moje indywidualne zdanie, ale trochę przeżyłem więc wiem jakie jest życie, a masz tylko to jedno, pamiętaj o tym. Rzymianie mawiali "quidquid agis, prudenter agas et respice finem - cokolwiek czynisz, czyń rozważnie i myśl o wyniku" 

Link to comment
Share on other sites

No wychodzi na to że to ty jesteś kochanką jeśli z nią spotyka się dłużej. Trwa to też bardzo długo więc wątpliwe żebyś mogła liczyć na zmianę postępowania z jego strony chyba że tak jak napisał pan wyżej - wydarzyłby się jakinieszczęśliwy wypadek losowy.

Ma dwie kobiety, żadna nie chce odejść- obie jesteście z nim dosyć długo i znosicie dzielnie pomimo pretensji całą sytuację. (nie napisałaś nic czy tamta kobieta wie o tobie). Mnie w ogóle nie dziwi fakt że on nie zamierza rezygnować z podwójnego życia. Masz gorsze dni , pretensje to idzie do drugiej i jest mu zwyczajnie dobrze. Poza tym nie widać tutaj jego zaangażowania w relacje z Tobą a wręcz przeciwnie, same negatywne oznaki. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.