Jump to content
  • psycholog-online-kolo.jpg

Rozchwianie emocjonalne


Darkaa
 Share

Recommended Posts

Skończyłam 25 lat.

Przeprowadziłam się z małej miejscowości do większego miasta. Jestem uznawana za osobę pozytywnie nastawiona do życia, jednak mam męczące wachania nastroju. Kilka dni jestem pełna euforii i zmotywowana do działania, są procesy przez które gubię te motywację i chęć do robienia czegokolwiek. Zaczynam wpadać w dołki emocjonalne i zastanawiam się często czy walka o lepsze jutro ma jakikolwiek sens. Coraz częściej nie potrafię skupić się na pracy, ponieważ często myślę o kilku rzeczach w tym samym czasie. Kiedy opowiadam o swoich planach. Słyszę że czas mija że to ci chce robić należy zaczynać od liceum że muszę to zrobić jak najszybciej. Presja tego starsznie mnie przytłacza i nie wiem czy ma sens działać. Czeka mnie przeprowadzka do jeszcze Większego miasta niż Gdańsk , dla drugiej osoby, która postawiła mi warunek że bycie w związku musi wymagać kompromisu z mojej strony. Mimo że wolałabym zrobić kilka rzeczy tu w Gdańsku ale wiem że w innym mieście też czekają mnie podobne możliwości. Przywiązanie do rodziny i znajomych jest bardzo silne. Nie mam pojęcia czy warto rzucić wszystko i zaczynać od nowa by być przy osobie która raz mi mówi że jest mnie pewna a za chwilę że coś dziś czuła nie tak. Nie potrafię skupić się na tym czego chce i najlepszym dla mnie rozwiązaniem póki co jest stygnięcie w cichym spokojnym miejscu z brakiem myślenia o tym wszystkim. Raz się śmieje za chwilę lękam wszystkim, stresuje w środku takimi rzeczami że sama tego nie ogarniam. W czym tkwi problem ?

Link to comment
Share on other sites

Przed przeprowadzka wiodłam spokojne życie. Dopiero po przeprowadzce do Gdańska zaczęłam żyć w bardzo szybkim tempie. Słyszałam że dużo na siebie biorę ,niestety nie wiem co jest czynnikiem.

Partner wykazuje się czasami kompromisami, oczywiście. Kiedy nie mogę lub szkoda mi pieniędzy na kolejną podróż do Warszawy to bez problemu przyjeżdża, jednak kwestia kompromisu przeprowadzki pozostaje w moich rękach ze względu na to że ma dobrą pracę i mieszkanie które dopiero wyremontował 

Link to comment
Share on other sites

Może przeanalizuj jakie czynności czy obowiązki możesz sobie odpyścić na jakiś czas, tak żeby się wyciszyć i zwolnić nieco  tempo. Latwiej powinno Ci sie wtedy skupić na swoich potrzebach i tym czy chcesz tej przeprowadzki.

Link to comment
Share on other sites

Tak spróbuję , jednak przeprowadzka trochę namiesza mi w głowie. To normalne. Jednak czy różnica w wartościach w zyciu ( moje i partnera) moga nas oddzielić od siebie ? Czy warto wchodzić w relacje. Jesteśmy w relacji ponad rok. Chciałabym wiedzieć na czym stoję w sferze przyszłości. Jak on to widzi. Jednak jest osobą która brnie wysoko i cały czas się rozwija. Ja również mam podobne podejście. Nie wiem jak porozmawiać z nim o przyszłości żeby się nie przestraszył a wiem że to ważny temat. Ponieważ przeprowadzając się chciałabym wiedzieć czy mysli o rodzinie itp.. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.