Jump to content

Pseudo kumpel - rozpad związku


Recommended Posts

Cześć.

Mam wątpliwości, czy w ogóle tutaj pisać.. ale póki co mnie nie stać na wizyty u psychologa czy psychiatry.. a jest mi naprawdę źle. Mam miliardy myśli w głowie i już sama sobie nie radzę, a bliscy już mają dość słuchania o "moich problemach", które się ciągną już dobre pół roku.. więc zaryzykuję i napiszę, może poczuję się lepiej..

Jakiś czas temu rozstałam się z chłopakiem, ale nie mogę się z tym nadal pogodzić. Raz - to był mój pierwszy chłopak, dwa wszystko z nim przeżyłam pierwsze.. ale do rzeczy. W miarę nam się układało, były wyznania z jego strony typu: chciałbym z tobą zamieszkać, chciałbym z tobą założyć rodzinę.. trwało to dopóki z jego najlepszym przyjacielem nie zerwała dziewczyna. Wtenczas ten zaczął za nami łazić.. już nie będę pisać, że byłam wyrozumiała, że współczułam temu kumplowi i rozumiałam, że teraz rzadziej się widzę ze swoim chłopakiem, bo ten "musi wesprzeć brata w trudnej sytuacji". Jednak wszystko ma swoje granice. Mianowicie oni zaczęli razem pić. I to tak konkretnie...

Jednak najbardziej mnie boli to, co ja słyszałam od tego pseudo kumpla: do dziś mi się to odbija echem po głowie:

- twój chłopak cię nie kocha, on jest stworzony do samotności

- jemu bez ciebie jest lepiej, bez ciebie jest przeszczęśliwy

- twój chłopak zastanawia się jakby mu było z inną

A po rozstaniu - nie dostałam żadnego wyjaśnienia od mojego już byłego, za to od jego pseduo kumpla owszem: usłyszałam, że przecież i tak nam się nie układało, że mojemu byłemu wiele rzeczy we mnie przeszkadzało i po prostu nie byliśmy zgodni co do charakterów i do siebie nie pasowaliśmy. Wszystko to w "obiektywnej opinii kumpla". 

Ale nigdy, przenigdy nie usłyszałam tego z ust mojego byłego. Raz prosiłam o rozmowę w smsie, to otrzymałam w odpowiedzi tylko: "ale ja jestem na nie". Minęły 3 miesięce i serce jest złamane do dziś..

Nadmienię, iż mojemu byłemu ten pseudo kumpel też mieszał w głowie. Słyszałam na swój temat od wspólnych znajomych, że ja jestem puszczalska, że wcale nie jestem wierna. Następnie słyszałam, że ten pseudo kumpel rozpowiadał także, że jestem bezpłodna i że mój chłopak ma ze mną przerąbane. 

A ja - zostałam z tym wszystkim sama bez konkretnych wyjaśnień...;(

Znajomi i rodzina mówią: gdyby mu na mnie naprawdę zależało to by ten kumpel nie był w stanie nas rozdzielić.. i może mają rację, ale wydawalo mi się, że należą mi się jakieś wyjaśnienia. A my po prostu zaczęliśmy widywać się co raz rzadziej, aż przestaliśmy się widywać w ogóle.. na początku naciskałam, starałam się, ale było to jednostronne. On wolał spędzać czas z tym pseduo kumplem i pić, niż spotkać się ze mną.. ;( 

I już naprawdę nie wiem, czemu mnie to spotkało i czemu boli do dziś. Co źle zrobiłam? Podobno dzisiaj mój ex się trochę ogarnął, już nie pije. Jest nadal sam. Ale nie wiem, czy się widuje z tamtym. Do mnie też nie napisze. Usunął profil na fb i messengera. Nie mam z nim żadnego kontaktu. A boje się napisać, bo strach, że mnie znowu oleje albo nawet nie odpisze jest zbyt silny.

Po prostu łatwiej by mi było jakbym dostała wyjaśnienie od mojego ex, że się odkochał, albo że w ogóle nie kochał. Że był ze mną tylko dla przyjemności, albo dla zabicia czasu. Cokolwiek.. a ja nie dostałam nic. Mogę sobie tylko dopowiadać. I staram się zająć swoim życiem: pracuję, kupiłam sobie samochód, spotykam się ze znajomymi, ale mnie to nie cieszy. Nic mnie już nie cieszy..

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam się w jakim byliście wieku kiedy doszło do tej sytuacji.

Mam wrażenie, że tylko Tobie w tym związku zależało i Ty się angażowałaś, bo on poza mówieniem o przyszłości nic w tym temacie nie robił, mylę się?

Uważam, że kumpel pomógł mu dojść do tego co nosił w sobie, mianowicie uczucie do Ciebie. Widocznie podczas alkoholowych rozmów doszedł do wniosku, że ten związek nie jest tym czego oczekuje dlatego się z Toba rozstał.

Mimo wszystko zasługiwałaś na jakie kolwiek wyjaśnienia, każda nawet najbardziej bolesna prawda jest potrzebna by ruszyć dalej. Tak sobie myślę, że może nie chciał Cie ranić, dlatego nic nie mówił. 

Tak czy inaczej rodzina ma racje, zrywając kontakt i unikając go teraz pokazał, że nie ma do Ciebie szacunku ,a w mojej opinii taka osoba nie zasługuje na drugą szanse. Potraktuj ten związek jak lekcje, na pewno dużo z niego wyniosłaś i będziesz silniejsza w przyszłości.  Głowa do góry :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.