Jump to content

Co byście zrobili na moim miejscu.


kote77

Recommended Posts

 Mam 28 lat. Piszę do was  , ponieważ chce się podzielić moją sytuacją aktualną sytuacją życiową  moim problemem głównie jest brak pracy  której szukam od września 2023 roku i do tą nie mogę znaleść , chociaż byłem już na kilku rozmowach . W moim odczuciu  wypadałem dobrze na tych rozmowach . Ale zawsze biorą kogoś innego. Zaznaczam , że jest osobą niepełnosprawną i mimo tego ,że wymagają orzeczenia nie mogę dostać tej pracy. Maiłem taką rozmowę o pracę na magazyniera i do mnie mówił dyrektor ,że Pana nie mogę przjąć do pracy na magazyn ponieważ Pana ta praca może zaszkodzić. Nawet nie mogą mnie przyjąć do pracy na sprzątanie. Nie mogę być zawodowym kierowcą mimo posiadanego prawa jazdy B i do ochrony w której mam największe doświadczenie. Mam wykształcenie informatyczne i też nie mogę na razie znaleść pracy. Analizują moje cv , ale  i tak nie dostaje odpowiedzi. Tutaj też jest moja wina w tym , że zwolniłem się z starej pracy , ponieważ czułem się samotny i miałem fobię społeczną. Znalazłem podobnych ludzi i zacząłem się z nimi spotykać. Od tego czasu zrobiłem progres w kontaktach międzyludzkich.  Dzisiaj już nie czuję się samotny , bo mam się z kim spotkać a nawet odświeżyłem znajomości z liceum. Niestety było to kosztem pracy zawodowej  i nie wiem co teraz zrobić , mam tam dochód z renty , ale muszę cześć oddawać rodzicom na utrzymanie. A chciałbym się wyprowadzić wreszcie bo czuję , że sobie poradzę , tylko że jest to dom po babci a tam dla mnie nie ma pracy stacjonarnej tylko wchodzi w grę zdalna. Mi przyszły do głowy takie rozwiązania jeżdzić na zawody programistyczne za jakiś mam kolejne. To służy aby wzmocnić CV. Mogę jeszcze zrobić tak założyć dzialność gospodarczą iść w freelancer chociaż z tego będą na początku małe pieniądze. Ta pierwsza opcja wymaga pieniędzy i dobrego komputera. Myślę , żeby założyć zrzutkę na życie i ostatnią opcją jest pojechanie do Niemiec na żebranie. To teraz pytanie do was co byście zrobili na moim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Ciężko mi cokolwiek doradzić, bo nie znam się na tej branży, o której piszesz. Jeśli to jakieś pocieszenie, ja nie umiałam się dobrze zaprezentować na spotkaniach o pracę, ale co ciekawe pracowałam w 3 miejscach wcześniej i wszędzie chcieli mnie później zatrzymać tylko ja nie chciałam. Z pomocą przyszedł mi program stażowy w urzędzie pracy, może dopytuj czy tam nic nie ma, wiem też, że można jakoś w necie szukać, ale na jakich stronach to nie wiem i tam też są jakieś programy i etapy rekrutacji. Życzę powodzenia 🙂

Link to comment
Share on other sites

Branża ta też nie jest kolorowa , jest też ciężko. Trzeba się umieć przebić  z swoją grą. Tam wchodzą umiejętności wystąpień publicznych. Co do urzędu pracy nie wiem czy będę mógł skorzystać z takiej formy pomocy jak staż , bo jestem osobą niepełnosprawną , jedynie może tylko staż z PFRON ,  z którego już kiedyś korzystałem.

Link to comment
Share on other sites

Cześć, ciężko tak bez szczegółów ale na bazie własnych doświadczeń ( od jakiegoś czasu jestem zazwyczaj już po drugiej stronie CV ) dużo osób ma jakieś " wygłaskane " CV nad który na pewno spędzili dużo czasu i to ich laurka a zarazem pułapka. Później to cv wysyłają do dzisiątek firm licząc że coś złapie. Musisz patrzeć na cv jak twój przyszły pracodawca a nie ty. Jesli aplikujesz na kierowce pisz o tym jakim jesteś kierowcą, jeśli nie masz uprawnien do kierowanie ze chętnie zrobisz, ze nie masz punktów karnych, ze jesteś uważny i dyspozycyjny...pisz konkretnie na ten temat. Wszystkie pozostałe kwestie wyrzuć bo mogą sugerować pracodawcy że masz alternatywe (bo tez mozez byc informatykiem jak nie przypasi)  i wcale nie jest najważniejszy dla Ciebie. Uniwersalne cv jest do niczego, musisz zadac sobie trud presonifikacji cv, poczytaj dokładnie ogloszenie kogo szukają i pod to napisz. Doczytaj w internetach o firmie to może Ci pomóc.

Link to comment
Share on other sites

ja właśnie robię , że patrzę jak pracodawca robię cv pod konkretne stanowisko. Za jakiś czas niedługo pewnie się ktoś odezwie. Tylko że ja muszę trochę kłamać , że nie mam tego wykształcenia  w przypadku gdy startuję na niskie stanowisko. A później jak będę odchodził to powiem że potrzebowałem pieniędzy i znalazłem lepszą pracę , albo rozwinąłem swoją działalność , że teraz z tego mogę się utrzymać.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.