Skocz do zawartości

Przyjaźń niedostępna?


Polecane posty

Cześć,

Zaprzyjaźniłam się z moim rehabilitantem - bardzo dobrze się nam rozmawia i czuję się przy nim dobrze, ale rehabilitacja w końcu się skończy. Do końca jeszcze trochę czasu, a ja już się martwię i stresuję, bo wiem że będę strasznie za nim tęsknić i będzie mi go brakować... Nie jest tak łatwo znaleźć osobę z którą się czuje swobodnie i od razu łapie dobry kontakt...

Zastanawiałam się czy jest możliwe żebyśmy zostali przyjaciółmi i spotykali normalnie na jakieś wyjścia po skończeniu rehabilitacji, czy by tego nie zaproponować. Problem tylko że on ma rodzinę, jest 10 lat starszy ode mnie i... Po prostu jakoś tego nie widzę... co by powiedział żonie? Że idzie na spotkanie bo się zaprzyjaźnił ze swoją pacjentką, sporo młodszą od siebie? Gdyby nie płeć to myślę że nie byłoby problemu, więc naprawdę mnie to dobija... Zaproponować podwójną randkę i spotkać się z nim i jego żoną + ja i mój narzeczony? Tylko że jesteśmy na różnych etapach życia - oni mają 10letnia córkę, a mi i narzeczonemu na razie do tego daleko. Zresztą to że nam się dobrze rozmawia nie znaczy że w takim składzie też by rozmowa się dobrze toczyła...

Czy zostaje mi tylko opcja tęsknoty i pogodzenia się z jego utratą? Jak się zdystansować żeby przeżyć to jak najmniej? (Mam jeszcze trochę czasu). Pomóżcie :((((

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Gomat, myślę, że rehabilitant nie tylko względem Ciebie zachowuje dystans, ale i do innych pacjentów. Na tym polega etyka zawodu. Z Twoich słów wnioskuję, że wpadł Ci w oko. Dobrym rozwiązaniem będzie jeśli  zatrzymasz wspólny czas ćwiczeń/swobodnych rozmów dla siebie. Nie posuwaj się za daleko bo po co burzyć harmonię życiową czlowieka, który po pierwsze na rodzinę a po drugie w znacznym stopniu pomógł Ci wrócić do sprawności. W Twoim związku może pojawić się lekki powiew i zbyt wiele pytań albo niechcianych aluzji. Odradzałabym spotkanie w towarzystwie Twojego narzeczonego a tym bardziej żony rehabilitanta. Spróbuj wczuć się w ich rolę choć na chwilę. Przyznasz, że słabo to by wyglądało… Po zakończonej rehabilitacji postaraj się zapamiętać wskazówki do kontynuacji ćwiczeń poza gabinetem, w końcu zawsze będziesz mogła liczyć na fachową pomoc a tym bardziej polecić jego praktykę i wiedzę innym z Twojego otoczenia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do tej znajomości jak do nowego etapu Twojej własnej historii. Była kontuzja/wypadek jest i człowiek, który pomógł. Podobnie było ze szkołą, z koleżankami, kolegami i nauczycielami. Później inna szkoła albo i studia bądź pierwsza praca i następna inna w nowym miejscu. W tych miejscach również ktoś dla Ciebie zaistniał. Spotykamy na swojej drodze osoby, które odgrywają pewne role, ale nie zawsze na stałe i te pierwszoplanowe. A co do ostatniego spotkania - nikt nie broni Ci płakać choć postawilabym bardziej w tym dniu na mocny uścisk dłoni i szczery uśmiech.. Okaż sympatię i przede wszystkim wdzięczność. Może warto obdarować rehabilitanta drobnym upominkiem w podziękowaniu za pomoc i poświęcony czas? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, będę się starała :) na pewno jakiś podarunek wejdzie, też nie chcialabym tam płakać na koniec bo dla niego też może nie być to łatwe 

  • Podoba mi się to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.02.2024 o 12:01, Małgorzata_Margo napisał:

 Może warto obdarować rehabilitanta drobnym upominkiem w podziękowaniu za pomoc i poświęcony czas? 

Masz może pomysł co by zakupić? Nie chciałabym jakiegoś typowego prezentu typu czekoladki/alkohol - tego na pewno dostaje mnóstwo 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znasz wystrój jego gabinetu, więc może warto iść w ten deseń. Przypomnij sobie czy miał jakieś detale na ścianach bądź półkach… Zazwyczaj u fizjoterapeuty widzi się ilustracje układu kostnego lub mięśniowego, model szkieletu etc. Jeśli zauważyłaś coś z motoryzacji to idź tym śladem. Kobiecie szybciej mogłabyś podarować anioła bądź słonia na szczęście. Osobiście takich figurek bym nie darowała płci męskiej. Alkohol hmmm czemu nie, może dobry markowe whisky sprawdzi się w tym przypadku. Jeśli mieliście luźne rozmowy podczas zabiegów to może gdzieś wspomniał o swoich zainteresowaniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
       
       
    • 0 komentarzy
      Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
    • 0 komentarzy
      Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
       
       
       
    • 0 komentarzy
      Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
       
       
    • 0 komentarzy
      Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

  • SKOCZ DO:

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  •  
  • Podcasty i filmy o psychologii

  • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

    83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.