Jump to content

2 latek leki


Gosia11

Recommended Posts

Witam, mam od niedawna problem ze swoim 2 letnik synek. Przykład- syn jest w dużym pokoju i np. Bawi się lub poprostu się szweda po mieszkaniu i w momencie kiedy o coś go spytam lub zawołam po imieniu to wpada w panikę i ucieka do swojego pokoju. Jak pytam się dlaczego to zrobił lub zachęcam do powrotu to zaczyna krzyczeć lekko histeryzować. Nie wiem dlaczego to robi? W ostatnim okresie praktycznie odstawiliśmy go od tv (niestety był włączony prawie cały dzień) bo zauważylam spowolniony rozwój. W ciągu dnia też już nie dostaje smoczka oraz stawiam większy nacisk na próby nauki słów. Zauważyłam też zawstydzenie jak ktoś go zaczepi na spacerze i płacz jak próbuje wyjść z domu. Nie wiem już co o tym myslec, może za dużo wymagam od swojego syna. Proszę poradźcie coś. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć Gosiu, zanim udasz się do poradni psychologiczno-pedagogicznej skorzystaj prosze z pomocy neurologa dziecięcego. Nawet skorzystaj z wizyty prywatnej praktyki lekarskiej. Zanim umówisz się na wizytę wyszukaj opinii ba temat danego lekarza i doświadczenia z innymi rodzicami. Na synka działają bodźce zewnętrzne. Neurolog przeprowadzi wywiad i będzie obserwował synka Twojego zachowania a także działanie na dotyk. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z Twojego opisu wynika, że kontakt matka dziecko jest zaburzony, dziecko nie czuje się bezpieczne w twojej obecności. A jaka jest relacja między ojciec-mama i ojciec-dziecko? A jak wygląda komunikacja z dzieckiem? Czy podnosisz na niego głos? Czy nakrzyczałaś na syna? itd. 

Proszę porozmawiać ze specjalistą.

Dzieci czują więcej niż dorośli, to, że nie potrafią nazwać rzeczy po imieniu, nie oznacza, że nie czują co się dzieje. Dzieci znają tylko dwa pojęcia: bezpiecznie oraz zagrożenie i dopasowują się do sytuacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.