Jump to content

Brak chęci do życia


Iwka90

Recommended Posts

Witam, 

Mam 30 lat, dobrze płatna pracę, dom i dziecko. Niby z zewnątrz wszystko jest dobrze ale ja czuje ze nie potrafię tak żyć. Mój dzień rozpoczyna się o 5 a kończy ok północy. Po pracy pomagam rodzicom i mężowi w prowadzonej dzialalnoscj. Mimo tego że sie staram ciągle słyszę ze coś jest nie tak, albo że czegoś nie zrobiłam lub zrobiłam za późno. Mam wrażenie że otaczająca mnie rodzina widzi we mnie tylko problem. Już nie pamiętam kiedy usłyszałam coś miłego. Jest to tak bardzo przykre. Nie mam z kim o tym porozmawiać. Próbowałam poruszyc ten temat z rodzina ale uważają ze to mój wymysl i najwidoczniej szukam sobie problemów. 

Edited by Iwka90
Link to comment
Share on other sites

Czyżby nie za dużo wzięłaś na swoje barki? Nie piszesz nic o pracy zawodowej i czym się dokładnie zajmujesz. Obojętnie czy to praca fizyczna czy umysłowa, ale każda wymaga wkładu i wysiłku. W dodatku spoczywa na Tobie opieka nad dzieckiem bo zapewne mąż w pracy albo po jej zakończeniu nie ma chęci lub siły by Cię wesprzeć albo po prostu z czegoś wyręczyć. Na Twoim miejscu porozmawiałabym najpierw z mężem a później z rodzicami. Nie jesteś robocikiem by każdego dnia od poniedziałku do piątku byc na nogach 11 godzin. Gdzie czas na odpoczynek przy pięciogodzinnym śnie? Rodzice powinni mieć tez dystans do Twojej pomocy. Byc może porównują swoje życie z Twoim a to nie tak powinno wyglądać. Rodzina powinna się na wzajemnie wspierać a nie napędzać dla rodzinnego biznesu. Zdrowie ma się tylko jedno i jego nie kupisz za zarobione pieniądze, ale jedynie podratujesz a to nie to samo. Spróbuj poszukać czegoś dla siebie (może wspólne kobiece zajęcia fitnesu, może kurs który rozwinie Twoje ukryte zainteresowania np kuchnia chińska, tajska, szydełkowanie, krawiectwo, basen, kluby młodych mam i trochę by się nazbierało gdyby tak dobrze pomyśleć. Efekt końcowy zaskoczy nie tylko rodziców, ale i męża (pod warunkiem ze któreś z nich potrafi docenić zmianę albo Twój wkład własny). Początki mogą byc trudne bo przecież jako jedyna i najmłodsza buntujesz się, ale masz do tego prawo tym bardziej, ze masz własną rodzinę i dom na głowie (sprzątanie, pranie, prasowanie, gotowanie, dziecko które wymaga opieki mamy). Zdobądź się na odwagę a jeśli potrzebujesz dodatkowych wskazówek napisz, wspólnie z innymi użytkownikami podpowiemy bo tutaj każdy jest bogaty we własne doświadczenia. 

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie. Odpuść trochę,bo organizm musi się zregenerować. Zamiast pomagać w biznesie,pobaw się z dzieckiem, albo pójdźcie na spacer, na plac zabaw,albo po prostu posiedzcie w domu. Dziecko nacieszy się Twoją obecnością,a Ty odpoczniesz. Pracujesz zawodowo , więc masz swój wkład w rodzinny(Twój i męża) budżet. Nie jesteś niczym zobowiązana do pomagania rodzicom w firmie. Każda rodzina ma swoje życie,one mogą się ze sobą przeplatać,ale  nie są już jednym. Jeśli mąż pracuje w jednej firmie z rodzicami to jest to jego praca, nie Twoja. Poza tym uważam, że oboje powinniście mieć jeszcze czas dla siebie. I to jest kwestia zorganizowania. Porozmawiaj z mężem o tym. On też nie jest ze stali a macie dziecko, które Was potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.