Skocz do zawartości

brak zaangażowania ze strony partnera


ulaa188

Polecane posty

Witam,

proszę o poradę. Bo już nie wiem czy mam rację czy oszalałam. Jestem kobietą po 30stce. Przeżyłam rozwód i mam kilkuletnie dziecko. Dwa lata temu poznałam mężczyznę młodszego ode mnie. Pomimo, że nie chciałam wchodzić w tą relacje on nie dawał za wygraną. Tłumaczyłam, że jest młodszy a ja jestem po przejściach. Mam dziecko. Że taki związek nie jest dla niego. Jednak zostaliśmy parą. Teraz to sedna. Dużo pracuje, oprócz pracy na etat, jest rolnikiem. Jak początki były cudowne tak ostatni rok jest tragedia. Nie zamieszkaliśmy razem, mieszka u siebie na wsi. Spotkania ciągle przekłada. Tłumacząc, że nie ma czasu bo pole, bo sprząta samochód , bo sprząta swoj pokoj, bo mu się spac chce. Kupiłam mały dom, pomimo, że u niego w domu rodzinnym kolorowo nie jest, On nie chce się przeprowadzić do mnie. Nie ma daleko około 20km nas dzieli. Rozumiem, że facet ma duzo na głowie i pracy. Ale tak naprawdę widujemy się raz w tygodniu w sobote od 20 do poniedziałku do 4 rano. Do niego jeżdzic nie moge jako kobieta po rozowdzie z dzieckiem jestem nieakceptowana i ciagle się odradza związek ze mną. Do tej pory nie poznałam nikogo z jego rodziny. On zna cała moją rodzinę i praktycznie wszystkich przyjaciół. Świąt nigdy razem nie spędziliśmy. Pomimo, że go zapraszałam do siebie zawsze odmawiał. Ja nie dostałam zaproszenia żadnego. Zapytałam go ostatnio jak widzi naszą przyszłość, dostałam odpowiedź, że o niej nie myśli. Kupiłam dom, wykończyłam. PRzez rok czasu mówił, że kupi jedną rzecz (z której oczywiscie on tez bedzie korzystał, taki wkład w mieszkanie). Teraz mówi, żebym sama kupiła bo on nie ma pieniedzy, po czym dostaje informację, że robi prawko na motor i musi dołożyć ze 3 tysiące na kolejny. Moje dziecko w zasadzie go nie interesuje. Jak przyjezdza mowi, że jest zmeczony kładzie się ogląda internety i na tym się konczy nasze spotkanie. Nie prowadzimy razem domu, nie planujemy wspolnych wyjść, świąt, a nawet wakacji. Nie mogę nic z nim zbudować a nawet zacząć budować małymi kroczkami. Bo ciągle napotykm mur. Jestem zdecydowana, żeby odejść on nie bardzo chce się rozstawać. Nie wiem wydawało mi się, że jak się kogoś kocha to się chce ze sobą spędzać jak najwiecej czasu, że się rozmawia o wspólnej przyszłości. Słyszę, tylko, że jestem kobietą z miasta i nie rozumiem. Faktycznie nie rozumiem już nic z tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że na wsi jest pracy na całą dobę,ale jeśli komuś zależy to próbuje ułożyć wszystkie sprawy tak,aby było dobrze. Myślę że w tej formie nie ma sensu ciągnąć związku,bo  wygodnie jest tylko jemu. Masz dziecko które potrzebuje stabilizacji,poczucia bezpieczeństwa i miłości. Ty zresztą też.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, podzielam zdanie Feli. Jesteś idealną kobietą, który facet by nie chciał mieć cały tydzień spokoju dla siebie a na weekend mieć gdzie wpaść się zrelaksować.  Marnujesz to co masz najcenniejszego, swój czas. Zrób przerwe, nabierz dystansu nic nie stracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Ponad tydzień temu zadecydowałam o "separacji" aby przemyśleć wszystko na spokojnie i trochę ochłonąć. Myślałam, że rozłąka da mu do myślenia okazuję się , że jest mu dobrze bez kontaktu. Także dla mnie jest wszystko jasne, że nie byłam nikim ważnym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Urszulo; To jeszcze kilka słów ode mnie mimo, ze Fela i Mih udzielili dobrych i koleżeńskich porad.  Napiszę wprost - nie warto poświęcać się dla kogos kto tego absolutnie nie docenia. A jeśli docenia to na pewno w sposób całkowicie odmienny którego byś się spodziewała. Jesteś na dobrej drodze bo podjęłaś słuszną decyzję. Nie kontaktuje się z Tobą wiec nie staraj sie szukać powodów tego milczenia. Nie jesteś związana z partnerem żadnym ślubem, ani wspólnym zobowiązaniem zatem zakończyć związek bez przyszłości jest łatwiej. Pamiętaj, ze nie wszyscy są stworzeni do tego by tworzyć rodzinę i budować stały związek. Może późniejsze (jeśli się odezwie) męskie łzy i prośby będą Ci nie raz przeszkadzać i wprowadzać niepokój jak i nadzieje, ale lepiej teraz zakończyć niż za jakiś czas, kiedy bardziej zaangażowałabyś się w ten związek. Zresztą otrzymałaś już wcześniej od partnera odpowiedz w kwestii przyszłości. Jeśli w niej nie ma Ciebie i Twojego syna to znaczy ze chce byc sam. A Ty - zaczekaj na prawdziwą miłość. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Interesujesz go Ty ale nie dziecko. Polecam się rozejść, bo większości facetów nie interesuje nie swoje dziecko . Facet który nie ma problemów ze znalezieniem nowej kobiety nigdy nie będzie z kobietą z dzieckiem ....sorki ale kobieta z dzieckiem po rozwodzie to jest ostatni możliwy wybór dla faceta który ma opcję , ma biznes , ma życie ....tak jak kobiety największą wartość i najwięcej opcji mają w młodości tak faceci te opcję mają z wiekiem bo sobie muszą zapracować. Facet i kobieta to różne stworzenia . Na miejscu faceta bym trzymał ta relacje dla seksu , ale nie inwestował nic od siebie , na Twoim miejscu bym zerwał, a facet powie .... ok nie ma problemu . 

Jako facet 44lat powiem Ci, że często kłamałem kobiety , że dziecko to nie problem, spałem z nimi i później je żegnałem. Facet kłamie słowami, kobieta wyglądem, makijażem itd.

Z perspektywy faceta kobieta z dzieckiem po rozwodzie to czerwona flaga ...coś Ci w życiu już nie wyszło to facet nie zaryzykuję , że będzie kolejnym .... Mówię o facetach wartościowych, jacyś sigma providerzy bez ikry się znajdą zaopiekują ale czy Ty chcesz takiego....tu koło się zamyka , musisz pójść na ustępstwa bo Twój prime już minął 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2023 o 06:04, heniek44 napisał:

Interesujesz go Ty ale nie dziecko. Polecam się rozejść, bo większości facetów nie interesuje nie swoje dziecko . Facet który nie ma problemów ze znalezieniem nowej kobiety nigdy nie będzie z kobietą z dzieckiem ....sorki ale kobieta z dzieckiem po rozwodzie to jest ostatni możliwy wybór dla faceta który ma opcję , ma biznes , ma życie ....tak jak kobiety największą wartość i najwięcej opcji mają w młodości tak faceci te opcję mają z wiekiem bo sobie muszą zapracować. Facet i kobieta to różne stworzenia . Na miejscu faceta bym trzymał ta relacje dla seksu , ale nie inwestował nic od siebie , na Twoim miejscu bym zerwał, a facet powie .... ok nie ma problemu . 

Jako facet 44lat powiem Ci, że często kłamałem kobiety , że dziecko to nie problem, spałem z nimi i później je żegnałem. Facet kłamie słowami, kobieta wyglądem, makijażem itd.

Z perspektywy faceta kobieta z dzieckiem po rozwodzie to czerwona flaga ...coś Ci w życiu już nie wyszło to facet nie zaryzykuję , że będzie kolejnym .... Mówię o facetach wartościowych, jacyś sigma providerzy bez ikry się znajdą zaopiekują ale czy Ty chcesz takiego....tu koło się zamyka , musisz pójść na ustępstwa bo Twój prime już minął 

Tak myślę, że masz rację, że większość facetów tak ocenia kobiety, które są po rozwodzie z dziećmi, że im coś nie wyszło i i jest z nimi coś nie tak. Chociaż nie uważam, że wszyscy są tacy. Moje koleżanki są po rozwodach z dziećmi i udało im się znaleźć mężczyzn, którzy traktują dzieci jak swoje. I to są naprawdę fajni faceci i tworzą fajne rodziny :) 

Zastanawiałam się ostatnio co mojego już exa ciągnęło do mnie skoro wiedział od samego początku o mojej sytuacji, przeszłości i oczekiwaniach co do związku. Teraz myślę, że wziął mnie za zdesperowaną kobietę z dzieckiem, która nie będzie miała żadnych wymagań i będzie tylko dawać od siebie. Patrząc na to na chłodno, myślę, że byłam chwilową zabawką i tak jak ostatnio usłyszałam "wiedział, że tak to się skończy". Mam też przepuszczenia, że kogoś już ma.

Nie zrozumiem chyba nigdy tej "czerwonej flagi". Czy takie kobiety jak ja, muszą być w ten sposób postrzegane ? Przecież to, że mamy dzieci nie oznacza, że jesteśmy tylko matkami. Jesteśmy zadbane, wykształcone, towarzyskie, zaradne, spełniamy się zawodowo. 

To jest facet ze wsi, uwielbia ten klimat. I ja to rozumiem. Rozumiem też, że chciał tam zamieszkać i wybudować dom. Ja kupiłam dom na obrzeżach miasta jednak dla niego działka jest za mała i klimat nie ten. Miał też pretensje, że ja nie chce sprzedać swojego domu i postawić dom na jego działce. Tylko jak o takich rzeczach myśleć i planować skoro nie chciał nic dać od siebie. Dużo nie chciałam a może jednak to było dla niego za dużo. Wiecej wspólnego czasu i zaangażowania w związek. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Pochopne rozstanie, gdy wciąż kocha się i pragnie drugą osobę, może prowadzić do głębokiego żalu i poczucia straty. Decyzje podejmowane pod wpływem silnych emocji, takich jak frustracja czy chwilowy gniew, często nie uwzględniają pełnego obrazu związku i mogą być błędne. Miłość i pragnienie bliskości świadczą o tym, że istnieją jeszcze nierozwiązane kwestie, które warto przepracować, zanim podejmie się ostateczną decyzję. Zamiast uciekać od problemów, warto rozważyć terapię par lub otwartą rozmowę, aby zrozumieć, co tak naprawdę stoi na przeszkodzie. Często to brak komunikacji prowadzi do kryzysów, a niekoniecznie brak miłości czy zgodności w związku. Rozstanie, zwłaszcza kiedy uczucia wciąż są silne, może również zniszczyć szansę na rozwój i naprawę relacji. Niekiedy osoba, która podejmuje decyzję o rozstaniu, może później żałować, że nie dała związku szansy na naprawę. Trudności są naturalną częścią każdego związku, a przechodzenie przez nie razem może umocnić relację. Ważne jest, aby rozważyć, czy rozstanie wynika z realnych problemów, czy raczej z chwilowej frustracji. Decyzje dotyczące rozstania powinny być podejmowane świadomie, a nie impulsywnie, aby uniknąć długotrwałego poczucia żalu. Trudne emocje po przedwczesnym rozstaniu trafnie wyrażone zostały w poniższym utworze.
      Polska piosenka - nowość z 2024 roku - JAK TO ZNIEŚĆ.
       
      Frazy kluczowe: Piosenka o zakończonym związku, Smutna piosenka o miłości, Emocjonalne ballady disco polo, Piosenka o rozstaniu, Piosenka o bólu i stracie, Tęsknota i ból po rozstaniu, Ballada o złamanym sercu, Jak zapomnieć miłość, Polska muzyka, Nowość 2024, Złamane serce.
      Słowa kluczowe: Złamane serce, Rozstanie, Smutek, Ból, Miłość, Piosenka o uczuciach, Emocje w muzyce, Związek, Piosenka dance pop disco polo, muzyka po polsku, Tęsknota, Łzy i ogień, Piosenka na rozstanie.
    • 0 komentarzy
      Muzyka może działać kojąco. W trakcie słuchania wybrzmieć mogą zduszone emocje. Potrafi też pełnić funkcję informacyjną - w charakterystyczny sposób dostarcza wiedzy. Oto kilka piosenek o trudnych przejściach mężczyzny w toksycznym związku oraz o gniewie, a także o tym, jak stanąć na nogi. Może to ułatwić zrozumienie, co dzieje się we wnętrzu człowieka zranionego, jakie bywają motywy toksycznych ludzi, i jak można uporać się ze złością, która czasem aż buzuje w ofierze. 
       
       
       
       
      Frazy kluczowe:
      Piosenka pop trap o toksycznej kobiecie Utwór o manipulacji i zemście Popowa piosenka o traumie i zemście Toksyczna miłość w rytmie pop i trap Piosenka o kobiecie po przejściach Miłosna pułapka w piosence pop-trap Teledysk pop trap o trudnych emocjach Kobieta z przeszłością w muzyce pop Trapowy klimat o manipulacji i zemście Słowa kluczowe:
      pop trap toksyczna kobieta manipulacja i zemsta miłosna pułapka emocje i trauma piosenka o trudnej miłości teledysk pop trap kobieta po przejściach ciemna strona miłości zemsta za zranienie tekst piosenki pop toksyczna relacja piosenka o emocjach gra manipulacji pop trap o mrocznej stronie
    • 0 komentarzy
      Warto bronić się przed manipulacją, ponieważ pozwala to zachować niezależność myślenia i podejmować decyzje zgodne z własnymi wartościami. Umiejętność rozpoznawania manipulacji pomaga chronić granice osobiste i zapobiega wywieraniu niechcianego wpływu na nasze działania czy emocje. Obrona przed manipulacją zwiększa pewność siebie, ponieważ daje poczucie kontroli nad własnym życiem i zachowaniem. Dzięki wiedzy o manipulacyjnych technikach i chronieniu się przed nimi, łatwiej jest budować autentyczne relacje, oparte na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Zrozumienie, jak działa manipulacja, pozwala również rozwijać umiejętności asertywnej komunikacji, które wspierają zdrową wymianę w relacjach międzyludzkich.
       
       
    • 0 komentarzy
      W ostatnich latach media społecznościowe stały się integralną częścią naszej codzienności, wpływając na szereg aspektów funkcjonowania psychicznego. Chociaż ułatwiają utrzymywanie kontaktów, dzielenie się doświadczeniami i zdobywanie informacji, mają również mroczną stronę, która wpływa na zdrowie psychiczne. Nadmiarowe używanie portali społecznościowych często prowadzi do porównywania się z innymi, co potrafi obniżać samoocenę i wywoływać frustrację, przykrą zazdrość a nawet zawiść. Warto zauważyć, że wirtualna rzeczywistość jest zazwyczaj wykreowana i przedstawia wyidealizowany obraz życia. Trudno go osiągnąć naprawdę, co zwiększa presję i niezadowolenie z siebie.
      Badania dowodzą, że nadmierne (powyżej 30 minut dziennie) korzystanie z mediów społecznościowych może prowadzić do problemów takich jak depresja, lęk, problemy ze snem, a także zwiększone poczucie izolacji społecznej, mimo kontaktu z innymi ludźmi online (raczej dla mózgu ma on charakter wybrakowany, bo nie odbywa się face to face). Należy zatem zachowywać balans i umieć korzystać z tych narzędzi w sposób świadomy, przemyślany, zdroworozsądkowy. W praktyce oznacza to wyznaczanie granic czasowych, świadome kontrolowanie treści, które konsumujemy, oraz unikanie kompulsywnego sprawdzania powiadomień (np. wyciszenie ich gdy nie są absolutnie niezbędne).
       

      Ważnym krokiem w kierunku zdrowego korzystania z mediów społecznościowych jest tzw. cyfrowy detoks – ograniczenie czasu spędzanego na portalach społecznościowych lub okresowe całkowite wylogowanie się. Warto również zadbać o jakość interakcji online, wybierając wartościowe treści, które inspirują, edukują lub relaksują, zamiast wywoływać negatywne emocje.
      Mądre korzystanie z mediów społecznościowych może przyczynić się do budowania pozytywnych relacji, rozwijania pasji i zdobywania wiedzy. Trzeba jednak mieć na uwadze wpływ, jaki mają one na nasz nastrój i zdrowie psychiczne. Lekceważenie tej kwestii może być groźne.
      Jeśli czujesz, że media społecznościowe mają negatywny wpływ na Twoje samopoczucie lub funkcjonowanie na co dzień, np. okrada Cię z cennego czasu który mógłby być poświęcony na coś pożytecznego i zdrowego, warto rozważyć kontakt z psychologiem online. Specjalista może pomóc w wypracowaniu zdrowych nawyków, nauczeniu się wyznaczania granic oraz radzeniu sobie z emocjami i presją społeczną związaną z cyfrową rzeczywistością.
    • 0 komentarzy
      Przekonania to głęboko zakorzenione myśli i przekonania, które kształtują nasze postrzeganie siebie, innych ludzi i otaczającego świata. Wpływają na to, jak reagujemy na sytuacje, jakie podejmujemy decyzje oraz jakie mamy emocje. Przekonania mogą być zarówno adaptacyjne, wspierając nasze cele i rozwój, jak i dezadaptacyjne, ograniczając nas oraz obniżając poczucie własnej wartości i prowadząc do nadmiernego stresu oraz frustracji. Negatywne przekonania często powstają na bazie doświadczeń z przeszłości, takich jak krytyka, porażki czy trudne relacje.
      Zmienianie negatywnych myśli na bardziej konstruktywne jest kluczowym elementem pracy nad sobą, a jednym ze sposobów jest identyfikacja tych przekonań. Warto zwrócić uwagę na to, jakie myśli pojawiają się w trudnych sytuacjach – czy są one automatycznie negatywne i pełne krytyki wobec siebie lub innych? Rozpoznanie tych schematów jest pierwszym krokiem do zmiany. Przykładem może być przekonanie „Nigdy mi się nie uda” lub „Nie zasługuję na sukces”. Często takie myśli są zbyt ogólne i nie odzwierciedlają rzeczywistości, obarczone są zniekształceniami poznawczymi (specyficznymi usterkami w rozumowaniu).
       

      Następny krok to próba zakwestionowania tych przekonań. Warto zadać sobie pytania, czy dane przekonanie jest prawdziwe, czy zawsze jest takie samo, czy istnieją dowody, które mogłyby je podważyć. Tego typu pytania pomagają spojrzeć na własne myśli bardziej obiektywnie i z dystansem. Kolejną techniką jest zastąpienie negatywnych przekonań bardziej konstruktywnymi myślami – np. zamiast „Nigdy mi się nie uda”, można pomyśleć „Mam szansę spróbować i nauczyć się czegoś nowego”.
      W pracy nad przekonaniami warto rozwijać umiejętność uważności (mindfulness), która pomaga w rozpoznawaniu i akceptowaniu negatywnych myśli bez utożsamiania się z nimi. To pozwala zmniejszyć ich wpływ na emocje i zachowanie.
      Psycholog online może być wsparciem w pracy nad przekonaniami, pomagając zidentyfikować te, które są destrukcyjne, oraz ucząc technik ich zmiany. Pomoc psychologiczna, która skupia się na relacji między myślami, emocjami i postępowaniem, jest skuteczna w modyfikowaniu negatywnych wzorców myślowych i budowaniu zdrowszych, bardziej adaptacyjnych przekonań. Prowadzi to do poprawy jakości życia, zwiększenia pewności siebie i większej satysfakcji z codziennych doświadczeń.
       
       


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.