Jump to content

Pomocy, moja mama oszalała, proszę o szybką pomoc


janinax

Recommended Posts

Witam, mam 18 lat i pochodzę z małego miasteczka. Dzisiaj przeżyłam szok ponieważ wczoraj poszłam do koleżanki na domówkę, moja mama wiedziała o tym od tygodnia. Trochę dziwnie się rano czułam więc postanowiłam pójść do domu. Kiedy weszłam do domu to zobaczyłam bałagan, wino, szpilki na podłodze w salonie i niestety ubrania, wtedy mocno się wystraszyłam, kiedy weszłam na górę to na korytarzu był materac z pokoju obok. Jak szybko weszłam do sypialni to widziałam tylko mamę jak śpi. Mówiłam jej że wrócę po południu albo wieczorem. Może to moja wina. Nie wiem z kim moja mama była bo chyba nikogo nie ma. Nie wiem co robić, jak będzie chciała pogadać o tym nie cierpię jej.

Link to comment
Share on other sites

Hej. Spokojnie, może to tylko tak wyglądało strasznie,bo się tego nie spodziewałaś. Czy Twoja mama jest samotna( bez męża,partnera)? Może spotkała się z kimś,a może sama gdzieś wyszła,a może z koleżankami,a potem zwyczajnie zrobiła bałagan,bo może ciut za dużo wypiła. Najlepiej porozmawiaj z nią i pamiętaj, że jest dorosłą osobą,kocha Cię,ale zwyczajnie potrzebuje czasami towarzystwa innych osób.  Ona na pewno będzie czuła się ciut niezręcznie,właśnie dlatego,że nie chciała, abyś ją widziała może pijaną, może z kimś,a może po prostu taką imprezową. Jest tylko człowiekiem.Porozmawiajcie i wyjaśnijcie sobie wszystko,tylko na spokojnie,bez krzyków. Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

A ja zadam Tobie jedno podstawowe pytanie - czym Twoja mama zasłużyła sobie, ze jej nie cierpisz? Tak szybko oceniasz ludzi (tutaj najbliższą osobę bo mamę) bo zachowały się niestosownie? Mieszkacie razem, uprzedziłaś mamę, ze idziesz do koleżanki i kiedy mniej więcej wrócisz. Tak było prawda? Może i mogła również poinformować Ciebie, ze ktos do niej przyjdzie w tym czasie z wizytą, ale … moga to być wizyta niezapowiedziana. Twoja mama ma prawo by spotykać się i udzielać towarzysko, zreszta podobnie jak Ty. Cokolwiek ją spotkało w życiu ma prawo żyć, śmiać się i czuć zadowolenie. Jeśli jest sama to ma tez prawo by spotkać się z mężczyzną. To nic złego przecież. Szukamy w życiu szczęścia. Poza tym niektóre sprawy przytłaczają nas dorosłych, i potrzeba jest odreagowania. Zresztą Ty dopiero wkroczyłaś w etap dorosłości i przed Tobą jeszcze wiele wiele życiowych doświadczeń. Nie oceniaj zbyt pochopnie swojej mamy. Jeśli nie miałyście jeszcze okazji porozmawiać o tym co zastałaś po powrocie, czas przejąć inicjatywę i na spokojnie porozmawiać, zapytać jak spędziła wieczór, kim byli jej goście itd. Szczera rozmowa a przede wszystkim zaufanie    wiele wniosą i rozwieją Twoje watpliwości (jeśli takowe się pojawiły). Kto jak kto, ale mama i córka mogą porozumieć się najszybciej. Nie dopuszczasz takiego stwierdzenia teraz, ale kiedyś docenisz - wiem co piszę. Twoja mama tez kiedyś miała tyle lat co Ty, a Ty będziesz pewnego dnia w takim samym wieku jak Ona teraz. Pamiętaj, rozmowa i jeszcze raz rozmowa a nie osąd. Odwagi 😉

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.