Jump to content

Recommended Posts

Witam! Od lat mam problem z bliskim kontaktem fizycznym z innymi ludźmi. Jestem dosyć ekstrawertyczną osoba, nie mam problemu z zapoznawaniem się,  czy utrzymywaniem przyjacielskich stosunków z kimś. Jednak ktokolwiek jest mną zainteresowany lub w drugą stronę, nie potrafię na trzeźwo przełamać fizycznej bariery, coś mnie blokuje i utrudnia mi to relacje z płcią przeciwna chyba, ze znam kogoś pare długich lat. Przytulanie się czy inne gesty nie wchodzą w grę, moment i mnie wzdryga chyba, ze jestem naprawdę w stanie nietrzeźwości. Staram się, jednak nie potrafię tego przełamać; ani zrozumieć skąd może się to brać. 

Link to comment
Share on other sites

Cześć k.k22 wybacz za moje pytanie, ale jesteś kobietą czy mężczyzną? Post przeczytałam kilka razy i nie bardzo chce zgadywać kim jest autor/ka a dla ma to znaczenie by udzielić odpowiedzi. Odniosę się jednak do obu płci bo może tutaj znajdziesz podpowiedz. Domniemam, ze chodzi o temat lęku przed bliskością. Jeśli tak to przyczyn może byc kilka a do których należałoby sięgnąć w przeszłość. Należy upewnić się czy doświadczyłeś/łaś przemocy fizycznej lub słownej w domu w szkole na podwórku,  czy w dzieciństwie lub późniejszym okresie miała miejsce smierć rodzica lub najbliższego opiekuna, która spowodowała uszczerbek emocjonalny i utratę kogos kto był bardzo dla nas ważny,  relacje w rodzinie, uzależnienia, zaniedbanie emocjonalne, brak okazywania uczyć przez rodziców. Brak potwierdzania uczuć typu synku/ córeczko kocham Cię, tulenie, uspokajające głaskanie, ciepła tonacja głosu kierowana do dziecka, zakazywanie płaczu i negatywne podejście do takich zachowań. Takie działania powodują blokadę w późniejszym okresie życia i mogą przynieść się do problemów w relacjach z innymi ludzmi. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.