Jump to content

Taka miłość się nie zdarza, ale...


Recommended Posts

17 lat temu poznałam cudownego mężczyznę. W realnym życiu, nie w internecie. Wielka miłość ale zakazana - oboje byliśmy w związkach. Godziny rozmów, jedno spotkanie. Byliśmy w raju. Miało być więcej, ale los nas rozdzielił. Mój związek skończył się pół roku później. Mój ukochany założył rodzinę. Szukałam go później. Znalazłam, ale nie miałam odwagi nawiązać kontaktu, nie chciałam mu mieszać w życiu. Ja też założyłam rodzinę, urodziłam dwoje dzieci i żyłam sobie jakoś. Do czasu...

Po 17 latach nawiązaliśmy kontakt. Myślałam że to będzie taka normalna znajomość, bez zażyłości. Ale stało się inaczej - miłość wybuchła ze zdwojoną mocą. Okazało się że oboje myśleliśmy o sobie, oboje się szukaliśmy. On jest w trakcie rozwodu, mój związek z ojcem moich dzieci wypalił się kilka lat temu. Myślę, że gdyby nie dzieci dawno nie bylibyśmy razem. Nie wiem jak to wszystko poukładać. Czy mogę myśleć o swoim szczęściu? Czy mogę poświęcić swój związek w imię największej miłości jaką przeżyłam? Nie wiem co zrobić. Mam 43 lata. Boję się upływu czasu i tego że trzeciej szansy już od życia nie dostaniemy.

Co o tym myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Jeszcze rok temu napisałabym ze powinnaś pojsc za głosem serca, dzisiaj tego nie napiszę bo tę decyzję powinnaś podjąć sama. Kilka dni temu napisałam w odpowiedzi jednej osobie stad, ze nie żyje się tylko namiętnością…, powinnaś odpowiedzieć sobie na kilka pytań, przede wszystkim jak widzisz i zapatrujesz się na wspólne życie? Zdajesz sobie sprawę, ze budować bedziesz od nowa? Jesteś młodą kobietą i na pewno silną. W jakim wieku są Twoje dzieci? Wiek szkolny czy pełnoletnie / usamodzielnione mieszkające poza domem? Dlaczego pytam, ponieważ dzieci odgrywają ważna rolę a tym bardziej w nowej rodzinie. Czy „Twoja miłość”również ma dzieci z małżeństwa, które kończy się obecnie rozwodem? Jeśli podejmiecie oboje decyzje, ze będziecie razem, w wolnym lub legalnym związku to przed Tobą również proces rozwodu. Zastanawiałaś się w jaki sposób mogłabyś rozstać się z mężem? Czy za obopólnym porozumieniem stron bez orzekania o winie czy mąż Twój jeśli dowie się prawdy o nowym partnerze nie będzie stawiał barier by wprowadzić niezgodę i robić na złość? Co z dziećmi i jak mogą zareagować na tę wiadomość bo na pewno kochają swojego tatę (albo jest inaczej). Nowy dom/ mieszkanie/ podział majątku to wszystko przed Wami. Mam nadzieje, ze rozmawialiście  na te tematy a jeśli jeszcze nie to powinniście to zrobić jak najszybciej. Wasi obecni małżonkowie mogą tak miło nie patrzeć na to wszystko i dobrze wiesz dlaczego. Czy to związek w tajemnicy czy ktos z bliskich lub ze znajomych wie o Was? Jak często się widujecie i jak często spędzacie ze sobą czas? Pytam bo to istotne, a rozmowy to nie wszystko. Ja życzę Tobie wszystkiego najlepszego i jeśli mozesz to napisz więcej. Uwierz, ze zawsze będę kibicować szczęściu, ale wiem, ze do niektórych spraw należy podejść z rozwagą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.