Jump to content

Czuję się, jakbym przegrał życie


aaabbbccc

Recommended Posts

Witam. Mam 20 lat i czuję się, jakbym przegrał życie. Nie mam nikogo z kim mógłbym porozmawiać. W trakcie szkoły miałem problemy by nawiązywać nowe znajomości. Tak na prawdę miałem jednego znajomego, z którym po zakończeniu szkoły zatarł się kontakt. Choć nigdy nie byłem wyśmiewany, czułem, że ludzie patrzą na mnie jak na gorszego. 

Problemy zaczęły się w podstawówce, kiedy zmarl mój tato. Generalnie zawsze czułem się gorszy, bo pochodzę z biednej, rozbitej rodziny i żaden z moich rówieśników nie przechodził przez to samo. Ojciec był alkoholikiem, chorowal przewlekle i w końcu zmarł. To był chyba ten moment, w którym zamknąłem się w sobie jeszcze bardziej. Wiedziałem, że ludzie patrzą na mnie inaczej. Od podstawówki aż do szkoły średniej uciekalem w gry komputerowe. To była dla mnie taka ucieczka od rzeczywistości. Przez to ucierpialy moje relacje w kontaktach międzyludzkich, bo obecnie mam problem, żeby spojrzeć jakiejkolwiek osobie w oczy. Jako dzieciak miałem problem by rozmawiać z dziewczynami, wstydziłem się, a teraz mam problem by nawiązać rozmowę z kimkolwiek 

Nie mam zainteresowań, nie mam znajomych i nie potrafię znaleźć pracy. Nie wiem co dalej mogę ze sobą zrobić. Próbowałem zapisać się na siłownię, ale niestety szybko zrezygnowałem. Kontakt z ludźmi mnie przytłacza. 

Boję się tego życia przez  następne wszystkie lata. 

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim nie jesteś od nikogo gorszy. Pieniądze czy status społeczny nie świadczą o człowieku. Na pewno jesteś wartościowym człowiekiem. Może uda Ci się odnowić kontakt ze znajomym ze szkoły. Choćby przez telefon,a moglibyście porozmawiać. Jeśli masz problem z nawiązaniem znajomości,to nic na siłę. Trzeba małymi kroczkami. Zastanów się co umiesz robić i co lubisz robić.Jesli sprawnie idzie Ci obsługa komputera to już połowa sukcesu. Wtedy przejrzyj oferty pracy. Jeżeli nie wiesz co robi się na danym stanowisku to poczytaj w internecie. Na pewno coś dla siebie znajdziesz. Może ktoś z rodziny Ci doradzi lub pomoże, jakiś wujek czy ciocia,kuzynostwo. Możesz też skorzystać z pomocy psychologa, z każdym swoim problemem. Tylko chyba są kolejki na NFZ. Jeśli chcesz to pisz tutaj.Zawsze ktoś coś doradzi czy porozmawia. O już masz znajomych. Nas tutaj na forum.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak napisała Fela - witaj nowy znajomy ! Przeczytałam Twój wpis jednym tchem i uwierz nie jesteś ani gorszy ani przegrany. W wieku wczesno-szkolnym miałeś doświadczenia, których większość z nas nie chciałaby przezywać i pamiętać. To jest historia, której nie wymażesz, ale czas ją oddzielić kreską od teraźniejszości i zacząć nowe, jakże młode życie z racji Twojego wieku. Znajomi i kontakty; żyjemy w dobie internetu i mediów społecznościowych, wiec jest promyk nadzieji ze właśnie tam ich odszukasz albo oni znajda Ciebie. Zainteresowania; ufam ze jest, ze posiadasz zainteresowania i to nie tylko są hantle i bieżnia. Może basen? Może szachy, kręgle, piłka nożna, koszykówka etc. W miastach istnieją orliki i z doświadczenia wiem, ze spotykają się na nich w odpowiednich godzinach grupy (nie mam na myśli klubów sportowych), którzy grają dla siebie, dla wypełnienia czasu a zarazem spędzenia go w fajnym gronie. To tez zalążek nowych znajomosci. Wolontariat tez nie jest złym pomysłem… Może pomoc osobom starszym, w zakupach, w sprzątaniu, albo pomysł na wyprowadzanie czworonogów … Praca; Fela podsunęła dobry pomysł z przejrzenie ofert pracy, a mysle ze jeśli poświęciłeś tak wiele czasu na gry komputerowe na PC czy konsolę to masz doskonałe umiejętności w posługiwaniu się komputerem. Przejrzyj propozycje ofert lub zgłoś się do PUP (urząd pracy) a zapewne znajdziesz coś dla siebie co będzie zbieżne z wykształceniem i ukończoną szkołą. Nie wspominasz nic o prawo jazdy, byc moze je masz a jeśli jeszcze nie to może warto o tym pomyśleć (oczywiście potrzebne są środki na opłacenie kursu i ewentualnych dodatkowych godzin), ale małymi krokami. Jeśli posiadasz to dodatkowa kategoria pozwoli na więcej możliwości. Uwierz w siebie a przede wszystkim w to ze dopiero zacząleś dorosłe zycie. Masz 20 lat. Pisz, jeśli czujesz potrzebę, razem z innymi postaramy się podpowiedzieć więcej bo każdy ma swoją historię i swoje doświadczenia. Powodzenia ! 

Link to comment
Share on other sites

Witaj, otrzymałeś już cenne rady od naszych pięknych forumowych koleżanek to i ja pozwolę się podłączyć. Widzę tylko jedno wyjście , musisz nabrać przekonania o własnej wartości przed samym sobą. Musisz zbudować swoją SAMOocenę. Siłownia to wyjątkowo próżne miejsce gdyz tam patrzysz tylko w lustra. Lepiej poszukaj w swoim mieście salki bokserskiej, gdy staniesz na przeciw w ringu tylko patrzenie w oczy silniejszemu przeciwnikowi Cie ocali. Uwaz tez ze w Twoim wieku powinno sie odbyc jakaś podróż. Nie masz jeszcze zobowiązań smiało rusz gdzies na zachod lub daleko na wschod. Zdobedziesz cenne doswiadczenia, moze tez troche kasy a na pewno poznasz ludzi. Najgorzej usiąśc i tylko myslec. Zrób cokolwiek tylko nie siedz w domu! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.