Jump to content

Zaburzenia nastroju/ problemy w relacjach


Luvse

Recommended Posts

Dzień dobry, mam 22 lata i zmagam się z ciągłymi zmianami nastrojów, emocji, intensywnymi myślami, które często są natrętne. Odkąd pamiętam zawsze miałam problem z wyrażaniem własnych emocji i uczuć, zazwyczaj je tłumiłam lub starałam się je jakoś przeżyć. Nigdy nie umiałam nikomu się zwierzyć w 100% i wytłumaczyć tego co siedzi we mnie. Mam przerażajace zmiany nastroju i emocji, które są uciążliwe, przez co nie potrafię określić siebie i tego co czuję. Lubię być sama i czuję się dobrze, lecz zawsze w pewnym momencie życia łapie mnie niesamowity „dół”, który odbiera mi sens. Tłumacze to sobie, że to normalne, bo przecież każdy łapie gorszy okres, lecz to jest notoryczne i zawsze wyglada tak samo - czuję się świetnie, mam wrażenie, że mogę wszystko, lecz nagle przychodzi czas, który demotywuje i odbiera świadomość i siły. Wtedy zazwyczaj mam napady płaczu i straszne tłumienie bólu w sobie, który jest niezrozumiały, ponieważ nic poważnego nie dzieje się. Przez co bardzo często odcinam się od wszystkich osób, ignoruje je i po prostu chce zniknąć. To samo tyczy się wszelakich relacji, gdzie czuję się dobrze, lecz nastaje ten jeden moment, w którym chce po prostu odciąć od siebie dana osobę - bez powodu. Czuję się wtedy lżej do czasu, aż znowu nie nastanie ten koszmarny czas spadku. Nie wiem czy to normalne, czy odchodzę już od zmysłów, ale te zachowania bardzo komplikują i utrudniają moje życie. Dodam, iż jestem bardzo niezdecydowana, nie potrafię podejmować decyzji i określić czego chce. Obawiam się iść do psychologa, ponieważ nie wiem czy po prostu wyolbrzymiam to wszystko, czy naprawdę coś jest na rzeczy. 

Link to comment
Share on other sites

Dobrym, często niedocenianym sposobem na tłumione emocje jest pisanie pamiętnika. Może to być tym bardziej odpowiednie dla Ciebie, że pisałaś, że nie umiałaś nikomu całkowicie się zwierzyć. To o czym piszesz, jest całkowicie normalne i nie ma co nad tym się zastanawiać. Zastanów też się nad wprowadzeniem relaksacji, żeby mieć jasny umysł i móc łatwiej podejmować decyzje 

Link to comment
Share on other sites

Przerażające zaburzenia emocjonalne, zamknięcie się w sobie, nierozumienie siebie, notorycznie powracające stany depresyjne, straszny ból wewnętrzny niewiadomego pochodzenia, napady płaczu i zaburzenia relacji międzyludzkich uważasz za całkowicie normalne, użytkowniku Teivi???!!!

Link to comment
Share on other sites

Wszystko to jest nienormalne. Zdrowy człowiek nie przechodzi nic z tych rzeczy. Chyba że bierzesz pod uwagę, że cały dzisiejszy świat jest chory i większość ludzi ma problemy psychologiczne, które powinno leczyć, to wtedy tak, można uznać, że to są w miarę normalne rzeczy.

Luvse, zdecydowanie coś jest na rzeczy, nie wyolbrzymiasz, nie powinno dziać się z Tobą nic takiego o czym piszesz. Potwierdzi to pierwszy lepszy psycholog, psychoterapeuta, psychiatra albo ktokolwiek, kto ma pojęcie o zdrowiu psychicznym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.