Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Moja dziewczyna ma problemy


Recommended Posts

Witajcie Hej z tej strony Dawid i chciałbym poradzić się na temat mojej dziewczyny.

Od dłuższego czasu wspominała o tym że czuje wewnętrzny niepokój, strach czuje się zgubiona na świecie, nie potrafi sobie poradzić sama ze sobą.

Dzisiaj rozmawialiśmy na temat jak się czuje podczas spaceru i powiedziała mi tak:

 

"Nie wiem co się ze mną dzieje, wszystkiego się boję, nie jest dla mnie realne co się wokół mnie dzieje. Boję się o siebie, co chwile coś mi jest wystarczy że pojawi się lekki ból w jakimś miejscu już zaczynam coś sobie wymyślać poważnego.   Boję się zostać sama ze sobą zwłaszcza na noc, czasami widzę różne postacie np. teraz widziałam jak coś przebiega, Boję się gdziekolwiek iść, czuje na sobie wzrok innych ludzi"

 

Z innych rozmow podłapałem tak:

Zaczyna mocno analizować wszystko np. ja coś powiem to ma wielkie scenariusze w głowie głównie złe

Boi się zostać sama, zaczyna jej się wszystko nasilać za dużo myśli, straciła kolegę z dzieciństwa w tragicznej śmierci pod pociągiem i na początku nie mogła przez to zasnąć, miała wizję w której widziała jego rozerwane ciało i inne tym podobne.

 

Czuje się niezrozumiana to też mnie boli bo staram się zrozumieć, ale mówi jakimiś znakami których nie rozumiem i zamyka temat.

 

Według ma ma stany lękowe, depresyjne, paranoidalne, analityczne, schizofreniczne. Wszystkiego po trochu tego jest mnóstwo

Poradziłem jej wizytę ale mówi że nie pomoże jej to, ja również nie dam rady, jestem tez w sytuacji depresyjnej o której nie mówię aby jej nie martwić bardziej

w rozwoju tego wątku podam więcej szczegółów, ciężko mi się skupić w tej chwili.

 

Chce się dowiedzieć co na teraz można z tego wywnioskować, mało szczegółów wiem, więcej będzie wraz z dalszymi rozmowami

 

Dodam że miewa uczucia duszenia na szyi, ja również je mam i według mnie to napad lęku ja sobą się nie przejmuje chodzi mi o nią, strasznie się martwię.

 

Edited by Dawid.Oli
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy dasz radę jej pomóc sam, tym bardziej jeśli sam masz sytuację depresyjną, aczkolwiek ukrywanie tego przed nią uważam, że tez nie będzie dobre dla Ciebie.

Próbuj ją namówić na wizytę u specjalisty, można sprobowac na początek w aptece poradzić się pani czy można dostać jakies delikatne lekarstwa przeciwlękowe. Jednak sądzę, że bez wizyty u psychologa/psychiatry się nie obejdzie. Jej rodzice o tym wiedzą? Ktoś, kto mógłby Ci pomoć w pomaganiu dziewczynie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.