Jump to content

Recommended Posts

W 2020 w październiku zaczęłam chodzić z chłopakiem (ja 17 lat on 19) ćpał, pił, długi i problemy z ojcem (rodzice jego po rozwodzie) pisaliśmy codziennie i praktycznie spotykaliśmy się codziennie (800m mamy do siebie) ranił mnie na początku bardzo, ale po czasie ogarnął się z piciem, ćpaniem 

zaczęłam mu pomagać finansowo dawałam mu co chwile pieniądze. W maju zdecydował ze wyjedzie za granice. Za każdym razem jak wyjeżdżał to ciagle pisał ze tęskni dzwonił do mnie i ze nie chce tam siedzieć (bo miał długi do spłacenia) później wrócił na tydzień do polski i wrócił. I znowu ta gadka ze tęskni i powiedział mi ze poważnie już o mnie myśli żebym zaczęła szukać mieszkania i ze jak wróci to się wprowadzimy. Znalazłam i byłam nawet oglądać i zdecydowaliśmy na ten dom. Wrócił do Polski i wprowadziliśmy się. Tydzień później zobaczyłam ze pisze z byłą i się bardzo pokłóciliśmy i wróciłam do swojego domu (18 lat już skończyłam wtedy) pisał do mnie żebym wracała ze żałuje bardzo tego, ze nie chciał tego. W wigilie ze mna zerwał powiedział ze już ze mna nie będzie.. za pare dni się odezwał i powiedział ze małymi krokami chce to naprawić wiec znowu byłam z nim na mieszkaniu. W którymś momencie zaczęłam temat i on się zdenerwował i wyrzucił mnie z domu. Za pare dni znów do mnie napisał ze chce ostatnie dni spędzić ze mna bo zaraz znów wyjeżdza… spotkałam się z nim, ale już nie nocowałam.. dobierał się do mnie i ja mnóstwo pytań zadawałam i on powiedział ze jakby miał ze mna nie być to by tego nie robił (dla niego brałam antykoncepcję) zapewniał mi cały czas ze teraz będzie tylko lepiej ze będzie robił w te stronę tak żeby mnie nie skrzywdził. 
Wyjechał i za pare dni napisał ze nic z tego ze dla niego to jest ciężkie…

jest to dla mnie ciężkie przeżycie ponieważ czuje się tak bardzo wykorzystana… niedawno napisał do mnie ze co u mnie i od nowa wszystko mi to wróciło po czym znów urwał kontakt…

Link to comment
Share on other sites

Zaplątałaś się, bo angażujesz w to dużo emocji. Stań na chwilę z boku i popatrz na to chłodnym okiem. Wyobraź sobie, że ta sytuacja nie dotyczy Ciebie, ale Twojej koleżanki i jakiegoś tam jej chłopaka. Koleżanka przychodzi do Ciebie, opisuje sprawę mniej więcej tak, jak Ty to zrobiłaś powyżej, i prosi o niezależną ocenę i poradę. Co byś jej powiedziała?

 • Podoba mi się to 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.