Jump to content

Utrzymanek


Stevie

Recommended Posts

Hej, 

Historia jest taka: 

Znam się że swoim narzeczonym od gimnazjum i od samego początku musiałam go wspierać finansowo z powodu wielu niezależnych od niego czynników (matka alkoholiczka, złe towarzystwo). Widziałam że to dobry człowiek ale sam ma prostą nie wyjdzie. Zawsze miał pod górę pomimo dobrych chęci i starań.

Kilka lat do przodu - mamy po 22 i 23 llata, wynajmujemy kawalerkę, mi udało się dostać dobrą pracę i zarabiam ok 80k rocznie, on ma problemy z kręgosłupem i pracuje na czarno jako monter scen. Jak jest zlecenie to jest kasa, jak nie m to siedzi w domu i gra w gry. Najgorszy delal, kasy nie ma, sama nas utrzymuje.

Rozmawiałam z nim o tym, podsyłałam mu ogłoszenia pracy na umowę, kupiłam mu stabilizator kręgosłupa za dobre kilka stów żeby jakoś dał radę, dodałam go do luxmedu (za który też ja płacę) żeby zrobili mu badania, na rechabilitację nawet nie poszedł bo "to nic nie da jak będę chodził raz na miesiąc. A nie ma terminów". Stabilizator nosi do pracy tylko jak mu przypomnę (jak go nie założy to często wraca krzycząc z bólu), do pracy na umowę nie pójdzie bo "praca w sklepie/gastro/na zmywaku jest poniżej jego godności" i tak w koło macieju.

 

Wczoraj był 11 listopada, dzień wolnych od pracy. Spytał mnie czy dzisiaj (12 listopada, piątek) idę do pracy. Jak odpowiedziałam, że tak to mnie wyśmiał że moja praca jest chujowa, że zarabia więcej ode mnie i w ogóle powinnam mu się kłaniać. 

Jak wcześniej cieszyłam się że w mojej pracy mam benefity to też je wyśmiał, że są do dupy a sam nawet nie płaci ZUSu, więc jakby musiał jechać do szpitala to by dostał potem rachunek do zapłacenia.

Od trzech miesięcy nie dokłada się na czysz, prąd i wodę, wcześnie też różnie bywało, tylko czasami dawał na jedzenie.

Po akcji z 11 listopada wkurzyłam się, jak mu wyliczyłam że zarabiam więcej ma godzinę niż on to najpierw na mnie nawrzeszczał, że brutto się nie liczy i musiałam mu kalkulatorem pokazać, że liczyłam netto od samego początku. Próbował mnie też poprawiać w prawie pracy czy płacę PIT czy nie co mnie wkurzyło jeszcze bardziej (pracuje w HR więc z prawem pracy mam styczność codziennie a on od zawsze pracował fizycznie)

Jak to piszę jest piątek 12 listopada.

Nie widzieliśmy się od czasu tamtej rozmowy a myślę tylko o tym żeby go wystawić za drzwi dopóki mi nie odda za rachunki za poprzednie trzy miesiące (będzie ok 2500zł) skoro podobno zarabia tyle kasy.

Będzie miał gdzie się zatrzymać, więc nie wywalę go na ulicę. Ma znajomych.

Umowa na mieszkanie jest na mnie.

Czy to nie jest zbyt drastyczne?

Z jednej strony mam wrażenie że inaczej go nie obudzę i sytuacja nigdy się nie zmieni a z drugiej zastanawiam się czy nie przesadzam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.