Skocz do zawartości

Żłobek, praca, depresja (?)


Giovanna

Polecane posty

Mam 31 lat, syn niecałe 2. Za dwa dni idzie pierwszy raz do żłobka, a ja... Jestem PRZERAŻONA tym faktem. 

Boję się, że będzie płakał (a będzie) , że trzeba będzie odrywać go siłą ode mnie (a też pewnie trzeba będzie), najgorsze co czuje to to, że "zawiodłam jako matka" Bo teraz obce osoby będą go wszystkiego uczyć. Byłam z nim w domu cały czas, wiadomo, czasem mąż z nim zostawał, ale to głównie ja z nim byłam. 

Straciłam w życiu bliskie osoby i boję się, że jak pójdzie do żłobka to "stracę" I jego... Stracę możliwość obserwowania jak się rozwija, jak się śmieje, nie będę mogła go przytulić jak będzie płakał... 

Wiem, że to głupie bo przecież pójdzie za rok do przedszkola, potem szkoły i i tak będziemy musieli "się rozstać" Ale on jest taaaki malutki jeszcze ;-( 

 

Drugi problem jest taki, że ja muszę wrócić do pracy, bo jak pójdzie do żłobka to nie będzie potrzeby, żebym była w domu. 

A to kolejna dla mnie trauma... Straciłam jedyną wymarzoną pracę, nie umiem się nigdzie indziej odnaleźć. Ciągle żyję w poczuciu, że jestem beznadziejna, nic nie umiem, do niczego się nie nadaję. I mimo, że mam 31 lat, to wszyscy traktują mnie jak jakaś głupią 15-latkę! 

Od tygodnia nie mogę się zebrać w sobie i nic zrobić, ciągle płaczę, chodzę w piżamie do 12-13, nie jem, nie piję, w nocy budzę się kilka razy i myślę tylko o żłobku.... ;( 

Pomóżcie... Bo sama już nie daje sobie rady! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej pomysl, ze to dla jego dobra, on bedzie szczesliwy bawiac sie z innymi dziecmi. Popoludnia beda dla Ciebie:) wtedy bedziesz mogla nadrobic pol dnia. A wiadome, chcesz aby Twoj synek byl szczesliwy. 

Dlaczego traktuja Cie jak nastolatke? I kto? Maz, rodzice? Tesciowie? 

Powiedz sobie sama ze jestes silna i sobie poradzisz ze wszystkim. Najpierw zlobek, pozniej pewnie szukanie pracy. 

Nie mozesz wrocic to tamtej pracy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze. Przechodziłam przez to. Płakałam bardzo długo zanim oddałam córkę do żłobka. Bałam się tak samo jak Ty. Początek był bardzo trudny. Płakałyśmy razem. Były lepsze i gorsze dni. Są duże plusy rozwijania się w grupie rówieśników dla dziecka. Nie zawiodłaś. Powrót do pracy jest ciężki ale przetrwasz nabierzesz sił. U mnie tak było.  Nowej pracy się nauczysz tak jak wcześniejszej. Początki wiadomo trudne ale matki są silne i pokonują każda przeszkodę. Dzisiaj możesz się bać zamartwiać ale po burzy jest tęcza. I w Twoim przypadku będzie dobrze. Trzymam kciuki i głowa do góry 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.09.2021 o 16:57, Kolezanka. napisał:

Hej pomysl, ze to dla jego dobra, on bedzie szczesliwy bawiac sie z innymi dziecmi. Popoludnia beda dla Ciebie:) wtedy bedziesz mogla nadrobic pol dnia. A wiadome, chcesz aby Twoj synek byl szczesliwy. 

Dlaczego traktuja Cie jak nastolatke? I kto? Maz, rodzice? Tesciowie? 

Powiedz sobie sama ze jestes silna i sobie poradzisz ze wszystkim. Najpierw zlobek, pozniej pewnie szukanie pracy. 

Nie mozesz wrocic to tamtej pracy? 

Wiem, że to dla niego dobre, ale ja tak bardzo nie chce stracić, żadnej z chwili z nim... 

Może dlatego, że straciłam mamę, i mimo że byłam już dorosła, to jednak wciąż mi jej brakuje i uważam, że miałyśmy zbyt mało czasu? 

Kto mnie tak traktuje? Wszyscy wokół, głównie starsze osoby. 

Mój mąż wspiera mnie we wszystkim, ciągle powtarzam, że "synu! Bez matki to my byśmy 3 dni nie przetrwali". Z teściami nie widuję się zbyt często, a w trakcie wizyt i tak zawsze dostaje " Złote rady". Nie wiedzą jak postępuję na codzień, ale i tak zawsze słyszę co "muszę robić". 

Wrócić do poprzedniej pracy nie mogę, bo firma została zlikwidowana... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boisz sie jeszcze czegos? Oprocz zlobka i nowej pracy?  

Zlote rady wysluchaj, ale nie bierz wszytkiego do siebie, przytaknij i pusc mimo uszu;) 

Nie jestes beznadziejna, probuj odgonic takie mysli.od siebie. To wszystko dzieje sie tylko w Twojej glowie. Popatrz na swoje dziecko, jak sie swietnie rozwija. To Twoja glownie zasluga i Twojego meza. Co by bylo jakby Cie nie bylo? Bylby tak dobrze rozwiniety? Nie. Bo nikt tak jak mama nie zadba o dziecko. Zrobilas wszystko tak jak sie nalezy i teraz juz czas zeby ktos inny sie nim zajal:) swoja droga, czemu tak zdecydowaliscie juz do zlobka go dac? Musisz isc do pracy juz? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • SKOCZ DO: 
    Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

  • PODCASTY.jpg

  • Wpisy blogu

    • 0 komentarzy
      Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
       
       
    • 0 komentarzy
      Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
       
       
    • 0 komentarzy
      Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
       
    • 0 komentarzy
      Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
       
    • 0 komentarzy
      Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
       

      Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
       
      Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
      Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
      Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
       
      Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

  • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używając strony akceptuje się Warunki korzystania z serwisu, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.