Jump to content
PoProstuJa

co zrobić by związek miał szansę

Recommended Posts

Co zrobić? Szukamy rozwiązania... !
Ja i mój mężczyzna jesteśmy w bardzo zażyłej relacji uczuciowej, chcemy dobrze czuć się w związku ale mamy jeden ogromny problem. Bardzo dobrze nam ze sobą i poza tą kwestią świetnie się dogadujemy, jednak problem wraca jak bumerang i nieustannie szukamy rozwiązania.
Mianowicie, mój partner ma ogromny problem, ponieważ jestem jego pierwszą partnerką seksulaną, a on nie jest moim pierwszym partnerem. Co jakiś czas to wraca i powoduje przykrą atmosferę oraz niepotrzebnie wypowiedziany potok słów. Powoduje to niepełne zaufanie oraz zatrzymanie się w miejscu relacji bez chęci planowania jej pogłębienia.
Planowaliśmy, że w międzyczasie on znajdzie sobie inne kobiety tylko po to żeby nie czuć kompleksu i żebym nie była jego jedyną jednak ciężko mu to przychodziło i dalej jesteśmy w punkcie wyjścia. Szukamy WSZELAKICH raz i rozwiązań (poza rozstaniem, które nie wchodzi w grę).

Pomóż !

Link to comment
Share on other sites

Chyba nie da się przyspieszyć procesu dojrzewania emocjonalnego. Pewnych rzeczy nie da się zmienić i po prostu trzeba je zaakceptować. On ma dwa wyjścia. Albo się pogodzić z prawdą, albo odejść i szukać dziewicy, jeśli to dla niego takie ważne. Trwanie w związku z tobą i robienie z tego problemu to przejaw niezdecydowania i niedojrzałości.

Ja mam szczęście w nieszczęściu, że mój mąż jest bardzo logicznie myślącą i odpowiedzialną osobą i jeśli ja mam emocjonalny problem z czymś czego nie możemy zmienić, to on po prostu zaczyna na poważnie rozważać rozstanie, a wtedy ja zaczynam rozumieć, że albo sobie poradzę z moimi emocjami i zaakceptuję to z czym mi ciężko, albo go stracę. Perspektywa straszna, ale pomaga przysłowiowo "ogarnąć dupę" i zdecydować się na pracę nad sobą lub coś poświęcić.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.