Jump to content

Avenir

Użytkownik
 • Posts

  102
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Avenir last won the day on October 12

Avenir had the most liked content!

Reputation

10 Good

1 Follower

About Avenir

 • Rank
  Apprentice
  Apprentice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę, że warto zadać sobie i jemu pytanie: czy lepiej zmienić pracę czy partnera? Bo jedno z tych dwóch w tej sytuacji trzeba zmienić.
 2. Poprosiłabym, żeby zerwał tą znajomość/przyjaźń i jeśli odmówi to już będziesz wiedziała kogo kocha, a kogo nie.
 3. 5 miesięcy to tyle co nic, po roku abstynencji zaczęłabym dopiero rozważać dla niego szansę na powrót. Poza tym jeśli grozi że coś sobie zrobi to potrzebuje prawdopodobnie psychoterapii. Dla ciebie i dzieci stanowi teraz zagrożenie, a nie wsparcie.
 4. Skoro nie jesteście i nie zamierzacie być razem to dlaczego miałabyś to robić? Dopiero gdybyście chcieli do siebie wrócić to mogłoby być istotne i ważne, żeby był tego świadom.
 5. Związek musi dojrzewać, inaczej się psuje. Żeby związek dojrzewał, ludzie którzy go tworzą muszą dojrzewać. Jeżeli oczekujecie, że będzie tak jak na początku to jedyne co możecie zrobić to rozstawać się i zmieniać partnerów co jakiś czas, by za każdym razem na nowo to przeżywać, aż któregoś dnia dojrzejecie do wniosku, że rutyna i stałość są jednak piękniejsze niż czar zakochania. Wtedy dopiero będziecie gotowi na długoletni szczęśliwy związek.
 6. Pozwalanie sobą pomiatać "dla dobra dziecka" to największy błąd jaki ja popełniłam w życiu. Zmarnowało mi to 11 lat. Moje dzieci mają teraz rozwiedzionych, ale szanujących się rodziców, a ja kochającego męża. Dzieci nie są świadkami awantur, a ich mama jest szczęśliwa. Rzadziej widują tatę, ale to moim zdaniem mała cena za poprawę jaka zaszła w naszym życiu. Ja już byłam na skraju samobójstwa lub wariatkowa.
 7. Ja bym się z nim natychmiast rozstała. Nie szukała nowego, tylko poczekała co zrobi. Jeśli pójdzie ponownie na terapię dałabym mu szansę. drugą i ostatnią. Jeśli nie to koniec. Nie zrób krzywdy sobie i dziecku wiążąc się z uzależnioną osobą. Ty z tym nie wygrasz.
 8. Po 1 przyjąć winę za to co zrobiłeś na siebie i nie usprawiedliwiać się przed nią ani przed sobą. Po 2 przeprosić szczerze i tak, żeby jasno zakomunikować jej, że tego żałujesz i że nigdy więcej byś tak nie postąpił bo rozumiesz swój błąd. Po 3 zastanowić się głęboko nad takimi sprawami jak zaufanie, wierność, uczciwość i być może poszukać pomocy psychologicznej dla siebie, bo te lęki z czegoś się biorą. Po 4 pogodzić się z konsekwencjami i wziąć za nie odpowiedzialność. Nie oczekiwać, że ona musi wybaczyć. Zgodzić się na wszystko czego ona potrzebuje. Nawet na rozstanie. Często jedyne co jest wstanie pewne rany zaleczyć to czas i próby przyspieszania czegokolwiek mogą tylko wszystko ostatecznie zniszczyć.
 9. Nie da się uratować czegoś co już nie istnieje. Jeżeli ta kobieta już cię nie kocha, to nic co zrobisz tego nie zmieni.
 10. Nie napisałaś nic co podpowiedziałoby nam jaki może być powód takiego stanu rzeczy. W jaki sposób wpłynęły na ciebie jego stany depresyjne? Co powoduje ból? Dlaczego nie chcesz z nim rozmawiać? Co dzieje się kiedy próbujesz?
 11. Znajdźcie rozwiązanie kompromisowe. Ja bym poprosiła męża o utworzenie prywatnego funduszu bezpieczeństwa. Odkładajcie tam co miesiąc jakąś kwotę zaraz po wypłacie i niech to będą pieniądze, których nie wolno wydać w innym wypadku niż sytuacja awaryjna (gdy powstaną zobowiązania do spłacenia, a nie będzie żadnych innych środków do ich uregulowania).
 12. Dla mnie to oczywiste, że chce mieć ciebie i nadal mieć swoich byłych adoratorów. Na pewno ma z nimi jakieś więzi, których nie chce tracić. Ja widzę tylko jeden sposób. Postawić sprawę jasno i bezkompromisowo. Oni, albo ty. Nie do się tego pogodzić. Zazwyczaj gdy coś zyskujemy to jednocześnie coś tracimy. Jeśli ona nie jest gotowa z tego zrezygnować, to nie jest też gotowa być w stałym związku.
 13. Bzdura. Pomoc w domu nie ma z tym nic wspólnego. Każda dobra rzecz nudzi nam się kiedy mamy ją na co dzień zamiast od święta. Facetowi seks się nudzi mniej, bo odczuwa go bardziej jako potrzebę fizjologiczną. Mimo, że też traci stan zauroczenia wobec żony to nadal do seksu motywują go jego cielesne potrzeby. Bystra kobieta zauważa, że przestała być obiektem westchnień, a zaczęła być tylko akcesorium erotycznym i tym bardziej traci ochotę na zbliżenia.
 14. Cóż... popieram przedmówcę. Zdrada jest dość prawdopodobna przy takich objawach, aczkolwiek przyczyną mogą być też jakieś zaburzenia psychiczne żony. Ponadto... Mało napisałeś o sobie. Takie jednostronne relacje dają niewiele światła na całą sytuację. Czy żona coś ci zarzuca, o coś oskarża, żali się na coś? Wysłuchałeś jej kiedyś na spokojnie i przemyślałeś to co miała do powiedzenia? W twoim poście widzę tylko zarzuty i oczekiwania. Trudno uwierzyć, że kobieta, która jest kochana i zadbana w związku zachowuje się w opisany sposób. Nie szukaj tylko przyczyn w niej. Poszukaj też w sobie.
 15. Do stałego związku trzeba dojrzeć w wielu aspektach. Jednym z nich jest akceptacja faktu, że zakochanie zawsze mija i nie da się go przywrócić. Oczekiwaniem wielu osób (szczególnie młodych) jest to, by miłość zawsze dostarczała emocji takich jak zauroczenie, a to jest po prostu niewykonalne. Chcąc przeżywać takie emocje trzeba zakochiwać się co jakiś czas na nowo w innej osobie. Chcąc zaś być wiernym przez lata ukochanej osobie trzeba być gotowym poświęcić te emocje i pogodzić się z ich brakiem. Myślę, że nie jesteście jeszcze na to gotowi.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.