Jump to content
lusi_87

Strach przed zbliżeniem

Recommended Posts

Witam, jestem 33-letnią kobietą. Wszystko zaczeło się 3 lata temu kiedy poznałam swojego ówczesnego partnera. Na początku byłam nim zauroczona, zapatrzona jak w obrazek. Pierwsze problemy pojawiły się kilka miesiecy później gdy pierwszy raz wyjechaliśmy razem. Byłam dziewicą, przy próbie odbycia stosunku poczułam okropny ból. Próbowaliśmy kilkakrotnie, pamiętam tylko straszny ból. Ostatecznie udało się przebić błone. Po kilku kolejnych zbliżeniach gdy nic nie wychodziło z tego i tekstach partnera ze może warto mnie upić to bede łatwiejsza zauważyłam ze nie jestem juz tą samą osobą. Byłam często smutna, nie miałam ochoty na spotkania z Nim. Pół roku temu podjełam decyzje o rozstaniu. Partner nie dopuszczał tego że sie rozstajemy ale w końcu odpuścił. Poczułam ulge ale tylko chwilową. Moim największym marzeniem jest założenie w końcu rodziny i urodzenie dziecka.Od jakiegoś roku łapie doła gdy widze chocby reklamy w telewizji z dziećmi. Nie mogę patrzeć na szczęsliwe rodziny moich kuzynòw którzy mają maluchy. Płacze często. Zauważyłam też ze nie lubie gdy ktos mnie dotyka albo za blisko mnie podchodzi i bez znaczenia czy jest to ktos z rodziny czy znajomy czy kobieta czy mężczyzna . Bedac nawet u dentysty czułam bardzo silny niepokój gdy lekarz był bardzo blisko mnie mimo ze samej wizyty się nie bałam. O ginekologu nawet nie wspomne... gdzie powinnam szukac pomocy? Psycholog, psychiatra czy seksuolog? Co się ze mną dzieje? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

@lusi_87

Warto skorzystać z konsultacji u lekarza ginekologa ze specjalizacją z seksuologii, który mógłby sprawdzić, czy dolegliwości bólowe wynikają z uwarunkowań somatycznych, psychicznych lub obu. Dodatkowo zachęcam do konsultacji z terapetuą- seksuologiem, który pomoże Ci odkryć przyczyny Twoich lęków i odczuwanego niepokoju. Na podstawie Twojego opisu nie można w żaden sposób stwierdzić przyczyny tych trudności, a im wczesniej podejmiesz pracę terapeutyczna, tym szybciej uda Ci się znaleźć sedno problemu i spełnić swoje marzenia. Jesli lekarz/ terapeuta mężczyzna budzi w Tobie opór, możesz poszukać specjalistki kobiety i przygotować się wcześniej do wizyty, zapoznając się z opiniami nt lekarki, przebiegu badania, a na samo badanie pójść z kimś zaufanym.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się na pytanie zadane na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć oraz spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.