Jump to content
  • psycholog-online-terapia.jpg

Nie mam siły.


Ala12
 Share

Recommended Posts

Mój problem zaczął się w gimnazjum od kiedy zostałam wypchnięta ze społeczności klasowej, zaczęłam czuć się niepotrzebna, bezwartościowa... Nie lubię prosić o pomoc dopóki nie jestem pod ścianą, nie mam już siły walczyć z tym co się dzieje, a problemów przybywa: niechęć do samej siebie, brak samoakceptacji, depresyjne myśli, chęć zniknięcia z tego świata. Jedyne co mnie trzyma to przyjaciele, którzy próbują mi pomóc, bo mimo starań ukrycia prawdziwych uczuć widzą, że spadam na dno. Doszło do tego, że boje się coś zmienić, bo boje się upadku , boje się szczęścia, bo nie wiem jak z tym żyć. Nie wiem co robić, gdy moim życiem rządzi strach.

Link to comment
Share on other sites

W Twojej wypowiedzi widzę dużo lęku i obaw. Po tym co piszesz , martwię się o Twój stan psychiczny. Czy w związku z chęcią zniknięcia z tego świata pojawiają się myśli samobójcze ? 

Cieszę się, że masz wokół siebie przyjaciół, którzy Cię wspierają, to bardzo ważne. Czasem jednak potrzebna jest również profesjonalna pomoc i wydaje mi się, że tak jest w Twoim przypadku. 

Myślałaś może o podjęciu kontaktu z psychologiem? Rozumiem, że pewnie wiązałoby się to również z różnymi obawami, wymagałoby podejmowania różnych działań. Przypomnij sobie czas kiedy w Twoim życiu nie było lęku lub pomyśl jak sobie takie życie wyobrażasz ? Może warto podjąć wysiłek mając u boku wspierające osoby, które w Ciebie wierzą. 

Powodzenia ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.