Jump to content
  • psycholog-online-2-ocalsiebie.jpg

Krop

Próba naprawy związku

Recommended Posts

Hej mam 25 lat. Jestem mężczyzną. Razem z narzeczoną jesteśmy 8 lat. Mamy bardzo trudny okres. Od 7 miesięcy są same kłótnia A od 3 jest w ciąży i to jeszcze bardzie pogorszyło nasze relacje. Nie potrafię już znaleźć sensu dalszego istnienia. Próbuje naprawiać związek robić kompromisy, leczy co 2 dzień słyszę od niej że nie staram się dla niej. Cały czas jak krzyczy używa przeklens i wyzwisk. A za kilka godzin przychodzi i mówi że nic się nie stało bo ja tylko nerwy ponoszą. Zaczęła od dłuższego czasu mówić mi że nie zobaczę dziecka bo dla niej się nie nadaje jako ojciec. Przy wizycie na badanie przyszłego naszego dziecka mówi przed drzwiami że ja tam nie wiem że bo moja obecność ja denerwuje. Zaczyna opowiadać innym zmienione wersje naszych kłótni nie mówiąc o tym że zaczęła mnie w czasie kłótni bic. Nie wiem czy że mną już jest coś nie tak. Pytanie mam czy dalej można naprawić ten związek? Czy jest na to szansa i w jaki sposób bo do narzeczonej czuje uczucie ale to już nie miłość. 

Link to comment
Share on other sites

Drogi Krop,

na pewno warto podjąć próbę pracy nad Waszą relacją. Przyżyliście ze sobą już wiele lat, macie dziecko w drodze, jesteście w obliczu wielkiej zmiany w Waszym życiu, dodatkowo przeżywacie "trudny okres", który zapewne napędza zwrotnie trudne emocje. Zachęcam do odwiedzin u terapeuty par, który pomoże Wam zidentyfikować pojawiające się trudności i wypracować skuteczny sposób ich pokonania. Niepokojące są wybuchy agresji u Pana narzeczonej, więc warto się temu przyjrzeć, zbadać co je powoduje i nauczyć się sposobów radzenia sobie z dyskomfortem emocjonalnym. Doświadczony terapeuta par na pewno Państwu w tym pomoże.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze jest że przestałem tolerować jej przeklinanie i wyzwiska i to bardziej ja zdenerwowało że prosiła aby przeprosiła za to jak mnie wyzywa po kłótni. W sobotę pojechała się rodziców i powiedziała że się denerwuje jak wytlumaczylem jej rodzicom jak się odzywa do mnie jakich słów używa to ich słowa że trzeba tolerować albo milczeć jak ona przeklina w moim kierunku A z wyzwisk się się smiac. I to ze straszy mnie że nie zobaczę dziecka ani nic o nim nie będę wiedział to nie mam się przejmować. I jej mama za nią zdecydowała że nie wraca ona do naszego mieszkania A narzeczoną nic nie powiedziała tylko głowa przytaknela. Teraz nie mam z nią kontaktu i nie wiem czy to budować dalej?

Link to comment
Share on other sites

Stosowanie wyzwisk, gróźb i obelg wobec partnera to forma przemocy psychicznej. Równie niepokojące jest używanie argumentów o dziecku, w sytuacji, gdy jesteście Państwo oboje rodzicami, a dziecko potrzebuje obecności obojga rodziców od samego początku. Warto skonsultować się z terapeutą par, lub, w razie odmowy udziału przez narzeczoną, samodzielnie porpacować nad tym, aby Pan jak najlepiej poradził sobie z tym trudnym okresem. Żaden człowiek nie zasługuje na związek pozbawiony szacunku, a przepełniony agresją, przemocą i groźbami.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

 

Link to comment
Share on other sites

Noe potrafię chwilo isc do psychologa i nie pozwala mi na to praca. Najgorsze boli wrzucanie jej zdjęć że razem dalej jesteśmy szczęśliwi mimo że napisała że to koniec. I wzywających Djec do mnie samego nie wie co zrobiła źle z tego odbieram tylko wie  że to mnie boli bo nie raz jej mpw9lem co mnie kusi w niej i co pragnę. Nie wiem sam co robić ze  sobą teraz?

Link to comment
Share on other sites

Co będzie dalej, zależy od Pana. Są w Pana życiu rzeczy, na które ma Pan wpływ i takie, na które Pan go nie ma. Nie ma Pan wpływu na zachowania narzeczonej, ale to Pan decyduje o swoich reakcjach i dalszych działaniach. Może Pan coś zrobić, żeby zmienić tę sytuację, np powiedzieć narzeczonej, że nie życzy Pan sobie udostępniania Pana zdjęć na jej profilach społecznościowych, a może Pan dalej w tym impasie tkwić i czuć się tak, jak Pan się czuje- brak działania to też decyzja i też działanie. Każda decyzja pociąga za sobą kolejne decyzje oraz ich konsekwencje. Zapraszam do skorzystania np. z sesji Skype z psychologiem, które można zrobić niezależnie od pracy, miejsca zamieszkania, w dogodnym dla Pana czasie i miejscu. Jeśli nie zdecydują się Państwo na terapię par, to indywidualna praca z terapeutą pozwoli Panu rozwinąć asertywne postawy, poradzić sobie ze swoimi emocjami i myślami, popracować nad lepszą samooceną- w konsekwencji czuć się po prostu lepiej.

Pozdrawiam serdecznie

Mirela Batog

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

Psycholog online

Psychoterapia przez Skype

Internetowa poradnia psychologiczna

Co wyróżnia nasz gabinet

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.