Jump to content
  • psycholog-online-skype-16.jpg.jpg

Recommended Posts

Czy to ja jestem jakaś nienormalna? 

W moim małżeństwie od dłuższego czasu było źle. Kłótnie, brak rozmów, brak pomocy, zrozumienia, brak seksu, czułości, zaufania. Mój mąż wielokrotnie powiedzial mi, że dla niego konsola jest ważniejsza. Mówi, że on będzie grał i grał i grał, aż zdechnie przed tv. Nie chce dzieci. To, że gotuje, sprzątam i znoszę jego manię grania, to nie jest z mojej strony poświęcenie (tak usłyszałam). Ale jeszcze dwa dni temu słyszałam od niego, że mnie kocha. Jeszcze mnie przytulił. A dzisiaj? Po zrobieniu obiadu, wspólnych żartach i po jego słowach: "Myszko, ale pyszny obiad, dziękuję".... usłyszałam: "wyprowadzam sie", "Nie pasujemy do siebie", "Nie jestem szczęśliwy", "to jest koniec". Nie rozumiem tego, jak 9 lat związku, może tak po prostu zostać zakończone bez nawet jednej łzy z jego strony. Wręcz on się uśmiechał, grał jak gdyby nic się nie stało... powiedział mi tylko, że zostawi mi wszystko. On zabiera tylko samochód, bo ja nie mam prawka i jego konsolę, bo bez niej nie może żyć. Tak wylewam łzy od kilku godzin i myślę sobie, że wolała bym gdyby mnie zdradził. Bo wtedy miała bym podobną wartość... CZŁOWIECZĄ. Ale, żeby moja miłość, odrzuciła mnie dla kawałka plastiku... dla rzeczy wartej parę stów. Ogólnie być... nikim, przy jakimś durnym PS?? 9 lat związku, w tym 2 małżeństwa... zakończyć z dnia na dzień... Bo proszę go by spędził ze mną czas... On sam powiedział, że on się już z nikim nie zwiąże... Bo dla niego ważniejsze są gry. Jestem załamana. Czuje się gorsza od śmiecia. Moja największa miłość... cześć mojego życia... woli konsolę, ode mnie.. A może to ja jestem taka beznadziejna?

Link to comment
Share on other sites

Uzależniony od gier, to poważny problem wielu osób. Zapewne sam nie uda się do specjalisty, ponieważ nałogowcy nigdy nie przyznają się do tego że mają problem z nałogiem, w tym przypadku gry TV. Wspomniałaś 9 lat związku, i dwa małżeństwa, możesz to przybliżyć, coś więcej. Bo nie wiem jak to rozumieć, z tym samym człowiekiem dwa małżeństwa.

Link to comment
Share on other sites

Dnia 4.06.2019 o 10:26, gregoryhouse napisał:

Uzależniony od gier, to poważny problem wielu osób. Zapewne sam nie uda się do specjalisty, ponieważ nałogowcy nigdy nie przyznają się do tego że mają problem z nałogiem, w tym przypadku gry TV. Wspomniałaś 9 lat związku, i dwa małżeństwa, możesz to przybliżyć, coś więcej. Bo nie wiem jak to rozumieć, z tym samym człowiekiem dwa małżeństwa.

9 lat związku w tym 2 Lata małżeństwa 

Link to comment
Share on other sites

Może gra żeby zdusić uczucia, zapomnieć, zająć myśli, taka forma ucieczki. Czasem ludzie tak robią, równie dobrze mógłby jeździć na rowerze, całe dni spędzać na wypadach w góry czy na wspinaczce. 

Sam się czasem na tym łapię - że gdy zaczynam myśleć o moim związku, muszę uciec i się czymś zająć. 

Jeśli jest naprawdę uzależniony i z radością to sam przyznaje, to dobrze że odszedł, być może oszczędza Tobie nerwów w ten sposób. A może nie potrafi wprost powiedzieć o co mu chodzi, lub sam się oszukuje. W obydwu przypadkach jest źle i chyba to co się stało to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie. Odbębnisz żałobę i ruszysz do przodu bez e-ćpuna pod opieką, lub bez toksycznego związku w którym nie wiesz o co chodzi.

Link to comment
Share on other sites

@Czorno uzależnienie oznacza między innymi koncentrację życia wokół substancji (alkohol, narkotyki, leki itp) lub czynności - np. gry. Jest to jeden z objawów uzależnienia. kolejny to taki, ze osoba uzależniona musi oddawać się czynności pomimo ewidentnych strat jakie ponosi w życiu: traci pracę, rodzinę, wartości, hobby.

Czyli jeśli mąż jest nałogowym graczem to tak, konsola będzie dla niego ważniejsza od Pani. Ale to nie jest Pani wina.

Uzależnienie jest chorobą, a uzależnienie od gier stanie się niedługo odrębną jednostką chorobową. https://magazynpismo.pl/bede-gral-w-gre-reportaz-uzaleznienie/

To, że uzależnienie jest chorobą daje nadzieję na leczenie - jeśli osoba uzależniona chce się leczyć, czyli przejść terapię i dalej pracować nad zmianą swojego zachowania.

Czyli Pani mąż powinien udać się do lekarza celem postawienia diagnozy i wskazania leczenia.

Pani natomiast powinna zadbać o siebie, porozmawiać z terapeutą uzależnień o tym czym jest uzależnienie i zastanowić się nad swoją przyszłością.

Pozdrawiam,

Katarzyna

Link to comment
Share on other sites

Nic dodać nic ująć, tak jak pani psycholog, bez pomocy specjalisty on nie przestanie być nałogowcem. Ciemno to widzę, ponieważ nałogowcy nigdy się nie przyznają do tego że mają problem. To jest bardzo trudne, gdy na siłę chcesz z nim tkwić możesz sobie zmarnować życie, a masz tylko jedno. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share  • Ważna informacja

    Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy na wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

  • ksiazka.jpg

  • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

×
×
  • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.