Jump to content

Do jakiego specialisty udać się po pomoc


Recommended Posts

Witam. Man 28 lat i kestem samotną mamą 6 letniej córeczki. Pracuję i studiuję jednocześnie. Staram sie zagwarantować mojej córce wszystko co potrzebne jej do zycia I prawidlowego rozwoju. Niesety od miesiąca bardzo podpadłam na duchu. Znajomy ojca mojej córki odwiedził mnie w pracy ( nawet mnie nie zauwazył) ten mały fakt spowodował,.że przypomnialam sobie caly nasz zwiazek.  Oczywiscie od zlej strony. Byly partner znecal sie nademna psychicznie I fizycznie. Od czasu tego nieoczwkiwanego spotkania mam problemy że snem, a wszystko z naszego zwiazku wraca z Dwojoną siłą. Zawsze w takich sytuacjach zastataniam sie za jakie grzechy bog pozwolil bym tyle wycierpiala przez moje zycie? Bylam dobry dzieckiem, chodz od poczatku skazanym na porazke... w dzieciństwa byłam molestowana, udalo mi sie to powstrzymac dopiero w wieku 12 lat. Kiedy juz to przrpracowalam w wieku 18 lat zostalam ofiara seksualna. według kk inne czynnosci seksualne. Następnie ten toksyczny zwiazek. eh za co ? Mam duzy problem komus zaufac. Czesto krzycze bez powodu o nic ( zawsze tak było). Zdaza mi się byc agresywna w stososunku do innych. Nie panuje and soba. Odtracam najbliższych.  Do jakiego specialisty najlepiej sie udać aby stwierdzil co mi dolega? Najlepsze jest to że choc w srodku jestem wrakiem czlowieka to w pracy czy w szkole zawsze jedna z najlepszych, a własnego zycia Prywatnego nie potrafie posklejac..Smutno to bardzo 

Link to comment
Share on other sites

Zanim do psychiatry (da pewnie jakieś leki, które zmienią biochemię mózgu, potem trudno to będzie wyprostować i do końca życia na tabletkach, psychotropy to ostateczność) spróbować poukładać się w samotności-wyciszeniu-wybranej izolacji, przy pomocy terapeuty - polecam terapię wewnętrznego dziecka i terapię kwantową (odkrycie negatywnych programów podświadomości, które się ciągle odpalają i praca nad tym). Nie wchodzić w nowe relacje zanim się nie poukładasz wewnętrznie - inaczej dojdą nowe problemy. 

Bardzo pomaga tez post, ruch na świeżym powietrzu (biegi, chodzenie po górach, resetuje negatywne emocje) i terapia TRE, ćwiczenia uwalniające od traumy (Duchowość ciała Aleksander Lowen, ćwiczenia wg Lowena w wykonaniu G. Byczek za darmo na youtube). 

Lepiej iść pobiegać niż brać psychotropy - po psychotropach się dodatkowo tyje i dojdzie jeszcze jeden problem do zestawu, tym razem z nadwagą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.