Jump to content

Do jakiego specialisty udać się po pomoc


Recommended Posts

Witam. Man 28 lat i kestem samotną mamą 6 letniej córeczki. Pracuję i studiuję jednocześnie. Staram sie zagwarantować mojej córce wszystko co potrzebne jej do zycia I prawidlowego rozwoju. Niesety od miesiąca bardzo podpadłam na duchu. Znajomy ojca mojej córki odwiedził mnie w pracy ( nawet mnie nie zauwazył) ten mały fakt spowodował,.że przypomnialam sobie caly nasz zwiazek.  Oczywiscie od zlej strony. Byly partner znecal sie nademna psychicznie I fizycznie. Od czasu tego nieoczwkiwanego spotkania mam problemy że snem, a wszystko z naszego zwiazku wraca z Dwojoną siłą. Zawsze w takich sytuacjach zastataniam sie za jakie grzechy bog pozwolil bym tyle wycierpiala przez moje zycie? Bylam dobry dzieckiem, chodz od poczatku skazanym na porazke... w dzieciństwa byłam molestowana, udalo mi sie to powstrzymac dopiero w wieku 12 lat. Kiedy juz to przrpracowalam w wieku 18 lat zostalam ofiara seksualna. według kk inne czynnosci seksualne. Następnie ten toksyczny zwiazek. eh za co ? Mam duzy problem komus zaufac. Czesto krzycze bez powodu o nic ( zawsze tak było). Zdaza mi się byc agresywna w stososunku do innych. Nie panuje and soba. Odtracam najbliższych.  Do jakiego specialisty najlepiej sie udać aby stwierdzil co mi dolega? Najlepsze jest to że choc w srodku jestem wrakiem czlowieka to w pracy czy w szkole zawsze jedna z najlepszych, a własnego zycia Prywatnego nie potrafie posklejac..Smutno to bardzo 

Link to comment
Share on other sites

Zanim do psychiatry (da pewnie jakieś leki, które zmienią biochemię mózgu, potem trudno to będzie wyprostować i do końca życia na tabletkach, psychotropy to ostateczność) spróbować poukładać się w samotności-wyciszeniu-wybranej izolacji, przy pomocy terapeuty - polecam terapię wewnętrznego dziecka i terapię kwantową (odkrycie negatywnych programów podświadomości, które się ciągle odpalają i praca nad tym). Nie wchodzić w nowe relacje zanim się nie poukładasz wewnętrznie - inaczej dojdą nowe problemy. 

Bardzo pomaga tez post, ruch na świeżym powietrzu (biegi, chodzenie po górach, resetuje negatywne emocje) i terapia TRE, ćwiczenia uwalniające od traumy (Duchowość ciała Aleksander Lowen, ćwiczenia wg Lowena w wykonaniu G. Byczek za darmo na youtube). 

Lepiej iść pobiegać niż brać psychotropy - po psychotropach się dodatkowo tyje i dojdzie jeszcze jeden problem do zestawu, tym razem z nadwagą. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Ludzie chętniej próbują z kimś nowopoznanym, niż sprawdzają nowe sposoby budowania relacji, bo łatwiej jest wymienić partnera, niż skorygować własne postępowanie i przepracować coś w sobie. Jeśli chodzi o małżeństwa, w Polsce coraz częściej okazuje się, że do dwóch razy sztuka. 
    
    
  • 0 comments
   Plotka. Złośliwcy powiadają, że bywa to rodzaj przemocy pośredniej – dokuczania komuś okrężną drogą. Trochę straszne, bo – powołując się na dokument „Dylemat społeczny” – fake news roznosi się w sieci sześć razy szybciej niż fakt. Najwyraźniej rzeczywiście plotki są jak chwasty w ogrodzie; nawet jeśli zrywamy je, nowe rosną prędko. Czasami bywają to chwasty wyjątkowo toksyczne, bo używa ich się chociażby do mobbingu, gnębienia kogoś w miejscu pracy lub w związku z wykonywanym przez niego zajęciem. Na szczęście nie wszystkie plotki są takie złe. Na przykład ktoś kiedyś rozpowiedział, że podobno odziedziczyłem hotel. Kto by pomyślał, jak nagle i drastycznie może wzrosnąć atrakcyjność człowieka... 😆 Tak czy inaczej, uważajmy z tym plotkowaniem i pamiętajmy: plotka niewiele mówi o danej osobie – znacznie więcej o człowieku, który w nią wierzy. Miłego dnia.
  • 0 comments
   Kolejny podcast z cyklu psychologia relacji bez cenzury: 10 zjawisk, które psują związki. Psychologia miłości w kontekście czynników, które mogą zakłócić lub nawet przyczynić się do zakończenia relacji. 
    
    
    
  • 0 comments
   Kiedy ostatnio dane ci było doświadczyć głębokiego relaksu, któremu towarzyszy stan błogości, poczucia harmonii wewnętrznej i kojącego spokoju? Mam nadzieję, że miewasz takie odczucia nierzadko. Jeśli jest jednak inaczej, rozważmy, co można zrobić, aby sytuację poprawić. Wersja audio poniżej, a wersja tekstowa tutaj.
    
    
  • 0 comments
   Nadciąga weekend i być może niektórzy poświęcą chwilę albo dwie na jakiś serial. Nie mam na to za dużo czasu, więc wolę za często do tego typu produkcji nie zasiadać, bo niekiedy ciężko oderwać się. Wstrzemięźliwość we wszystkim – nawet we wstrzemięźliwości, więc robię wyjątki. Jako psycholog cenię barwne postacie, interesujące relacje i tym samy interakcje między bohaterami. Dramaturgia, wątki psychologiczne i niecodzienny obyczajowy kontekst też mają znaczenie. Jeśli zatem ktoś podziela sympatię do takich klimatów, może sięgnąć po „Po złej stronie torów”. Fabuła wciąga, ale jest to zarazem studium głęboko dysfunkcyjnej rodziny, która próbuje sobie radzić w obliczu splotu fatalnych okoliczności. A charaktery poszczególnych postaci zdecydowanie tego nie ułatwiają. Pierwszy sezon jest fenomenalny, natomiast pomimo słabszej jakości sezonu trzeciego, nawet tam dochodzi do takich scen, które wstrząsają nami na tyle mocno, że aż przydałyby się pasy bezpieczeństwa. Mocne. Podobało mi się. A Wy co polecacie?


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • 05e7f642-357a-49b3-b1df-737b9aa7b7a1.jpg

 • SKOCZ DO:

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 •  
 • Podcasty i filmy o psychologii

 • Książki o rozwoju osobistym i psychologii

  83eaf72d-ea6e-4a48-ab5f-9aefa9423f3d.jpg

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.