Jump to content

Nowy związek - dziwna relacja


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim :)

Postaram się streścić,chociaż to niełatwe.

Jestem od niedawna w związku z Kobietą, nieco starszą ode mnie. Rozumieliśmy się świetnie,do momentu aż zamieszkaliśmy razem.

Nic w tym dziwnego; inaczej wygląda spotykanie się, a inaczej wspólna codzienność. Wymaga to "dotarcia się", oswojenia z nowym stanem rzeczy.

Nie jest to mój pierwszy związek, zależy mi bardzo na Partnerce, ale sytuacje mnie zaskakują i mam wrażenie że przyczyniam się nieświadomie do nich.

Ze strony Partnerki też nie podejrzewam celowego działania, czy gry. Jest osobą mocno zahartowaną przez życie, taką, która jak coś Jej nie odpowiada daje od razu o tym znać.

Do meritum: Przed wspólnym zamieszkaniem była w Niej wielka doza tęsknoty, czułości, pożądania. Chęć przedstawienia mnie całemu światu, dzielenia go ze mną.

Po zamieszkaniu,w ciągu tygodnia wszystko zmieniło się dość mocno. Widzimy się niezbyt wiele w ciągu dnia, Ona dodatkowo jak tylko może wychodzi gdzieś, albo namawia mnie do wyjścia, np. na siłownię, do kolegi, gdziekolwiek. Wręcz walczy o czas, gdy może być sama.

Rozmowa nie klei się, tematy stały się zdawkowe, powierzchowne. Unika nazywania mnie w jakiś czuły sposób. Unika wspólnego planowania. Potrafi napisać mi lodowato zimną wiadomość, czasem wręcz obrażającą, a za chwilę przytulić i pocalować.

Seks nie jest w żaden sposób ograniczony, cieszy się nim. Ale wspólny sen już jest czymś problematycznym. Blokuje mi też wejście w taką swoją codzienność; gdy chodzi o banalne sprawy, wspólnych zakupów np.

Czuję się jak by Stawiała taki dystans między Nami, dystans dotyczący sfery życia codziennego i takiej codziennej zwykłej czułości.

Dziś mi Powiedziała, że od kiedy mieszkamy razem, śnią Jej się dziwne rzeczy i koszmary, generalnie Ma problemy ze snem.

Na delikatną próbę rozmowy, zareagowała wręcz agresją i stwierdzeniem - nie chcę stawiać świata na głowie.

Całość daje mi przeświadczenie, że gdy zabiegam o rozmowę, bliskość Ona się broni, oddala. Zarazem jeśli nie będę robił nic, Ona uzna że nie zależy mi na Niej ani Nas.

Nie znam Jej całej historii, niewiele wiem o Jej przeszłości, dla Niej temat tabu; myślę że mógła być kiedyś w jakimś bardzo złym układzie, stąd te sny i blokady.

I w tym momencie prosił bym o radę. 

Jak mam postepować, zachowywać się. Czy zabiegać o uwagę, czy wręcz się wycofać w cień, do momentu gdy sama uzna że chce mnie bliżej? Czy w momencie, gdy zwraca się do mnie wyłącznie po imieniu albo na "ty" zwracać się do Niej "Kochanie", czy przyjąć Jej narrację? Czy dawać Jej w wiadomościach do zrozumienia że tęsknię za Nią i Jest mi bliska, czy być jak Ona obojętnym i rzeczowym? (te sposoby wypowiedzi uległy zmianie właśnie na przestrzeni tego tygodnia). I co właściwie jeszcze mogę zrobić, albo czego nie powinienem? Z góry dziękuję i pozdrawiam Was serdecznie

 

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Pomysl partnerki z wychodzeniem z domu Twoim czy jej wcale nie jest glupi - zyliscie osobno, kazde czulo sie pezez wiekszisc dnia i nocy bardzo swobodnie a tu nagle jestescie razem i nie ma tej wolnej przestrzeni dla ciala i umyslu... Takie wyjscia moga pomic w przyzwyczajeniu sie do obecnosci drugiej osoby. Mozliwe, ze ja to chwilowo przeroslo i to moze byc sposob na przelamanie tego. Spac tez mozecie osobno a razem wtedy kiedy najdzie Was lub ja ochotabo wnioskuje ze Ty nie masz zadnych problemow z ta sytuacją.. Z czasem powinna przywyknac - niestety nie wszyscy sie tak szybko przestawiaja na nowe a tym bardziej jesli jest sie po przejsciach ii do tego dlugo bylo sie singlem no to staje sie to coraz trudniejsze.

Co do wiadomosci i czulosci to tak, uwazam ze powinienes rowniez zrobic krok w tyl.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję :) czyli tak, jak"czułem". Muszę uzbroić się w cierpliwość i spokój. Takie sytuacje jak opisalem, niestety powodują we mnie mimowolnie wewnetrzną irytację i flustrację - moja Partnerka myślę że to Wyczuwa. I myślę, że to nie pomaga... Czy jest jakiś sposób na pozbycie się takich stanów emocjonalnych? W takich momentach próbuję sobie wytłumaczyć, że "gdyby mnie nie Chciała, to by mnie tu nie było wcale". Ale może jest jakiś lepszy sposób? Pozdrawiam serdecznie

Link to comment
Share on other sites

Rozwinę jeszcze temat. Teraz, kiedy rozmawiamy bardzo często pada z Jej strony (w sumie zarzut), że dana sprawa, czynność rozwiązana przeze mnie, została rozwiązana źle (można było lepiej), dziecinnie. To Jej subiektywna ocena, rzucana jakby z automatu. Często bez usłyszenia przebiegu sprawy do końca. Ja akurat mam pełną świadomość tego co robię i absolutnie nie mogę się zgodzić z taką oceną. W takiej sytuacji stoję twardo na swoim stanowisku, chociaż z uśmiechem. Czy to forma jakiegoś sprawdzenia mnie, sprowokowania? Były poważne związki w moim życiu, ale nigdy nie było takich sytuacji. Nie wiem, czy dobrze to interpretuję? Uwielbiam Ją, ale może nie spełniam Jej oczekiwań? Nie mogę, nie chcę być na siłę inny. Więc - czy postępuję dobrze? Czy może z Nią o tym spróbować porozmawiać?

Link to comment
Share on other sites

Może nie powinnam tego pisać ale nie skacz aż tak koło niej bo straci do Ciebie szacunek. Jesteś facet i sprawy załatwiasz po męsku. My kobiety mamy już tę tendencję, że wszystko co nie jest zrobione po naszemu uważamy za wykonane źle lub niedbale 😉 Taka natura, nic nie poradzisz 

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie odswieżyć wątek. Mianowicie. Dowiedziałem się, że "do siebie nie pasujemy". I jakby przestalismy być parą... Trzyma mnie na dystans. Trochę to dla mnie dziwne, z uwagi na to, ze jak spędzalismy czas wszystko było dobrze, a w momencie gdy z przyczyn obiektywnych nie mielismy go dla siebie, Doszła do takiego wniosku.

Nie wiem jak to traktować, uznałem że Potrzebuje przestrzeni. Zarazem sama się odzywa, pisze coś od czasu do czasu, ale jakoś tak sucho, zarazem jednak pisze... nie wiem jak to wszystko traktować, jak do tego podejść... Mieszkamy razem, nie wyraziła najmniejszej chęci żebym się wyprowadził np. Więc Jestesmy pod jednym dachem, ale teraz jakby osobno, jakby wszystko było w porządku a nie jest... Jest mi cholernie smutno i źle z tą sytuacją, ale staram się tego nie okazywać. Jest mi bardzo bliska i brak mi tej bliskości. Nie wiem, czy wcześniej o tym wspominałem, wczesniej jakiekolwiek nawiązanie do tematu uczuć, związku wywoływało w Niej popłoch i wręcz odstraszało. Zarazem Była czuła i hmm taka jak bym oczekiwał. Możema to jakieś znaczenie... Opisana na poczatku sytuacja miała miejsce w sobotę, jutro muszę wyjechać na tydzień, nie wiem jak postepować. Nie chcę Jej stracić a możliwe że już tak się stało. Alejeśli tak, to jakoś abstrakcyjnie. Raczej nie ma nikogo "trzeciego" w to zamieszanego. bardzo mocno w to wątpię. Poradźcie coś proszę.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałeś, pytałeś? O mieszkanie też zapytać powinieneś w takiej sytuacji, co dalej itp...

Może dialog u Was kuleje i ciężko było wytworzyć więź, stąd taka sytuacja. Może źle interpretuje ale z tego co piszesz to ona daje Ci sygnały że coś jest nie tak a Ty zachowujesz się dalej jakby nic się nie działo i czekasz co się wydarzy.. Dialog , musi być dialog i współpraca bo bez tego nie ma żadnej relacji, nawet koleżeńskiej a co dopiero związek i partnerstwo.

Link to comment
Share on other sites

Może mam złe doświadczenia w związkach i własnej osoby, ale znasz to uczucie gdy masz idealną pracę, ale boli Cię brzuch na samą myśl że masz do niej iść?

Czasem ludzie nie wiedzą czego chcą, nie grają, ale starają się dopasować rzeczywistość do własnych wyobrażeń czy celów. Czasem w sytuacji podbramkowej coraz bardziej zdają sobie sprawę, że to nie jest ich miejsce.

Druga prostsza odpowiedź (pytanie które sobie musisz postawić) może brzmieć: a może ona ma charakter samotnika?

Edited by hadad
Link to comment
Share on other sites

Tak... Więc wyjechałem na tydzień, jutro wracam.

Dialog nam nie kulał, raczej wszystko było poprawnie.  Problem się zaczał jak nie mogliśmy mieć dość czasu dla siebie. Przy czym Ona wie, że dążyłem i dążę do poprawienia tej sytuacji. Wie to też właśnie dzięki dialogom i moim działaniom. Jeśli mi Daje sygnały "że coś jest nie tak" to są niestety nieczytelne.

Dnia 15.05.2019 o 20:27, Dżasta napisał:

Ty zachowujesz się dalej jakby nic się nie działo i czekasz co się wydarzy.. Dialog , musi być dialog i współpraca bo bez tego nie ma żadnej relacji, nawet koleżeńskiej a co dopiero związek i partnerstwo.

 Nie rozumiem podstaw tego stwierdzenia. Co do dialogu itd. zgadza się.

 

19 godzin temu, hadad napisał:

Może mam złe doświadczenia w związkach i własnej osoby, ale znasz to uczucie gdy masz idealną pracę, ale boli Cię brzuch na samą myśl że masz do niej iść?

Czasem ludzie nie wiedzą czego chcą, nie grają, ale starają się dopasować rzeczywistość do własnych wyobrażeń czy celów. Czasem w sytuacji podbramkowej coraz bardziej zdają sobie sprawę, że to nie jest ich miejsce.

Druga prostsza odpowiedź (pytanie które sobie musisz postawić) może brzmieć: a może ona ma charakter samotnika?

Obawiam się, że bardziej w tych rejonach tkwi odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.