Jump to content

Związek z byłym alkoholikiem


Recommended Posts

Ilona, 25 l. Od ponad trzech lat jestem w związku z byłym alkoholikiem. Na początku myślałam, że jak jest byłym alkoholikiem, to sprawa prosta, nie pije i pewnie jest ok. Problemy zaczęły się już w pierwszych miesiącach, kiedy za moje dobre "sprawowanie" byłam "wynageadzana" jego rzadkim dobrym humorem, a za to, że coś mi nie pasowało karano mnie poniżaniem, tym że nie jestem wystarczająco dobra dla niego, a byłam jak niemało która. Wchodząc w ten związek czułam, że w końcu los się do mnie uśmiechnął. Po tych trzech latach stwierdzam, że mam większą depresję, niż kiedy byłam sama i marzyłam o chłopaku. Ugrzązłam w tym wszystkim. Chcę, żeby było dobrze. Ale nie rozumiem też siebie, dlaczego on okazał się takim chamem i samolubem, któremu nie wolno się sprzeciwać. Ja chcę być szczęśliwa, ale nie sama. Chcę mieć dzieci i dobrego męża. Ale też chcę być z nim, bo boję się, że nikogo sobie nie znajdę. Czasem mówi mi, że nie wie czy mnie odwiedzi, bo nie jest pewny, czy nie będę miała jakiś żali. Czytając to, pewnie myślicie, co za głupia dziewucha jeszcze się go trzyma. Liczę na ratunek dla tego związku. Nie należę do ladacznic, nie dla mnie szybkie zmiany partnerów. A propo, od ponad półtora roku nie uprawiamy seksu, to nie mój wymysł. Gdy tylko bardziej chcę go pocałować, on się po dłuższej chwili hamuje. Czasem chce mi się płakać. Odpuszczam. Wolności dałam mu dużo w tym związku. Ja po prostu nie wiem jak postępować z samopoczuciem 32 letniego byłego alkoholika. Pisząc to jestem wstawiona, bo już nie miałam żadnego logicznego wyjsvia z dzisiejszego dosłownie cichego spotkania, bo przypomniał sobie, że chyba strzeliłam focha trzy dni temu i nie wiadomo czemu. A tylko smutno mi było, że z zadrapania na plecach zażartował, że to jego była dziewczyna zrobiła mu w magazynie w wiadomych okolicznosciach. Ja potrzebuję pomocy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.