Jump to content

Recommended Posts

Witam,

Mam 41 lat i jestem ponad rok po rozwodzie. Chodzę na terapię od ponad 2 lat.

W obecnej sytuacji wiem że żyłem w toksycznym związku. Wiem też że mam syndrom DDA.

Staram się jakoś żyć lecz czuję że mam depresję. 

Problem zaczął się jakieś 9 lat temu jak moja ex-żona dostała depresji poporodowej. Nie zdawałem sobie sprawę z problemów jakie dotknęły moją rodzinę ( mam dwie córki ).

To tak w dużym skrócie. Tak jak pisałem chodzę na terapię ale nie za bardzo ona pomaga ( od 1,5 miesiąca psycholog choruje lub mi coś wypada ).

Stan jaki mam obecnie to chciałbym wrócić do byłej żony lecz ona nie zmieniła się i byłoby dla mnie to zabójcze. Żyje z inną kobietą i wiem że ranię ją mocno bo wydaje mi się że ona czuje że chętnie bym wrócił do ex. 

Znalazłem nowego psychologa w Legnicy ( Panią psycholog ) i będę zaczynał jakąś nową terapię.

Szukam jakiejś pomocy / porady gdzie można udać się na jakąś terapię lub coś innego w okolicy Legnicy.

Myślę aby na weekend majowy gdzieś wyjechać daleko i pobyć sam ze sobą ( chociaż jest to dla mnie trudne ).

Link to comment
Share on other sites

To że tęsknisz za swoją ex jest rzeczą naturalną i chyba każdy kto tkwił w związku z toksyczną osobą jeszcze dłuuugo o tej osobie myśli i tęskni.. ale nie myl tego z uczuciem bo to tylko efekt bałaganu jaki masz w głowie - raz z dzieciństwa dwa ze związku. To trzeba przeczekać i pytać siebie za każdym razem jak najdzie tęsknota"czy chcę znowu przechodzić przez to samo? Przecież wiem że lepiej nie będzie a napewno gorzej.."

Pamiętaj też że ona traktowała Cię źle bo Ty na to pozwalałeś, więc to w dużej mierze Twoja zmiana myślenia i postępowania ma wpływ na to jak jesteś traktowany. 

Link to comment
Share on other sites

Zawsze myślałem że to Ona jest ofiarą a ja oprawcą. Dopiero teraz do mnie dochodzi że mogło być inaczej. 

Przecież to ja jestem uzależniony od kochania a Ona unikająca.

Próbowałem wszystkiego. Najgorzej że to ja zawsze wychodziłem na furiata oraz nerwusa a Ona taka biedna i łagodna ( przemoc bierna ) bo nasze rozmowy kończyły się tak że ja z nerwów już nie wyrabiałem o Ona przestawała się odzywać i unikała mnie. Tylko dzieci na tym cierpiały i cierpią ( starsza córka zaczęła się okaleczać, wylądowała w szpitalu po wzięciu dużej ilości leków, próbowała papierosów a ma dopiero 11,5 lat ).

Naprawdę potrzebuję znaleźć jakiś wyjazd z terapią gdzieś w terenie w weekend majowy.

Czy zna koś jakąś stronkę lub kontakt na organizatorów takich wyjazdów ?

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...

Chciałem dodać swoje odczucia po ponad 2 latach od mojego postu jaki pisałem ( może komuś coś pomoże taki opis i spostrzeżenia moje  ).

A więc obecnie jestem z kobietą która naprawdę mnie rozumie i mam zupełnie inny związek niż ex żoną. Nawet podczas jakiś sprzeczek od razu jest rozmowa i wyjaśnienie wszystkiego i każde z nas stara się aby było nam obojgu dobrze. Mogę na nią liczyć i wiem że mi pomoże ( nawet w prostych sprawach ). Diametralnie inny związek niż poprzedni. Ale najpierw co zrobiłem to pojechałem na grupę otwarcia. Tydzień daleko do znajomych i wyłączyłem telefon. Po takiej dogłębnej analizie z psychologami i ludźmi którzy też mieli swoje przeżycia człowiek spostrzega swoje problemy inaczej ( polecam ). Wtedy uświadomiłem sobie że chce być z tą kobietą i zasługuję na lepsze życie. Oczywiście dzieci dorastają i kontakt z nimi z czasem jest mniejszy będą rodzicem na odległość. Lecz dzieci też dorastają i widzą pewne rzeczy w swojej mamie że nie do końca wszystko jest ok. 

Po tych 2 latach czuje się lepiej ale dalej są wyrzuty sumienia że dzieci straciły coś se swojego dzieciństwa. Niestety ale trzeba też myśleć o sobie. Trzeba dbać o siebie i iść do przodu. Polecam każdemu kto przechodzi podobnie jak ja przez rozwód aby też stał się egoistom. Nie można myśleć tak jak ja że jak komuś zrobię dobrze / pomogę to ta osoba się odwdzięczy. Ja gdy było źle starałem się jeszcze więcej dać 2 "połówce " a to było kosztem moim. Dzisiaj mam teorie że w każdym związku jest tak jakbyśmy na oboje mieli 100 zapałek. Każda oddaje poziom naszego starania się/oddania/zaangażowania. Jak my weźmiemy 100 to ta druga "połowa" nie będzie nic musiała robić. Dlatego warto czasami oddać pola partnerowi aby też postarał się o nas. Mimo że będzie nam ciężko to warto z tym walczyć. I ten opis również można przyrównać do naszych relacji z dziećmi / rodzicami. Jak będziesz wydzwaniać do dziecka codziennie to nie licz że ono samo do Ciebie zadzwoni. Wyręczasz je. To takie moje przemyślenia. Dodam tylko że po takim rozstaniu jak ja miałem to dzisiaj wiem i czuje to że już nigdy nie oddam/zaangażuje się tak w związek. Strach przed skrzywdzeniem nigdy nie minie lecz z czasem myślę że będzie on coraz mniejszy.

Życzę Wam wszystkim powodzenia i myślcie o sobie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • SKOCZ DO: 
  Księgarnia >>>> | Apteka >>>> | Uroda >>>> | Sport >>>> | Dziecięce >>>> | Moda >>>>

 • PODCASTY.jpg

 • Blog Entries

  • 0 comments
   Jakie metody mogą zwiększyć nasze osiągi wtedy, gdy działania wymagają korzystania z pamięci, związane są z uczeniem się?
    
    
  • 0 comments
   Jak uwolnić się od przymusu, nałogu konsumpcji treści dla dorosłych, w jaki sposób odzyskać wolność.
    
    
  • 0 comments
   Psychologia w praktyce - jak zerwać z nałogiem.
    
  • 0 comments
   Podcast psychologiczny o tym, jak uleczyć złamane serce i mądrze otworzyć się na nowy związek: 
    
  • 0 comments
   Nie mam czasu na niemiłość, a ty? To nie są dobre czasy dla związków. Socjolodzy mówią o epidemii samotności. Psycholodzy alarmują, że żyjemy w kulturze narcyzmu i tym samym toksycznych relacji, w których królują nadużycia, egoizm, kłamstwa i manipulacje. Sytuację pogarsza fakt, że różne środowiska obwiniają się wzajemnie. Jak znaleźć miłość we współczesnym zagmatwanym, zagonionym świecie, w dobie szalejących zmian społecznych - na rynku towarzyskim popsutym przez aplikacje randkowe? Dowiedz się w kursie online: https://ocalsiebie.pl/kurs/ 
    

   Sprawdź kurs online - jak znaleźć miłość: https://ocalsiebie.pl/kurs/
    
   Cierpliwość w poszukiwaniu miłości jest kluczem do znalezienia prawdziwej, głębokiej więzi z drugą osobą. W życiu pełnym pośpiechu i natłoku bodźców łatwo stracić z oczu istotę budowania trwałych relacji. Szukając partnera, który będzie naszym dopełnieniem, warto dać sobie czas na poznanie różnych osób i odkrycie ich prawdziwych wartości. Czasem miłość przychodzi, gdy najmniej się tego spodziewamy, dlatego warto zachować otwarty umysł i serce na każdym etapie tego fascynującego procesu.
   Znalezienie odpowiedniego partnera do związku to nie tylko kwestia przypodobania się komuś czy podobnych zainteresowań. To także zdolność do wzajemnego zrozumienia, akceptacji i wsparcia w trudnych chwilach. Wybierając swojego towarzysza życiowego, warto kierować się nie tylko emocjami, ale także refleksją nad tym, czy nasze wartości, cele i plany życiowe są zgodne. Dobrze dobrany partner potrafi nie tylko uświetnić nasze najlepsze momenty, ale także być oparciem w ciężkich sytuacjach, co czyni naszą relację jeszcze bardziej wartościową.
   Kluczową kwestią w budowaniu udanej relacji jest troska o to każdego dnia. Niezależnie od tego, czy jesteśmy razem od kilku miesięcy czy kilkudziesięciu lat, ważne jest, aby stale pielęgnować więź, rozwijać się razem i szanować potrzeby partnera. Komunikacja, empatia i gotowość do kompromisu to fundamenty trwałego związku, który przetrwa nawet największe burze życiowe. Inwestowanie czasu i wysiłku w budowanie dobrej relacji z partnerem przynosi nie tylko wzajemną satysfakcję, ale także owoce w postaci głębokiej więzi i wspólnego szczęścia dzięki zaspokojeniu ważnych potrzeb psychologicznych. 
    
   Słowa kluczowe: jak stworzyć związek, dobór partnerski, relacje, związki, związek uczuciowy, relacja, gdzie i jak znaleźć partnera, jakiego szukać partnera, jak znaleźć mężczyznę do związku, w jaki sposób znaleźć kobietę do związku, kryteria doboru partnera, poszukiwanie miłości, małżeństwo, narzeczeństwo, relacja partnerka, miłość z prawdziwego zdarzenia, wysokojakościowa relacja, psychologia doboru partnerskiego, psychologia relacji, porady psychologiczne, psycholog online, porady psychologa.


 • Ważna informacja

  Chcąc, by psycholog ustosunkował się do pytania zadanego na forum, należy we wstępie podać swój wiek oraz swoją płeć i spełnić warunki podane w instrukcji darmowej porady. Psycholodzy udzielają odpowiedzi w miarę możliwości czasowych. W razie doświadczania nasilonych myśli samobójczych należy skontaktować się z numerem 112 by uzyskać ratunek. Doświadczając złego samopoczucia lub innych problemów można rozważyć też kontakt z telefonami zaufania i pomocowymi - niektóre numery podane są tutaj.

 • PODCASTY-OCALSIEBIEpl.jpg

 • Podcasty i filmy o psychologii

×
×
 • Create New...

Important Information

Używając strony akceptuje się Terms of Use, zwłaszcza wykorzystanie plików cookies.